מסלול עד שבוע מקוסקו למאצ'ו פיצ'ו והעמק הקדוש ”מקוסקו למצ'ו פיצ'ו והעמק הקדוש עם מעט הליכה בדרך“

לאינקה הייתה אהבה מיוחדת לגבהים ורשת מסועפת של דרכים. מכל האתרים, יש דרכים מקשרות לעיירות הסמוכות. יפה ללכת בדרכים אלה, וברוב הטיולים המאורגנים מפספסים אותן. את הטיול  מקוסקו למצ'ו פיצ'ו פרשנו על פני שלושה ימים. את רוב הציוד השארנו במלון בקוסקו, ולקחנו תרמילים קלים בלבד. רכבות כרטיסי כניסה  ומלונות  הזמנו עצמאית באינטרנט שכרנו מונית לכל היום הראשון והאחרון.

היום הראשון:
 יצאנו מוקדם לצ'ינצ'רו לסיור קצר. משם למוריי אזור של טרסות עגולות. צעדנו ברגל לכוון בריכות המלח (כשעתיים). בדרך עפר צדדית לכפר מרס. בגלל לחץ זמנים, הקפצה נוספת במונית לבריכות המלח. הבריכות מהממות וחבל להחמיצן. משם דרך יורדת לעמק ועוברת בגשר מעל הנהר (כשעה הליכה(. הנהג אסף אותנו  ונסענו לרכבת  של שעת אחה"צ מאוינטנטומבו, כך שיכולנו ליהנות מן הנופים בדרך. הגענו באור אחרון לאגווס קלינטה.

היום השני:
 בשבע בבוקר בתור לאוטובוס. סיירנו כשעתיים במצ'ו פיצ'ו. וב-10:00 עליה לווינה פיצ'ו. העליה היא שיאו של הביקור, שעתיים של טיפוס תלול ונופים מדהימים.  אחרי הירידה, סיור נוסף באתר ירידה באוטובוס  ורכבת לאוינטנטומבו, בה לנו. היכה של רבע שעה מהרכבת למלון.

היום השלישי:
 בבוקר טיילנו בעיירה ועלינו לעתיקות, משני עברי העמק. הנהג אסף אותנו ב11:00 ומשם נסענו לעתיקות פיסק. סיור באתר המרשים, וירידה בדרך אינקה יפיפיה דרך מקדש השמש, טרסות, מפלים עד לעיירה והשוק (כשעה וחצי). משם חזרה במונית לקוסקו, עם עצירה בחווה של השבת עופות לטבע, בעיקר קונדורים.

ניתן להגיע לכל המקומות האלה בתחבורה יותר זולה וללכת מסלולים נוספים אם יש זמן, כמו מצינצ'רו לעמק האורבמבה. לרכבת רצוי להזמין מקום מספר ימים מראש. כרטיס לווינה פיצ'ו יש לקנות מספר שבועות מראש.

לכל המידע על קוסקו פרו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות