איך מוצאים מלונות זולים בחו"ל? כל הסודות למציאת מלון טוב ומשתלם

האנשים סביבכם מוצאים דילים מטורפים באינטרנט על ימין ועל שמאל וגם אתה רוצים? הנה כל העצות, הטריקים והכלים, שיעזרו לכם להזמין מלונות במחירים משתלמים
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: איך מוצאים מלונות זולים בחו"ל? כל הסודות למציאת מלון טוב ומשתלם
Depositphotos/Iggy74 ©

כל מה שצריך לדעת על הזמנת מלון באינטרנט

איך זה באמת עובד:

 • כיום, לכל בית מלון בעולם יש אתר אינטרנט משלו. כמובן שגם באתר הרשמי של המלון תוכלו להזמין ישירות את החופשה הבאה שלכם, אבל לא בטוח שבמחיר הטוב ביותר. בכל מקרה מומלץ להיכנס לאתר, להתרשם קצת מהמלון ומהמחירים, וכמובן להשוות.
 • השלב הבא – אתרי אינטרנט שדרכם ניתן לבצע הזמנות.
   רובנו מכירים את אתר booking.com ואת דומיו. אתרי הזמנות אלו מרכזים תחתם את מרבית בתי המלון (ולאחרונה גם דירות), כך שניתן להתרשם מכל הפרטים והשירותים של המלונות השונים, לקרוא המלצות של גולשים אחרים ולהזמין ישירות את החדר במלון המבוקש.

שחקן נוסף בתחום ההשוואה והזמנת המלונות הם "אתרי מאסף" - האגריגטורים, כמו הוטלס-קומביינד וטריווגו – שני הגדולים בעולם. מה הם עושים? סורקים את התוצאות ואת הצעות המחיר של אתרי ההזמנות הקיימים בעולם ומשווים ביניהם.

שלושת הדברים שחשוב לדעת:

האגריגטור הוא מערך לאיתור עסקאות בלבד. כלומר – האגריגטור מציג לכם רשימת אתרים, מחירים וחדרים, אתם בוחרים מרשימת ההשוואה את האתר המציע את המחיר ואת החדר שמתאימים לכם. הקלקה על האתר הנבחר מעבירה אתכם ישירות לאתר, שם אתם אמורים להשלים את תהליך ההזמנה והתשלום.

אתרי ההזמנות מספקים לאגריגטורים את מרבית הצעות המחיר למלונות, אך שומרים לעצמם חלק מהמחירים הנבחרים לשיווק ישיר לקהל חברי מועדוני הלקוחות שלהם, כמו מועדון ג'יניוס של בוקינג.

במערכת הזמנת המלונות של למטייל ריכזנו עבורכם את השילוב שיאפשר לכם לעשות את הבחירה הנכונה: גם תוכלו לקבל הצעה מאגריגטור הסורק 120 אתרים (הוטלס-קומביינד) כולל אתר ההזמנות הגדול בעולם, בוקינג (לחברי מועדון ג'יניוס מציע גם את ההצעות המיוחדות להם).

מה הכי חשוב לדעת כשמחפשים מלון?

הפרמטר החשוב ביותר שכדאי להתחשב בו בעולם האינטרנט, לפני שמדברים בכלל על המחיר, הוא רמת המלון. נושא הדירוג חשוב ביותר לקביעת איכות המלון, החדרים, מיקום המלון והשרות שניתן בו.

כך תמצאו מלון איכותי

 בראש עמוד התוצאות, בכל אחד מאתרי ההזמנות, לאחר שביקשת את עיר יעד הנסיעה, מומלץ לבחור את הפרמטר “דרוג אורחים”.

לאחר שתבחרו, כל התוצאות יסתדרו לכם מלמעלה (מהדירוג הגבוה ביותר ועד הדירוג הנמוך ביותר. נושא דרוג האורחים הוא הפרמטר החשוב ביותר לבדיקה, שכן הוא מציף עבורכם את כל מה ש”טוב” ו”רע” במלון – דברים חשובים מאוד שעליכם לקחת בחשבון, לפני שאתם מזמינים חדר, שתהיו בטוחים שיתגלו כנכונים, כשתגיעו למלון. כי לרוב מה שמפריע לאחד, מפריע לכולם. 

חשוב שתדעו 

במקביל לבחירת הפרמטר “דרוג אורחים” מומלץ גם לבחור בפרמטר “מחיר”, שמדרג את הצעות המחיר מהזול ליקר, כך תוכלו לשלוט במחיר הרצוי לכם, בהתאם לתקציב שלכם. 

במידה וברצונכם לדעת אפילו יותר על דירוג האורחים שביקרו במלון, תוכלו לבצע הצלבת מידע באמצעות הקשת שם המלון ב-Google וחיפוש חוות דעת נוספות.

מדוע ישנם הבדלים במחירים

אם תחפשו חדר במלון לפי תאריכים באמצעות מערכת המרקט, ותבחרו את הסינונים המתאימים: מחיר זול, דירוג גבוה, ביקורות חיוביות וכדומה, המערכת תמצא לכם מספר אופציות לחדרים מספקים שונים, ולעתים יתגלו פערים במחירים. 

מדוע ישנם הבדלים משמעותיים במחיר באותו תאריך ומלון? בעולם הזמנת בתי המלון האינטרנטי קיימים הרבה שחקנים, מעל למאה אתרי הזמנות גדולים כקטנים, שאת כולם סוקרת מערכת למטייל מרקט. לרבים מהם “התמחויות אזוריות” ו/או “עסקאות והסכמים מיוחדים” עם בתי מלון מסויימים או אחרים. על כן, אל תתפלאו שלפעמים מערכת המרקט תאתר עבורכם, לגבי אותו חדר באותו מלון, מחירים שונים, שלפעמים זולים אלו מאלו בעשרות אחוזים!

המחיר נכון לעכשיו 

כלל אחד שחשוב לזכור תמיד כשאתם באים להזמין חדר באחד מאתרי ההזמנות באינטרנט: בהזמנה אינטרנטית - המחיר נכון להרגע! מדי פעם מלון רוצה “לשחרר חדרים” במחיר זול ומדי פעם, כשנותרים לו מעט חדרים, או שהביקוש עולה, הוא יכול דווקא לייקר אותם. ברגע אחד מבצע יכול להתחיל או להסתיים.

אם מצאתם מחיר טוב במלון מסויים – חשוב שתדעו שהוא לא מובטח לכם גם במועד אחר. אם לא תסגרו את ההזמנה, ייתכן שהמחיר ישתנה (למעלה או למטה) בפעם הבאה שתיכנסו. אז מצאתם מחיר טוב באחד האתרים במרקט? דעו כי המחיר ישמר לכם למשך 15 דקות בלבד, ולפעמים תצטרכו להחליט מהר. 

טריקים להוזלה (אפשרית) של מחיר החדר

 • הזמנת החדר ברגע האחרון – מחירי החדרים נוטים לרדת בעשרת הימים האחרונים בטרם מועד האירוח, במידה ותפוסת המלונות נמוכה. בשלב ראשון של הבדיקה, מומלץ שתבדקו האם המלון נוקט בשיטה של הוזלת מחירים ברגע האחרון או שכל עניין ההמתנה לא שווה. איך עושים את זה? חפשו במערכת המרקט תאריך כניסה של שבוע מהיום. במידה ותוצאת המחיר אינה זולה ב-10% לפחות מהמחיר שהמלון דורש בעבור התקופה שבה אתם מעוניינים להגיע באמת – כדאי לסגור את ההזמנה באופן מיידי. אם אכן יש הבדלים גדולים (כלומר המלון משחרר חדרים במחיר מוזל ככל שמועד האיכלוס מתקרב) – אז מתחיל משחק אחר.
 • מריטת עצבים”. אם בחרתם לדחות את ההזמנה על מנת לקבל מחיר טוב יותר, אתם עשויים להרוויח, אך גם יכולים להפסיד ולהגיע למצב שבו המלון לא רק סיים את המבצע הנוכחי, אלא גם השכיר את כל החדרים – הבחירה בידיכם.

חובה לשים לב

 • ארוחת בוקר  שווה לבדוק הוא האם האירוח כולל גם ארוחת בוקר. מחיר ארוחת בוקר במרבית המלונות מתוקצב ב-10-25 דולר לאדם. שימו לב לשורה הקטנה, המציינת אם המחיר כולל או לא כולל פרט זה, והאם עלולים להיות חיובים נוספים כמו מיסים.
 • דמי ביטול/שינוי – רוב האתרים מציעים שני סוגי מחיר: האחד בלי דמי ביטול והשני כולל דמי ביטול (יותר זול). מחירים המוצעים ללא אפשרות לביטול - זולים תמיד ב-10-15% מהמחירים שבהם ניתן לעשות שינוי בהזמנה ו/או לבטל אותה כליל. פירוט על דמי הביטול – בהמשך. 

גם המיקום חוסך כסף 

הקרבה למרכז העיר ולאטרקציות המרכזיות מהווה שיקול מהותי שחייבים לקחת בחשבון. לפעמים עלות תחבורה ציבורית ו/או מונית למרכז העיר, תעלה לכם עשרות דולרים לכיוון! כשמלון ממוקם רחוק מהמרכז ואפילו אם סתם אתם רוצים לחזור קצת למלון לנוח באמצע היום ולצאת שוב פעם לבילוי, פתאום המחיר ששילמתם למלון מתגמד והכל נראה אחרת.

עדיף תמיד לקחת מלון בקרבת מרכז העיר (או בצמוד לתחנת אוטובוס/מטרו) ואפילו במחיר של תשלום עוד כמה דולרים ללילה.

באתרי ההזמנות תוכלו לאתר את מיקום המלון על ידי הקשה על הלינק “הראה מפה”, הנמצא בצמוד לשם של כל מלון ו/או על ידי שימוש במערכת המיון ומדידת המרחקים הנקראת “המרחק מאטרקציה”, ונמצאת בתוך המלבן הכחול בצידו הימני של הדף. שם גם מופיעים כל האטרקציות שיכולות לעניין אתכם ביעד!

לבסוף, טיפים חשובים לביטול חדרים

 • בהרבה מקרים לא מציין האתר את נושא קיום/אי קיום דמי הביטול ליד המחיר של החדר. חובה להיכנס לתוך האתר, ולבדוק בעמוד ההזמנה את הנושא היטב לפני המשך התהליך.
 • אם מצוין שניתן לבטל ללא דמי ביטול - גם זה לא מוחלט. עדיין, חייבים להיכנס בטרם סגירת ההזמנה ולבדוק בעמוד ההזמנות באתר, מהו המועד האחרון לביטול ללא תשלום דמי ביטול? ואל תשכחו לשים לעצמכם תזכורת…
 • לפעמים זה כדאי וחסכוני - אם אתם משוכנעים במועד נסיעתכם ורוצים לתפוס מלון טוב בעסקה מוזלת – הזמינו את החדר, ותיהנו מהמחיר ללא אפשרות ביטול.
 • לפני או אחרי שהזמנתם את החדר, תעשו ביטוח! פוליסת ביטוח נסיעות – כוללת לרוב אפשרות להחזר הוצאות שאינן ניתנות להחזר, במקרה של ביטול הנסיעה עקב מחלה.

אז למה אתם מחכים? היכנסו עכשיו להזמנת מלונות במרקט ותתחילו להשוות מחירים »

רוצים עוד טיפים לתכנון מוצלח בעידן הדיגיטלי? מצאנו עוד כמה כתבות שיכולות לעניין אתכם:

דילים לחופשה המושלמת

כתבות נוספות מתוך למטייל קונקשן

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם