מסלול בן שבוע-שבועיים במקסיקו ”12 ימים במקסיקו“

אנו זוג בגיל 28, יצאנו לירח דבש במרכז אמריקה, אשר כלל בעיקרו 12 ימים במקסיקו. בילינו 6 ימים בפלאיה דל כרמן ו-6 נוספים באיסלה מוחרס. תכננו גם להיות יומיים-שלושה בקנקון אולם עקב ההוריקן "רינה" הקדמנו את עזיבתנו. נחתנו בשדה התעופה בקנקון לאחר שעה וחצי של טיסה ממיאמי. ביציאה מהשדה מחכים המון נציגים המוסרים מידע אודות תחבורה ומקומות לינה וישנם דוכני מכירת כרטיסים לשאטלים או לאוטובוסים לכל היעדים (האוטובוסים חונים ביציאה מאולם קבלת המטען). קנינו כרטיס לאוטובוס של חברת ADO (חברת אוטובוסים של תיירים, מאוד נוחים ונמצאים בכל המקומות המרכזיים). נסענו לפלאיה בעלות של 20 דולר לשנינו כשעה וחצי נסיעה.

האוטובוס מגיע לשדרה המרכזית (5 Avenue) הפרושה מצפון לדרום. הלכנו לאורכה כדי לחפש מלון. נכנסנו לכמה מקומות שהיו מלאים, ולבסוף מצאנו את מלון Lunata הנמצא בשדרה החמישית בין הרחובות 6 ו-8. שילמנו 75 דולרים לחדר מהממם (מיטה ענקית, מקלחת ושירותים מעוצבים ומרווחים ועיצוב מיוחד של החדר עצמו). המחיר כלל ארוחת בוקר שלא הייתה מדהימה וכללה לחם, טוסטים ושתיה חמה. ביום הראשון הוצאנו כסף מכספומט של Citybank הממוקם בשדרה העשירת בפינת הרחוב ה-12 - לבנק זה יש את השער הכי טוב.

החלטנו שאין לנו כח להיסחב עם התיקים כל יומיים, ולכן יצאנו כל יום למקום אחר באזור וחזרנו לישון בפלאיה. ביום הראשון טיילנו בפלאיה עצמה, הלכנו והלכנו לים - חופים נחמדים, אם כי פלאיה מאוד יקרה (יחסית כמובן) מבחינת האוכל, המשקאות וכו'. ביום השני נסענו לפארק המים XEL-HA, ממוקם כשעה נסיעה מפלאיה (את כל הנסיעות עשינו דרך חברת ADO). קנינו כרטיס כניסה כולל נסיעה הלוך ושוב בעלות של 79 דולרים לאדם. הפארק מאוד נחמד, וכולל אוכל חופשי כל היום, שחייה, שנירקול, קפיצה מגובה 5 מטרים, דגים, אומגה ועוד...בהחלט דרך נחמדה ורגועה להעביר יום.

למחרת נסענו לקוזומל, דרך מעבורת היוצאת מפלאיה (שיט של כארבעים דקות), עלות הנסיעה הלוך ושוב הינה 320 פזו לאדם, באוקטובר 2011 השער היה 1 דולר=13 פזו. הגענו לאי ורצינו לצלול, מצאנו חברת צלילה שהיתה מוכנה לקחת אותנו (אני עם 2 כוכבים ואישתי רצתה צלילת הכרות) לצלילה לעומק של 12 מטרים בעלות של 65 דולרים לאדם. עקב מז"א שהחל לסעור ביטלנו... במקום זאת, שכרנו רכב, ג'יפ קטן בעלות של 200 פזו ליום שלם. נסענו לצד המערבי של האי, אכלנו במסעדה והיינו בחוף. לקראת הערב החזרנו את הג'יפ וחזרנו במעבורת לפלאיה. בקוזומל ישנו בית חב"ד, ושם ניתן לקנות צמידים (50 םזו לצמיד) שנותן כל מיני הנחות באי. לדעתנו, מי שנשאר באי פחות משלושה ימים, לא כדאי לו לקנות את הצמיד. 

כשחזרנו בערב, נכנסנו לסוכנות נסיעות וסגרנו סיור באתר העתיקות הגדול ביותר במקסיקו - צ'יצ'ן איצה. קיבלנו את הסיור בעלות של 50 דולר לאדם כולל נסיעות, מדריך, כניסה לאתר, א. צהריים, סיור ושחיה בסנוטה (בור מים מתוקים) ומעבר קצר בויאדוליד. יצאנו בבוקר למחרת עם עוד 7 אנשים לנסיעה של כשעתיים וחצי לאתר. הסיור במקום היה מאוד מאוד מעניין ומרשים, המדריך דיבר אנגלית רהוטה ולמדנו המון על המאיה שנהפכו במאה ה-7 לאיציים אחרי שהתערבבו עם עם נוסף. ארוחת הצהריים הייתה סבירה, הסנוטה היה יפה מאוד וכלל קפיצה למים מגובה 5 מטרים, הסיור בויאדוליד היה מיותר וחזרנו לפלאיה בשבע וחצי בערב בדיוק על פי התכנון - בסך הכל מומלץ.

למחרת נסענו לטולום (שוב עם חברת ADO), לאחר שעה נסיעה ירדנו במרכז העיר ומשם לקחנו מונית לחוף. הגענו לחוף שנראה כמו Screen Saver, שכרנו מיטה גדולה ב - 200 פזו, נכנסנו למים, שנורקל, קוקטיילים וארוחה על החוף. מהחוף יוצאים גם סיורי שנירקול בריף סמוך בעלות של 80 פזו לאדם, וניתן לאכול צהריים במסעדה הסמוכה (יקרה ומנות קטנות).

ביום שלאחר מכן סגרתי צלילה בסנוטה שנקראת Chuck Mool ו-Kukulkan, שני בורות מים מתוקים על שם האלים של המאיה. זה במרחק חצי שעה נסיעה מפלאיה, בעומק של עד 16 מטרים. ב-100 דולר קיבלתי שתי צלילות, כולל הציוד, נסיעות ומדריך. זו הייתה הצלילה הכי טובה שעשיתי בחיים ובהחלט שווה את הכסף.

לאחר חמשת הימים נסענו לקנקון ומשם במעבורת לאיסלה מוחרס (140 פזו לאדם הלוך ושוב). באיסלה שכרנו עגלת גולף (150-180 פזו לשעה) וחיפשנו מלון. בצפון האי שכרנו חדר עם שירותים ומקלחת כמובן במצלון Maria Del Mar בעלות של 45 דולר ללילה ללא ארוחת בוקר. ביום למחרת שכרנו עגלת גולף ליום שלם מהמלון בעלות של 420 פזו, תרנו את האי בנחת, עצרנו בחופים והעברנו יום רגוע. ביום למחרת יצאנו לסיור שנירקול סביב האי (דרך סוכנות בעלות של 250 פזו לאדם). היה נחמד מאוד, שטנו בין האתרים בסירה מהירה... בהחלט מומלץ.

לכל המידע על מקסיקו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות