מסלול עד שבוע באוסטריה התחתונה ”גיחה של 2-3 ימים מוינה“

מזרח אוסטריה, ובכלל זה אוסטריה התחתית, פחות מתויירות ממערבה, אך לא חסרות נקודות חן ומסלולי טיול מגוונים. הקטע להלן יכול להוות גיחה מוינה, או להשתלב בטיול ארוך, למשל וינה-זלצבורג. הטיול התבצע ברכב שכור.

מוינה (בדרך A1/e60) ל-St.polten בירת אוסטריה התחתית עם מרכז ההסטורי ברוקי (+) יפה, שנעים ומעניין לטייל בו. מול תחנת הרכבת יש מוקד אינפורמציה לא מאויש שניתן לקחת בו מפות, יש גם משרד רגיל ליד בית בעיריה בכיכר הראשית, שם ימליצו על מסלול.

משם (בדרך S1) ל-Melk שעל שפת הדנובה, ובה האטרקציה – מנזר מלק. במלק התאכסנו במלון Wachauerhof. המלון בסדר, אך מה שחשוב – ממוקם טוב לצרכינו כתיירים. צמוד למרכז הישן והיפה, בעל חניה פרטית צמודה, וקרוב מאד למנזר (מרחק הליכה דומה למרחק מחנית המנזר).

המרכז כולל מדרחוב וסמטאות המתחברות אליו. אכלנו במסעדה מצויינת Rathauskeller Melk.

האטרקציה העיקרית כמובן היא המנזר. זה מבנה ענק ויפה וצמוד לו גן מקסים עם פביון, הן ממרפסת המנזר והן מהגן יש תצפיות נהדרות על הסביבה.

ממלק – לאורך הדנובה בקטע שמהלכו צפונה ופונה בהמשך מזרחה, דרך ישובים יפים, מבצרים ותצפיות יפות (ביניהם שפיץ, דירנשטיין ועוד) עד ל-Krems.

בקרמס התאכסנו במלון Parkhotel Krems. גם הוא עם חניה פרטית צמודה ובסמיכות למרכז.

מקרמס עשינו גיחה קטנה צפונה – לעיירה Langenlois ולסביבתה. אזור כפרי ובו כרמים. מתקיימים שם ארועים הקשורים בשיווק היין ׁׁ(נפלנו על אחד כזהׂ).

גם בקרמס המרכז יפה ושווה טיול וגם כאן אכלנו במסעדה נחמדה המצויה בחצר פנימית מלאה בצמחיה ופרחים.

מכאן חזרה דרך טולן, קורנויבורג ו-קלוסטרנויבורג חזרה לוינה.

ניתן כמובן לעשות את הסיבוב בכיוון ההפוך.

לכל המידע על אוסטריה התחתונה אוסטריה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות