מסלול עד שבוע בג'ילין ”מסלול טיול בצפון מזרח סין - צ'אנגביי שאן ודנדונג“

דרך מצוינת לצאת קצת ממסלול החומוס היא לנסות לטייל באזור המרהיב של צפון מזרח סין, מחוזות ליאונינג וג'ילין - ממש על הגבול עם צפון קוריאה. המטרה היא להגיע לפארק יפהפה בשם צ'אנגביי שאן, אבל בדרך כדאי לעבור גם בעיר-הגבול דנדונג (לא לבלבל עם דטונג!). גולת הכותרת של הפארק היא באגם גדול הממוקם בתוך לועו של הר געש רדום (Heaven lake), אך גם מסלולי ההליכה בתוך הפארק מספקים יומיים של מראות מרשימים. לפארק המדהים הזה יש שתי כניסות: האחת ממערב (דרך העיירה Songjianghe) והשנייה מצפון (דרך העיירה Baihe). אם אתם מתכוונים להשקיע רק יום אחד – כדאי להגיע לעיירה הצפונית (יותר נעימה) ולתור את החלק הצפוני של הפארק (יותר מפלים ואגמים מרשימים). שימו לב שזהו עדיין פארק סיני ולכן אי אפשר ללכת לאן שרוצים אלא רק במסלולים המסומנים. כל ההמלצות של הלונלי-פלאנט עבור הפארק ג'וזייגו חלות גם על ביקור בפארק הזה.

מכיוון שהפארק רחוק מבייג'ינג, כדאי להנות מעוד כמה מראות בדרך: העיר דנדונג היא עיירת גבול מקסימה בה ניתן לראות מפגן אורות ולחוות אווירה פסטיבלית בכל ערב! מכוון שהעיר על הגבול עם צפון קוריאה הענייה, תושבי העיר והתיירים נוהגים בכל ערב לערוך יריד כדי "להוציא לקוריאנים את העיניים". החוויה באמת מהנה ביותר. בנוסף, מרחק קל מהעיר נמצא קטע יפהפה של החומה - Tiger Mountain. במקטע הזה של החומה אתם תהיו בין התיירים הבודדים, בניגוד לבדלינג. הכניסה נמצאת כחצי שעה נסיעה באוטובוס ממרכז דנדונג. 

ההמלצה שלנו למסלול טיול בצפון מזרח סין היא לצאת מבייג'ין לטיאנג'ין עם הרכבת הסופר מהירה, לקחת את המעבורת לדליאן (גם עיר חמודה עם וייב טוב) ומשם לדנדונג ברכבת. משם ניתן לקחת רכבת לילה ישירות לבייחה (העיר בכניסה הצפונית של פארק צ'אנגביי שאן. בדרך חזור כדאי לבלות יום בשניאנג ואז לקחת את הרכבת הסופר מהירה חזרה לבייג'ינג.

לכל המידע על ג'ילין סין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לג'ילין

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם