בטיחות ואזהרות באפריקה ”ביטחון מטיילים במדינות מזרח אפריקה“

 קניה

אזהרה חריפה למטיילים לגבול המזרחי המשותף עם סומליה. "אמצעי הביטחון בקניה הוגדלו בעקבות איומים של תאי טרור, בעיקר הפועלים בקרן אפריקה."תיירים מוזהרים לא לבקר בשל חוסר היציבות בסומליה בחופים הפופולריים ויעדים לאורך החלק הצפוני של החוף". מומלץ גם לא לטייל במחוז לאמו, האי לאמו והאי מנדא הם בטוחים למבקרים, ההמלצה היא שתיירים המבקשים לבקר באיים יעשו זאת דרך האוויר לשדה התעופה מנדא ולא בנסיעה. בשאר חלקי קניה, ובכלל זה ביעדים המרכזיים כמו ניירובי, מומבסה, הפארק הלאומי מסאי מארה, הנסיעה נחשבת בטוחה. לאחר כמה מקרים של פשע, במיוחד בניירובי, הקימה הממשלה את יחידת משטרת התיירות של קניה, "המנדט העיקרי שלה הוא לפטרל בחופים של קניה, מלונות, ואזורי תיירות מעגלים במטרה לתת אבטחה משופרת לתיירים".

 טנזניה

טנזניה לא חוותה תקריות לגבי תיירים. טרוול אדוויזר המליצה שטנזניה הפכה ליעד ללא בעיות עבור תיירים. "טנזניה לא סובלת מאי-יציבות פוליטית או אירועים הקשורים לטרוריסטים, ונחשבת יעד מאוד בטוח. יש מעט מאוד הפשע בטנזניה".

 רואנדה

 לתיירים מומלץ להימנע לבקר באזורים קרובים לגבולות רואנדה - והרפובליקה הדמוקרטית של קונגו (Drc) בשל איומים מוגברים ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו. באופן דומה, גם בורונדי נמצאת במצב לא יציב מבחינה פוליטית ותיירים ברואנדה מוזהרים שלא לבקר ליד גבול רואנדה-בורונדי.

אוגנדה.

הביטחון באוגנדה מהווה בעיה רק באזורים מסוימים. תיירים מוזהרים מביקור בגבול הצפוני המשותף עם דרום סודאן עקב חוסר היציבות במדינה זו. בעוד הטרור הוא לא הדאגה הגדולה, הפשע יכול להיות בעיה עבור המטיילים לבד בעיקר בשעות הלילה. לאוגנדה יחד עם שכניה בקניה ובטנזניה, מערך טוב של שיתוף מודיעיני בין ממשלתית אשר הוביל לעלייה במודעות לגבי התקריות באזור. אוגנדה ממשיכה לגדול בהיצע בנושא התיירות, במיוחד עם הגורילות, והתיירות אליה נהית יותר ויותר פופולרית.

אתיופיה.

תיירים לאתיופיה, מוזהרים להימנע מביקור באזורים הנושקים לגבולות עקב חוסר יציבות במדינות השכנות. עד לאחרונה, היה הגבול אתיופיה-אריתריאה מקור מתח. שתי המדינות חתמו על הסכם שלום וטיסות אתיופיה איירליינס חודשו לאריתריאה. עיר הבירה של אדיס אבבה נחשבת בטוחה, עם המלצה לתיירים להימנע מקהלים גדולים.

לכל המידע על
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות