מסלול עד שבוע בזנזיבר ”מסלולי טיול מומלצים בזנזיבר “

ספארי בלו - טיול שעיקרו בים. כולל הסעה הלוך וחזור מהמלון, ארוחת צהריים ופירות, שיט בסירה. במהלך הטיול מגיעים לאי הנעלם (גבעת חול שמתכסה ומתגלה בהתאם לתנאי השפל והגיאות) , עושים שנורקלים בלב ים ולפעמים גם זוכים לראות דולפינים וכוכבי ים. את ארוחת הצהריים עושים באחד האיים באזור שם ניתן לקנות מזכרות מהדוכנים על החוף וללכת לראות את עץ הבאובב העתיק. ולבסוף שטים ללגונה שמרגישה כמו בריכה טבעית. להגיע מוכנים לטיול הכולל מים. בגדים קלילים, שקיות נגד מים לדברים החשובים, נעלים להליכה במים/כפכפים, קרם הגנה ואם יש אז מצלמת גו פרו (עלות 45$ לאדם, לקבוצה של 6 אנשים עולה 40$ לאדם) .

חוות התבלינים, אי האסירים וסטון טאון - טיול הכולל הסעה הלוך וחזור מהמלון, שיט וכניסה לאתרים. במהלך הטיול מבקרים בחוות התבלינים ורואים איך הם גדלים בטבע. מקבלים הסברים על סגולות התבלינים וזוכים להריח, לטעום ולהרגיש את כל אחד מהצמחים מהם מייצרים את התבלינים. ישנם סוחרים מקומיים שמוכרים בסוף המסלול תבלינים מוכנים וארוזים וכן מוצרי קוסמטיקה והיגיינה שמיוצרים מהתבלינים. משם נוסעים לעיר ומסיירים בין הבתים העתיקים והשוק המקומי, עוברים ליד הבית של פרדי מרקורי וחווים קצת את החיים של המקומיים (להשגיח על הדברים החשובים מפני גנבים, לא להיבהל מהעוני, הלכלוך והריחות שמלווים את הביקור בעיר) . בסוף הסיור העירוני מגיעים לנמל קטן בקצה העיר ועולים על סירה לכיון אי האסירים (נכנסים מעט למים בעליה ובירידה מהסירה, אז תבואו מוכנים) . באי מסיירים בבית המאסר שהוסב לבית מלון וכן מבקרים בשמורת הצבים, רואים ומאכילים צבים ענקיים כשהזקן שבהם בן 192 שנה. (עלות 40$ לאדם, בקבוצה גדולה יותר ניתן לקבל הנחה) .

אתרים נוספים לטיול/מקומות ששווה לבקר בהם ולא הספקתי:

שמורת הטבע ג'וזאני - יער עבות, הכי קרוב לג'ונגל שתמצאו באי. השמורה ידועה גם בזכות הקופים החמודים שחיים בה. בסמוך לשמורה, נמצאת שמורת עצי מנגרובים -המשמשים כחומר הבנייה העיקרי באי.

שייט בשקיעה בחופים הצפוניים - שיט של שעה וחצי בערך לאורך החוף הצפוני. השייט יוצא ב-16:00 ומפליג קרוב לרצועת החוף באופן שמאפשר לראות את מה שנמצא מסביב. לעיתים כולל גם פירות טרופיים, ומקומיים שמנגנים על תופים וקלידים מאולתרים. ניתן לשלב את השייט עם ביקור בשמורת צבי הים בצפון האי ואף לרדת לשחות איתם.

שחייה עם דולפינים - טיול הכולל נסיעה לחוף ושייט עד להופעת דולפינים ואז קופצים למים ושוחים איתם. בחלק מהמקרים לא רואים דולפינים והטיול מסתכם בשייט ושנרקול בלבד. יש שאומרים שהשחייה עם הדולפינים נעשית בצורה אגרסיבית בה חוסמים אותם מלברוח. אז לשיקולכם.

ספורט ימי - יש מספר סוכנויות שאיתם ניתן לעשות סקי מים, אופנועים, גלשנים, צלילות וכו'. במלונות הגדולים יש סוכנות בתוך המלון וניתן לסגור דרכם.

מספרי טלפון של מדריכים מקומיים:
 עלי ג'ומה (מדריך טיולים באי) 255773967707+
 עלי באבא (טיולי שייט בחוף נונגוי) 255777777233+

לכל המידע על זנזיבר טנזניה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות