מידע חיוני נוסף בפנמה סיטי ”פנמה סיטי“

פנמה סיטי: עיר מודרנית, מלא פאבים ומקומות לצאת- אנחנו היינו בקרנבל, כשכל אבנידה אמריקה (הרחוב הראשי) היה סגור לתנועה ומפוצץ במקומיים מקסימים ונדיבים מכל המינים והצבעים שותים ורוקדים. אפשר לעשות מלא שופינג (בגדים נורמליים במחירים שפויים שלא מצאנו בכל המרכז ורוב הדרום). שמענו על מלא חברים שכייסו אותם או שדדו אותם (אבל בנחמדות), אז לא רצוי להסתובב עם כסף וכדאי לסוע במוניות בלילה, גם למקומות קרובים. 

השוטרים היו אדיבים ולא מפחידים כמו במקומות אחרים במרכז אמריקה, אבל כמה פעמים נתקלנו בשוטרים שביקשו לראות דרכון והיה קשה להיפטר מהם- רצו כסף. בסה``כ לא נתקלנו בבעיות מיוחדות איתם, ויכול להיות שזה היה בגלל הקרנבל, אבל כדאי להסתובב עם דרכון ולא צילום ושיהיו כמה שטרות קטנים בכיס ליתר בטחון. היינו בעיר סה``כ בערך שבועיים, בקרנבל ונהננו מכל שנייה, עיר תוססת, תמיד יש מה לעשות ואיפה לקנות מנצ`יז ושתייה (סופרמרקאדו ריי האגדי פתוח 24 שעותף נמצא על אבנידה אמריקה דקה הליכה מההוסטלים, אין בעיה ללכת בלילה לבד). לא טיילנו יותר מדי מפאת עודף אלכוהול בדם, אז בטח יש עוד אטרקציות שפיספסנו. 

נסיעות: תחנה מרכזית לעיר ולהפך, בטוח יש אוטובוס, אבל המונית ממש זולה- 1.50$ לנסיעה לנוסע ראשון, וצריך להוסיף עוד 0.25$ לכל נוסע נוסף. אין מה להתמקח. שדה תעופה בינלאומי לעיר ולהפך: יש אוטובוס ציבורי עמוס שעוצר בכביש הראשי מחוץ לשדה התעופה, הנסיעה לעיר וממנה לוקחת בערך שעה בשעות העומס (פחות או יותר כל היום). מהעיר האוטובוס עובר לא רחוק, מאבנידה אמריקה הרחוב הראשי. תשאלו בהוסטל או כל אחד ברחוב ויכוונו אתכם לתחנה, איתנו הזקן החמוד אפילו חיכה לאוטובוס. מונית עולה בסביבות 10$, שווה אם יש הרבה מטען וממהרים. 

בתוך העיר: יש אוטובוסים לכל מקום מאבנידה אמריקה, כמה שזכור לי עלות נסיעה בתוך העיר היא 0.30$, אבל אני לא סגורה על זה. למוניות יש תעריף קבוע בתוך העיר- 1.25$ לאחד, וצריך להוסיף עוד 0.25$ לכל נוסע נוסף. 

לינה: מצאנו 2 אכסניות - Calle Maria, שיוצא מאבינדה אמריקה (הרחוב הראשי), Voyagers שמופיעה בספר, ובבנין ליד Mama Llena. הוויאג`רס עמוסה ונעימה, אבל הפקיד קבלה (והבן של בעלת הבית) דוד יכול להציק למוות, בעיקר לבנות. יש הנחה לישראלים- 8$ ללילה בדורמס לעומת 9$ לכולם. יש גם חדרים פרטיים. מטבח ואינטרנט חופשי. וארוחת בוקר (חינם) מעפנה שאף פעם לא מספיקים להתעורר אליה בזמן. הממה ינה חדשה יותר, רק דורמס ב-9$. הרבה יותר נקייה ונעימה, עם אחלה מרפסת. גם כאן יש מטבח ואינטרנט חופשי. הארוחת בוקר חינם כוללת בלילת פנקייק שאתה מכין לעצמך. יש עוד מלא מלונות קטנים ולא יקרים לחדרים זוגיים, אבל שניים שאני ראיתי היו די מגעילים (אבל עם טלוויזיה בחדר) ובלי אפשרות למפגש עם מטיילים אחרים.

לכל המידע על פנמה סיטי פנמה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות