זרקור על האיים הספורדיים

קבוצת האיים הספורדים, הממוקמים מזרחית ליוון היבשתית, כוללת ארבעה איים. שלושת האיים סקיאתוס, אלוניסוס וסקיפלוס מלאים בחופים מרהיבים וצלולים, נופים מקסימים ויערות אורן צפופים. סקירוס, האי הרביעי, מבודד במקצת מהשאר ועל אף שהנוף בו פחות מושך, הוא עולה על השאר באופי.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: זרקור על האיים הספורדיים
© איתמר ברק

האיים סקירוס וסקיפלוס

על אף קרבתו לאתונה, האי סקירוס היה עד לא מזמן אי ייחודי שהצליח לשמור על מאפייניו המסורתיים. בשנות השמונים "התגלה" העיר, והוא נחשב כאחד מהאיים המעניינים ביותר מבין האגאיים. עדיין ניתן למצוא באי גברים שתלבושתם מזכירה את התלבושת המסורתית של כרתים הכולל מכנסי שק, ווסט, כובע, חותלות וקבקבים, ונשים שמתהדרות ברדידים צהובים וחצאיות רקומות ארוכות. סקירוס גם מפורסם בזכות הפסטיבלים החגיגיים שנערכים בו, המפורסם שבהם הוא קרנבל "ריקוד העיזים" בו אנשים חובשי מסכות מתהוללים ברחובות העיר.

 האי סקיפלוס, אומנם סלעי ומפותח יותר משכנו סקיאתוס, אך גם הרבה יותר אטרקטיבי הוא מלא במפרצים קטנים, חולות זהובים ומדרונות שופעים עצי זית, כנסיות ומנזרים. רוב הסירות עוצרות תחילה בנמל הקטן של Loutráki שמתחת לכפר Glóssa, אך כדאי להישאר על הסירה עד העיר סקיפלוס הנמצאת באחת הפינות של מפרץ מעגלי עצום. בעיר עצמה מתחת להריסות המטויחות של ה- kástro הונציאני, ניתן למצוא מספר עצום של כנסיות, 123 ליתר דיוק, למרות שכמה מהם קטנות כל כך, עד שניתן לטעות ולהחליף אותם עם בתים רגילים.

לתחילת הכתבה

סקיאתוס ואלוניסוס

האי סקיאתוס נמצא בסמוך לעיר וולוס שביבשה. האי ירוק ואידיאלי, יש בו 70 מפרצונים, מספר מפרצים ושלושה נמלים והוא האי מוקף בתשעה איים קטנים יותר. העיר המרכזית נקראת גם כן סקיאתוס, והיא נבנתה בשנת 1830. זהו למעשה מרכז התיירות בעונת הקיץ, במקום יש מלונות, וילות וחדרים להשכרה. כביש טוב מוביל לחלקו הדרומי של האי ומקשר את העיר Koukounaries, בעלת חוף האורנים המפורסם, עם יתר המפרצים. החופים בעיר הם Mandraki, Lalaria ו-Agia Eleni מומלץ מאוד לבקר בעיר העתיקה מוקפת החומה, Kastro, אשר נמצאת בצפון-מזרח סקיאתוס

 מרכז האי אלוניסוס שקע ונותרו שני מפרצונים יחסית גדולים ומספר מפרצונים קטנים יותר. כל מה שנותר מהאי הקדום זה סלע עצום בשם Psathoura ומספר מערות עם אבן טיפין עילית במערות נטיפים. הדרך הטובה לנוע לאורך עשרת הקילומטרים של כבישים באי היא באמצעות אופנוע.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על יוון

הזמנת חופשה ליוון

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם