מסלול עד שבוע בזנזיבר ”החופים היפים ביותר של זנזיבר וחופים שניתן להתרחץ בהם גם בשפל“

לאחר שנסענו בכל רחבי האי והיינו ב-10 חופים מומלצים שחלקם מופיעים באתר המטייל וחלקם באתר מסע אחר, להלן החופים היפים ביותר לטעמינו:

מקום ראשון – חוף קנדווה (Kendwa), הנמצא קצת דרומה לחוף נונוגוי, חוף חולי לבן, שקט, מים תכולים, דקלים, אין סלעים ואבנים, אין אצות 2 מפרצים, כדאי ללכת דרומה עד למעגן הסירות. החוף מתאים לרחצה גם בשפל. אין גלים.

מקום שני – חוף נונגווי (Nungwi) חול לבן, מי תורכיז, שקט. ריכוז של מסעדות ובתי הארחה, מתאים לרחצה בשפל. אין אצות (כאשר תגיעו לסוף כביש האספלט קחו את הדרך השמאלית) ואין גלים.

מקום שלישי – חוף מנגפוואני (Mangapwani) בצפון מערב, כביש האספלט מגיע עד אליו, יער ירוק מגיע עד לחוף, חול, מפרץ. לחוף זה כדאי להגיע דווקא בשפל בגלל תצורות הסלע הציוריות והמפרצים היפים. אין אצות ושקט.

2 חופים בחוף המזרחי שטובים לרחצה רק בגיאות.

מקום רביעי – חוף פאג'ה (Page), חף ארוך, דקלים עם חול לבן אין סופי, רדוד מאוד, אין סלעים ואבנים מלא צעירים העוסקים בגלישת רוח. מסעדות ברים ובתי הארחה. אין גלים.

מקום חמישי – חוף פונג'ה (Pongwe), חוף שאינו מוזכר בשום אתר או טיפ, דקלים, חול,מפרץ, אין גלים. קצת אבנים, ניתן להגיע עם הרכב עד לחוף – כנסו לתוך הכפר בדרך העפר כ-200 מטר בלבד עד החוף. מול החוף במרחק של כ-30 מטר יש אי מקסים שעליו יש מלון, לאי ניתן להגיע יבשים רק בשעת השפל.לחילופין, מרטיבים את הרגליים עד לברכיים ומגיעים לאי.

אחרון חביב חוף קיזימקאזי (Kizimkazi) הנמצא בחוף הדרום מערבי של האי. לחוף זה לא נתתי דירוג מאחר ובאים אליו כדי להפליג לשייט דולפינים, אבל אם הגעתם אליו בסיבוב חופים באי, אל תחמיצו את עץ הבאובב הענק הנמצא כ-40 מטר מהחוף.

לכל המידע על זנזיבר טנזניה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות