מידע חיוני נוסף באיזור האגמים ”תכנון מסלול בצפון איטליה “

חזרנו מטיול זוגי בצפון איטליה (אגמים, דולומיטים, ונציה) כדי להקל את תכנון הטיול, להלן התובנות שלי. אז ככה:

נסענו, זוג ל-10 ימים בצפון איטליה (14.10.16 עד ה-24.10.16). לא אעייף אתכם בהתלבטויות אבל להלן מסקנותי: בהנחה ורוצים להספיק גם לאגמים וגם לדולומיטים, הייתי מקדיש בין 4 ל-5 ימים לאגמים, בין 3 ל-4 ימים לדולומיטים, יום לוונציה ויום למילאנו, אם אוהבים קניות.

חשוב מאוד - בתכנון האגמים, צריך לקבל החלטה: או שמפצלים את הלינה בין אגם מאג'ורה ואגם גארדה (בערך חצי חצי) או שמתרכזים באגם אחד ולוקחים בחשבון שממצים רק את האטרקציות שבאותו אגם. מה שאני רוצה לומר, זה שאם מחליטים ללון באזור גארדה (למשל), ההגעה ל-2 האגמים האחרים – קומו ומאג'ורה, היא מאוד בעייתית (ארוכה ומתישה). בכל מקרה, ההמלצה שלי היא לפצל את הלינה וככה להספיק לראות את המיטב שבכל אזור אבל זה כבר נתון להחלטתכם באישית.

את ורונה (מי שמעוניין) ניתן לשלב כחלק מהשהות מגארדה. קרוב מאוד. לגבי בחירת מקום הלינה בדולומיטים, אני ממליץ קודם ללמוד את האזור, לתכנן מה רוצים לעשות ולפי זה לבחור את מקום הלינה. המרחקים שם גדולים והנסיעות מאוד מתישות (אנחנו בחרנו מלון, מצויין אגב, אבל מבלי לקחת בחשבון את המקום וזה עלה לנו בעוד “כמה” קילומטרים).

נקודה חשובה נוספת, בגלל שמזג האוויר בתקופה זו יכול להכיל ימים גשומים (היו לנו כמה...), אולי כדאי לתכנן את אזור האגמים וקצת דרומה – טוסקנה למשל ולא את הדולומיטים. אנחנו הזמנו מלונות מראש אבל אם לא מזמינים מראש ולוקחים "סיכון קטן", אפשר להחליט על כיוון המסלול תוך כדי בהתאם למזג האוויר (צפון איטליה זה הרבה נופים וימים גשומים ואפורים קצת פוגעים בהנאה. קחו בחשבון).

לכל המידע על איזור האגמים איטליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות