המדריך למטייל המנומס באירלנד

אם אירי שואל אותך How are you? הוא לא באמת מתכוון לשאול לשלומך אלא זוהי דרכו להגיד לך ``שלום``. במהלך פגישה יש לשמור על קשר עין, לפתוח שיחה ב"סמול טוק ולהמנע מלדבר על הכנסייה הקתולית. עצות נוספות על קוד ההתנהגות המקובל באירלנד, בכתבה שלפניכם.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: המדריך למטייל המנומס באירלנד
© איתמר ברק

איך מדברים איתם?!

עם האירים חשוב לשמור על קשר עין יציב, אחרת אתם עלולים להיחשב ללא-אמינים. האירים חובבים שיחות וויכוחים בשלל נושאים. עדיף להמתין ולתת לאירי שמולכם להעלות נושא לשיחה. תתכוננו לשמוע דעות חריפות ולעתים אף מרגיזות במיוחד, האירים לא ממש ינסו לעדן את דבריהם. גם אתם לא מוכרחים "לשמור בבטן" דברים - תגידו הכל, כל עוד יש לכם טיעון מוצק ויציב. אם "תחצו את הקו" האירים יעירו לכם על כך. נושאי שיחה בעייתיים: הכנסיה הקתולית וסוגיית ההגירה. לעומתם, האירים תמיד ישמחו לדבר על ספורט.

קנו לעצמכם מתנה לחג

הוזמנתם לארוחה באירלנד? כדאי שתגיעו עם מתנה. אופציות מוצלחות- עבודת יד מישראל, זר פרחים או פשוט שוקולד. המחיר לא משנה לאירים, חשובה יותר הכוונה והמחשבה. בכל מקרה, אם תחליטו להביא מהארץ סוג של מאכל כלשהו כמתנה, עליו להיות סגור בבקבוק או קופסת שימורים לנוכח בדיקות המכס.

100 בהתנהגות

לחיצת היד היא הברכה המקובלת באירלנד. גברים - הימנעו מלהפגין מגע פיזי מוגזם עם נשים (כן, גם טפיחה על השכם היא מגע פיזי). על קריצות לנשים בכלל אין על מה לדבר. כששואלים אתכם "How are you?" אל תפרטו את מצב הבריאות שלכם, כיוון שזה לא העניין. זוהי ברכה מקובלת לשלום, ולכן פשוט ענו "Hello". אל תשברו קשר עין בשיחה, ושמרו על מרחק של יד ביניכם לבין הפרטנר. בגדול, הישארו ידידותיים, רגועים וצנועים - אלו תכונות מוערכות באירלנד.

פינת הביזנס-מן (תרמילאים - אתם יכולים להישאר)

  • מקובל להציג כרטיס ביקור מייד בתחילת הפגישה.
  • פתחו שיחת עסקים ב"סמול טוק" - על מזג האוויר, התנועה, ההתרשמות שלך מאירלנד וכד`. שתיקה ארוכה מדי תתפרש כגסות רוח מצידך.
  • דברו בפשטות ודעו, כי כל מה שתאמרו ילקח בחשבון אחד לאחד. נהגו כך גם עם דברים שהאירים יאמרו לכם.
  • בכדי להצליח, השקיעו זמן בלימוד השטח, האנשים והסביבה העסקית.
  • מקום מעולה להכיר אנשי עסקים איריים - בתי הקפה שבבתי מלון. תוכלו להרחיב שם את מעגל הקשרים שלכם.
  • המשפחה תופסת מקום חשוב באירלנד ועסקים רבים מורכבים מבני משפחה אחת. הכירו את המשפחה ואת המיקומים השונים שהיא תופסת בחברה.
  • הציניות מקובלת, ומומלץ להפגינה כנגד השלטון החזק. בתרבות העסקית של אירלנד דווקא ה"אנדרדוג" זוכה להערכה יתרה.
בירה באירלנד, צילום: גיל חןבירה באירלנד, צילום: גיל חן

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירלנד