מידע כללי על קניות בורשה ”החזר מע"מ בשדה התעופה של ורשה“

בפולין ניתן לקבל החזר חלקי של המע”מ (כ-13% מתוך ה-23%) על הקניות שלכם בקניה מעל 300 זלוטי. אנסה להסביר פה בקצרה כיצד זה מתבצע, בכדי לחסוך טרטור מיותר.

קודם כל, אתם צריכים לבדוק בחנות בה אתם מבצעים את הרכישה שהיא חנות של Tax Free, ובסוף הקניה הם ימלאו עבורכם טופס מיוחד על הקניה שלכם אותו יש להציג בשדה. את המוצרים צריך לשמור באריזתם המקורית, כי יתכן ובמכס ידרשו להציג אותם בשדה.

ניתן לבצע את התהליך בשתי דרכים, האחת לשלוח את הקניות שלכם במזוודה שעולה לבטן המטוס, והשניה להעלות אותם למטוס בתיק היד שלכם (בעייתי עם נוזלים).

בדרך הראשונה אתם ניגשים לדלפק של חברת התעופה, מבצעים צ'ק אין מקבלים את כרטיסי הטיסה ולא מוסרים את המזוודות, עם המזוודות ניגשים לדלפק המכס, מציגים את הטפסים שקיבלתם בחנויות, ויתכן שגם את המוצרים שרכשתם, לאחר הבדיקה ניתן להכניס את המוצרים למזוודות, ולמסור אתן לאנשי המכס ששולחים את המזוודות למטוס, בנוסף אתם מקבלים אישור לקבלת הכסף, איתו אתם ניגשים לדלפק שהוא גם Change, ומקבלים את ההחזר במזומן בזלוטי.

בשיטה השניה בה אתם מעלים איתכם את הרכישות בתיק היד למטוס, אז לאחר שעברתם את הבידוק הביטחוני ונכנסתם לאזור הדיוטי פרי, גם שם יש עמדת מכס ועמדה של החזר הכסף Change, ואתם מבצעים תהליך דומה לראשון. בהצלחה!

לכל המידע על ורשה פולין
הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

אטרקציות בורשה

מלונות ומקומות לינה בורשה

מדריכים ונותני שירות בורשה

נהגים בורשה

הזמנת חופשה לורשה

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי