טיול לארמניה - היכרות עם מדינה נפלאה

טיול לארמניה יאפשר לכם להכיר מדינה קטנה ומתפתחת שצפונה מתאפיין בנוף אירופאי, הררי וירוק, עם יערות בצבעי שלכת ונחלים זורמים. האנשים בארמניה אדיבים וחביבים, דוברי אנגלית ורוסית והעלויות אינן יקרות. לפניכם רשמים ממסע לארמניה וביקור באתריה המרכזיים.
זיוית גלעד
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טיול לארמניה - היכרות עם מדינה נפלאה

היכרות עם עיר הבירה


ירוואן (Yerevan), בירת ארמניה (Armenia), מצטיירת, עד כמה שזה נשמע מפתיע, בנוף אירופאי עם רחובות גדולים ורחבים, בניינים מרשימים ומעוצבים, שדרות עצים יפהפיות, מדרכות מרוצפות וכיכר ענקית עם מזרקות. ניתן למצוא בה שפע של פארקים, גינות ומוזיאונים, פסלים עתיקים ומודרניים בכל קרן רחוב, פרגולות עטורות מטפסים בין עצים פרחים ומים זורמים בתעלות ומזרקות. יש כאן גם חיי לילה כמו אופרה, בארים והרבה חנויות. זיכרו לבקש את חוברת המידע Armenia in your pocket, שתעזור לכם להתמצא בכל.

ירוואן בירת ארמניה, צילום: זיוית גלעדירוואן בירת ארמניה, צילום: זיוית גלעד


 אם הגעתם לירוואן אל תמיצו ביקור בקסקד - פרוייקט ענק שעדיין לא הושלם, מעין גרם מדרגות לאורך כל המדרון של הרכס, בפאתי העיר, מעוטר בערוגות פרחים, מזרקות מים ופסלים. אפשר לעלות גם במיניבוס או מונית ולרדת ברגל. מוזיאון השואה הארמני בשולי ירוואן גם הוא בגדר ביקור חובה. המוזיאון מרשים ומצמרר ונראה לעיניים ישראליות מוכר להפליא. אפשר להגיע במרשרותקה או מונית.

שוק ורניסאז' (Vernisaj) - הוא שוק סוף שבוע הפועל בשבת וראשון בשעות 10:00-18:00. זה שוק מדהים ענקי ומשגע, מלא צבעים ריחות וטיפוסים. שוק של יד שניה וגם יד ראשונה ויש בו הכל. מפריטים תמוהים לחלוטין של כל מיני חלקי חילוף ישנים לכל מיני דברים בלתי ברורים, עד כלי בית וכלי עבודה, מצלמות, ציורים, בגדים, מלאכות יד, תכשיטים, צורפות, רקמה, סריגה, תחרה, ציור, צילום, קרמיקה, שטיחים, ענתיקות ומה לא. ניתן להתרשם בו מהאומנויות הארמניות לסוגיה השונים, מרהיב עיניים ומרתק. אפשר בקלות לבלות שם יום שלם, אם מתעייפים, יש מסביב שפע של דוכני מזון בתי קפה ומסעדות.

לתחילת הכתבה

איפה לטייל באיזור


גארני - מקדש יווני משוחזר להפליא על רקע נוף של הרים וקניון, כשעה נסיעה מהבירה.

מנזר גרהארד - מנזר יפה וכנסיה כמו מאות אחרים ברחבי ארמניה, אבל ממוקם בנוף מדהים של הרים ירוקים ונחל הזורם בקניון תלול, שניתן להיכנס אליו על יד המנזר למסלול של הליכה ברגל. (לשלב את שניהם באותו יום טיול).

מנזר גרהארד, צילום: זיוית גלעדמנזר גרהארד, צילום: זיוית גלעד


אגם סוואן (Sevan) הוא אגם ענק וגבוה (2000 מטר מעל פני הים) הנראה כמו שניים, מחולק לאגם הגדול והאגם הקטן ועטור ברכס המושלג של הרי הקווקאז. לחופיו פזורים כפרים, כנסיות ושרידים היסטורים מעניינים. שווה להקדיש יום לטיול מסביב לאגם, המרוחק כשעתיים נסיעה מהבירה. אפשר לנסוע לטייל ולחזור באותו היום. יש סוכניות המארגנות טיולים גם למספר קטן של משתתפים.

מנזר חור ויראפ (Khor Virap) מציע תצפית נהדרת על האררט (גם כאן יש הגדול והקטן), שהוא ההר הקדוש לארמנים ונמצא במזרח תורכיה.

לתחילת הכתבה

לינה ותחבורה ציבורית


 יש מספר מלונות לאורך רחוב פושקין בעיר. ברחבי ארמניה נהוג ללון ב-Home stay, שהוא אירוח בבתי תושבים מקומיים וזאת עקב מחסור בבתי מלון. נעים, הכי בזול ומספק הזדמנות להכיר את בעלי הבית ואת כל השכנים שלהם, שלא מחמיצים את ההזדמנות להכיר את האורחים מחו"ל. תוכלו להשאיר במתנה ספרים באנגלית. למרות שלא היו מים לאורך כל היום אלא בשעות קבועות ולעומת זאת היו מיליון מדרגות בלי מעלית, המחיר הנמוך, המיקום הנהדר, והאירוח החם פיצו אותנו בגדול.

סיורים - יש בעיר מספר סוכנויות המארגנות סיורים של יום עד כמה ימים ברחבי ארמניה. את הכתובות שלהן ניתן למצוא במרכז המידע, בפרסומי חוצות בעיר ובעלון מידע לתיירים המחולק חינם.

תחבורה ציבורית - מתבססת בעיקר על מרשרותקות (מעין מינבוס) בזיל הזול, ואפשר לשכור מונית עם נהג לכל מקום לא ביוקר, (נהגי המוניות לא יודעים אנגלית). טיפ: יותר זול לצלצל לתחנה ולהזמין מונית מאשר לתפוס מונית ברחוב.

לתחילת הכתבה

 מתכננים טיול לארמניה? הנה מידע שיהיה לכם לעזר:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ירבן