נסיעת עסקים לשנגחאי - המלצות לבילוי בעיר

העיר שנגחאי שוכנת על שפך נהר היאנגצה ונחשבת לאחת הערים הגדולות ביותר בסין. בעת נסיעת עסקים לשנגחאי, תוכלו לשוטט בעיר המודרנית ולנצל את הזמן הפנוי שברשותכם לביקור במספר אטרקציות, כמו: המוזיאון של שנגחאי, מגדל הטלוויזיה, מקדש בודהת הירקן ועוד.
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: נסיעת עסקים לשנגחאי - המלצות לבילוי בעיר
Depositphotos/Dibrova ©

המוזיאון של שנגחאי

המוזיאון של שנגחאי (Shanghai Museum) הוא מבנה מרשים ביופיו, מבחוץ ומבפנים כאחד. המוזיאון מציג את האמנות הסינית העתיקה, עם יותר מ-20,000 יצירות, המפורסמות בכל העולם. המוזיאון כולל חמש קומות ומציג אוסף עבודות קרמיקה, ברונזה, פסלי אבן עתיקים, אוסף מטבעות, רהיטים עתיקים, יצירות קדרות, עבודות קליגרפיה ועוד. המוזיאון ממוקם בכיכר העם ובעל עיצוב מרתק גם מבחוץ. צורתו היא כצורת כלי בישול סיני עתיק, הנקרא "דינג". בסיס המבנה הוא רבוע וגגו עגול. מדובר בעיקרון סיני עתיק, לפוי: "שמיים עגולים, ארץ מרובעת".

  • כתובת: Shanghai Museum, No. 201 Renmin Avenue
  • שעות פתיחה: 9:00-17:00
  • אתר אינטרנט: www.shanghaimuseum.net/en
גני יויואן בשנגחאי. צילום: גיל חןגני יויואן בשנגחאי. צילום: גיל חן

גני יויואן

גני יויואן (Yuyuan Garden) הם גנים בני יותר מ-400 שנה. משפחת פאן, משושלת מינג, הקימה את גני יויואן, בין השנים 1577-1559. פאן יונדן (Pan Yuduan) היה אחראי על בניית הגן והקדיש 20 שנה לכך ואף את כל חסכונותיו. זאת, במטרה לרצות את הוריו ולהעניק להם אזור יפה ונעים, לעת זקנה. שטחו של הגן הוא כ-20,000 מ"ר וכולל יותר משלושים ביתני עץ, המחוברים כגשרים ומסדרונות, הממוקמים מעל בריכות עם דגי זהב. בנוסף, קיימים שישה אזורים שונים בגנים, כאשר כל אחד מהם בעל עיצוב וצמחייה הייחודים לו, אשר אופייניים לאזורים אחרים במדינה. אין ספק כי גני יויואן הם אטרקציה פופולארית מאוד בשנגחאי.

מגדל הטלוויזיה

מגדל הטלוויזיה (Oriental Pearl TV Tower) מתנשא לגובה של 468 מטרים ובן 14 קומות. מדובר במגדל הגבוה בסין והשלישי בגובהו בעולם. מגדל הטלוויזיה נחשב לסמל העיר ונקרא "פנינת המזרח". במגדל, מספר נקודות תצפית על שנגחאי, כאשר הראשונה היא בגובה 90 מטר, השנייה בגובה 270 מטר וקיימת בה מסעדה מסתובבת והתצפית השלישית היא בגובה 350 מטר. המגדל מוקף בגשרים, אשר מגיעים אליו מצפון ומדרום ומקנים לו מראה של שני דרקונים המשחקים בפנינים.

  • כתובת: 2, Lane 504, Lujiazui Road PudongShanghai
  • הוראות הגעה: ממוקם בפארק Pudong
  • שעות פתיחה: 8:00-21:00 מדי יום
  • אתר אינטרנט: skyscraperpage.com/cities
מגדל הטלוויזיה בשנגחאי. צילום: גיל חןמגדל הטלוויזיה בשנגחאי. צילום: גיל חן

טיילת בונד

הבונד (Bund) הוא רחוב באורך של כקילומטר וחצי, לאורך הגדה המערבית של נהר חואנג פו דזיאנג. לאורך הטיילת, תוכלו לראות דוכנים, מועדונים, מסעדות, מלונות ועוד. מעבר לנהר ניתן להשקיף לעבר גורדי השחקים של אזור פו דונג (Pu Dong). בחזית הטיילת ניצבים להם מבנים קולוניאליסטים קלאסיים ומבנים ניאו קלאסיים מרשימים, כעדות לעבר הקוסמופוליטי של שנגחאי. כך למשל, מבנה המכס בעל השעון בראשו ובניין HSBC - תאגיד הבנקאות של הונג קונג ושנגחאי בעל מבנה ניאו-קלאסי, עם שש קומות וכיפה. הבונד הוא אחד מהסמלים הארכיטקטוניים המוכרים בעיר ומסמל את העיר, כבר למעלה מ-100 שנה. בשעות הערב, האזור מואר בתאורה צבעונית והמבנים מרהיבים עוד יותר.

  • כתובת: ביןBaidu Bridge ל- Jinlin East Road, Shanghai
  • הוראות הגעה: אוטובוס מספר 20, 22, 37, 42, 55, 65, 126, 212, 401
  • אתר אינטרנט: www.china-travel-tour-guide.com

מקדש בודהת הירקן

מקדש בודהת הירקן (Jade Buddha Temple) הוא המקדש הבודהיסטי הידוע ביותר בשנגחאי. המקדש נבנה במטרה להגן על שני פסלי בודהה, העשויים אבן ג'יד, אבן יקרה בצבע ירוק. פסל הבודהה היושב, נישא לגובה 195 סנטימטר ושוקל שלושה טון והפסל הנוסף, שוכב ונישען על כף ידו ומסמל נירוונה ורוגע. בשנת 1882, הפסלים הובאו מבורמה, דרך טיבט, במסע מפרך על ידי נזיר. במהלך המהפכה, אשר הביאה לנפילתה של שושלת המלוכה, נהרס המקדש, אבל הפסלים שרדו בשלמותם. בשנת 1928 נבנה מקדש חדש, באותו מקום וניצבים בו הפסלים המדוברים.לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא מידע נוסף על טיול בשנגחאי? הנה קישורים נוספים באתר למטייל:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על שנגחאי