על ההר בשאטל - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד

שאטל הינו אתר סקי בתוך מרחב הסקי הגדול ביותר באירופה פורטס דו סוליל. האתר מאד ידידותי למשפחות וילדים, לצידו עיירה כפרית ונעימה עם מרחבי גלישה נוחים, אך במחירים יקרים יחסית. אתם מוזמנים לערוך היכרות ראשונית עם מדרונותיו של אתר הסקי הצרפתי שאטל.
מערכת אתר שלג
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: על ההר בשאטל - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד
Thinkstock Imagebank ©

אזורי הגלישה והמסלולים

גובה מקסימלי: 2300 מטר
 גובה מינימלי: 950 מטר


 אתר הסקי שאטל (Chatel) בצרפת, מהווה חלק ממרחב הסקי פורטס דו סוליל (Portes du Soleil), אזור גלישה המחבר 12 אתרים בין צרפת לשוויץ. האתר מציע מסלולים באורך של כשמונים קילומטר ובנוסף מסלולי קרוס קאנטרי באורך של ארבעים קילומטרים. מדובר באתר שקט וידידותי המתאים במיוחד למשפחות. הכפר שאטל הוא למעשה האתר הקרוב ביותר לגבול עם שוויץ וניתן להגיע ממנו גם לאתרי סקי אחרים במרחב הפורט דו סוליל ואז האפשרויות נעשות בלתי מוגבלות, לכל סוגי הגולשים. זהו אתר סקי די שקט, עם אפשרויות בילוי ואפרה סקי לא רבות.

סקי בשאטלסקי בשאטל


 האתר עצמו מציע מגוון מסלולי גלישה ורבים מהם מיוערים, מסלולים פתוחים ורחבים. מעל האתר שוכן הסופר שאטל שהוא איזור עם מסלולים קלים, מלאי עצים, לשם עולים עם גונדולה דו מושבית מעט מיושנת. ניתן להמשיך הלאה ולעבור את הגבול עם שוויץ דרך טרוגון (Trogon), המאפשרת הצצה על נוף מדהים ועל אגם ג'נבה. מחוץ לכפר תוכלו לעלות על מעליות לתוך איזור לינגה (Linga), שם יש גונדולה חדישה או מעלית מושב מהירה לבחירתכם.

 האתר נמצא בגובה נמוך ביחס לשכניו השוויצריים וחלקו נתון בשמש ישירה, כך שלעיתים יש בעיה בכמויות השלג. המסלולים הטובים ביותר לגולשים מתקדמים הכוללים Off piste נמצאים בלינגה ופרה לה ג'וקס (Pre la joux). לצד הגונדולה של לינגה יש מרחב מיוער, שכיף לגלוש בו. מסלול שופע מוגולים נמצא בין Corneboise ו-Plaine dranse. בדרך לטרוגון מסופר שאטל יש מסלול שחור מאתגר וארוך ומעט מפותל וטריקי בסופו. מסלול נוסף מומלץ הוא מ-Tete du linga ל-Le leiche. בלינגה ו-Plaine dranse יש מסלולים אדומים מעולים. מספר מסלולים כחולים הופכים מעט בעייתיים כשיש פחות שלג. בעיה נוספת היא העומס הרב במסלולים הטובים, בייחוד ב-Plaine dranse. אל תפספסו את החלק של טורגון - יש שם מספר מסלולים מעניינים ביותר. עבור גולשים מתחילים יש איזור מצויין בפרה לה ג'וקס ובסופר שאטל, הנחשבים בטוחים ונוחים להגעה, אך יש קושי רב בטיפוס מעלה ועומס בייחוד בסופר שאטל.

פרטים על מסלולי הגלישה:
אורך המסלולים באתר – 83 ק"מ
סה"כ מספר מסלולי הגלישה באתר - 119
מסלולים כחולים 34%
מסלולים אדומים 33%
מסלולים שחורים 10%

שלג מלאכותי: 173 תותחי שלג
 מעליות: 45

לתחילת הכתבה

סנובורד בשאטל


 באתר יש פארק סנובורד משוכלל בו ניתנים שיעורי סנובורד. בחודש מרץ נערכת במקום תחרות הסנואובורד "Le Rencard & Mathieu". הפארק מיועד למתחילים ולמתקדמים ויש בו מתקנים מעולים.

לתחילת הכתבה

בתי ספר וסקי עם ילדים


 האתר מאד ידידותי למשפחות ומציע שפע של אטרקציות ופעילויות לילדים לפי גילאים, איזור משחקים אישי לגילאי עד 6, פעילויות בכפר לילדים גדולים יותר ועוד. בחופשות נוהגים להביא מופעים ייחודיים לילדים. יש מספר בתי ספר לסקי בשאטל, חלקם מומלצים יותר כמו ה-The international וכן ה-ESF.

לתחילת הכתבה

מסעדות על ההר


 במתחם הסקי מגוון מסעדות הרים טובות, חלקן יקרות מאד ויכולות להגיע לעלות של 100 יורו לזוג ויש מסעדות עם מחירים סבירים יותר.

  • La ferme des pistes היא מסעדה הממוקמת באיזור לינגה, מחיריה סבירים והיא בנויה באסם ישן ובאווירה כפרית ונעימה. טל': 813581450
  • Les portes du soleil נמצאת באיזור סופר שאטל, מדובר במסעדה מעולה ומומלצת. טל': 450733246
  • Auberge d'alpage chez denis באיזור ה-Plaine Dranse מציעה מבחר מנות משובחות ולא יקרות מדי. טל': 293673450

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על שאטל? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לשאטל

כתבות מומלצות עבורך על שאטל

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם