מסלול ארוך במקסיקו ”שלושה שבועות במקסיקו“

יצאנו 5 חבר'ה בני 50+ לטיול במקסיקו ומאד נהנינו. המסלול שלנו היה נחיתה במקסיקו סיטי, משם נסיעת טיול מזרחה עד קנקון ומשם טיסה חזרה.

במקסיקו סיטי הזמנת מלון אמבסדור 4* באינטרנט, זול יותר (כ-900 שקל ל-4 לילות כולל א.בוקר לכולנו), המלון די מרכזי, קרוב לזוקלו ולזונה רוזה (האזור הוורוד). משם יצאנו יום אחד לפירמידות, כשעה נסיעה באוטובוס מהעיר, מאד מעניין, שווה לקחת מדריך במקום לומדים ומבינים הרבה. ביקרנו גם במוזיאון האנטרופולוגי- מאד מעניין. בקור בככר העצמאות ובאזור הוורוד שהם באותו אזור סיור רגלי, מאד יפה וצבעוני, אגב הזהירו אותנו שלא כדאי אבל לא חשנו בשום שלב של הטיול איזו סכנה או איום, ההיפך, הרבה משפחות עם ילדיהם מטיילים וגם תיירים. 

מקסיקו סיטי - עיר בת 24 מליון תושבים ואני מניח שיש שכונות עוני ואולי שם כדאי להזהר ולהמנע מלהכנס. בסה"כ זו עיר מאד ססגונית שמחה וכיף לטייל בה.

משם נסענו לוואחאקה, עיירה יפה מענינת ושמחה, כמו גם סאן קריסטובל. בסן קריסטובל לקחנו סיורים - יום אחד לקניון דל סומידרו, שיט בקניון שקירותיו בגובה של כק"מ וסיור בעיירה הסמוכה מאד ססגונית וצבעונית. ויום אחד סיור לאזור האגמים היפים ובעלי גוון כחול טורקיז עז ועד גבול גואטמלה ולמפל גבוה. ניתן לקחת משם גם סיורים לפירמידות והג'ונגלים ליד פלנקה, אנחנו העדפנו להפרד מהעיירה המקסימה ולהגיע בעצמנו לפלנקה, שם לקחת את הסיורים לפירמידות, כך חוסכים זמן נסיעה ארוך וכסף.

משם המשכנו לרביירה באזור קנקון והעיירה פלאיה דל כרמן, שגם זו עיירה מקסימה, תוססת וחיננית, יש בה פעילויות רבות, מדרחוב מקסים, פאבים ובארים מאד יפים וגם את המועדון קוקו בונגו בדיוק כמו בקנקון, בימים עמוסים הכניסה 60$ לאדם כ- V.I.P או 40$ ללא שמירת מקום ובימים פחות עמוסים זה עולה 60$ ובת הזוג חינם. קנקון כבר יותר אמריקאית (גם פלאיה דל כרמן) אבל עדיין אזור מאד יפה. 

משם ביקרנו במרידה, עיר גדולה שנשתמרה באוטנטיות שלה ועדיין מאד מעניין לבקר בה ובשוק הגדול שם, בזוקלו שלה מתאספים מדי ערב נגני גיטרה ותזמורות שונות ומנגנים סרנדות. הכניסה למוזיאונים שם בחינם, רואים את יצירות האומנות שמבטאות את התעללות הכובש הספרדי שהגיע עם גילוי אמריקה. דרך עיירה מגניבה בשם וואלאדוביל ועוד עיירות מקסיקניות מגניבות, בקרנו בצ'יצ'ן איצה, אתר פירמידות נוסף של בני המאיה שנמצא כשעה ממרידה, אגב גם שם וגם בוואחקה שווה להצמיד מדריך כדי לקבל מושג וללמוד להכיר את הסיפור של בני המאיה והאצטקים שחיו שם עד המאה השישית. מקנקון יצאנו בשייט לאי קטן איסלה מוחרס, מאד צבעוני וחמוד.

בסה"כ מדינה מאד צנועה וססגונית מאד בעלת צבעים עזים מדליקים, אנשים שיודעים ואוהבים להנות וגם לעבוד. 

לכל המידע על מקסיקו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות