אופניים ביאנגשו ”אופניים באיזור יאנגשו“

במהלך הטיול ביאנגשו החלטנו לשכור זוג אופניים כפולים (זוג אחד לשני אנשים) ועשינו סיבוב קטן בשביל להתרגל לעניין שיווי המשקל כמו גם לדרך ההתנהלות בתנועה הפרועה הנהגים הסינים. 

כששוכרים אופנים חשוב לוודא שהם תקינים, אחרת אפשר להיתקע וזה לא נעים. חוץ מזה, אופניים זוגיים הם הרבה יותר קשים לרכיבה ושליטה ממה שנדמה. לפחות למי שאינו רוכב באופן קבוע. 

בנוסף חשוב לכל מי שמתכנן לשכור אופניים להפנים את הסכנות - השיטה בסין היא שברגע ששני כלי רכב עומדים לחצות זה את נתיבו של זה – כלי הרכב שיסבול וייפגע יותר במקרה של תאונה הוא זה שנותן לשני זכות קדימה. כמובן שבהיררכיה הזו אוטובוסים (וגם משאיות) נמצאים מעל מכוניות רגילות, שהן מעל האופנועים ורק אז רוכבי האופניים. אנחנו היינו די נמוך בסולם אבל לפחות היינו דרגה אחת מעל הולכי רגל! חשוב מאוד בעניין זה לא לסמוך על הנהגים אלא לנקוט משנה זהירות ולהיות תמיד בשליטה ולעצור עם האופניים בצד כשצריך.

אחרי שהתרגלנו לעניין והרגשנו מספיק בטוחים יצאנו מן העיירה לאיזורים הכפריים שמסביב וככל שהתרחקנו מהשטח הבנוי, הנוף נהיה יותר ויותר יפה, עם שדות בצבעי ירוק וצהוב שממלאים את שדה הראיה, ג'מוסים אוכלים להם עשב (או כל מה שג'מוס ממוצע אוהב לאכול) וברקע גבעות הגיר. בדרך פגשנו מקומיים על אופניים ובירכנו זה את זה לשלום והדבר היחידי שהרס את התמונה הפסטורלית היה שתי סבתות על אופניים שניסו למכור לנו כל מיני שטויות וגם עקבו אחרינו וקצת קיללו אותנו כי לא קנינו מהן כלום. 

לכל המידע על יאנגשו סין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות