תחבורה בבודפשט - הכל על תחבורה ציבורית, מוניות ועוד

מתכננים חופשה בבודפשט? כדאי שתדעו שמבחר כלי התחבורה בבירת הונגריה הוא באמת מרשים: אוטובוסים, חשמליות, מעבורות, מוניות ורכבות, שיאפשרו לכם להגיע לכל מקום בעיר במהירות ובקלות. לפניכם פירוט נרחב בנוגע לתחבורה הציבורית בבודפשט, הגעה משדה התעופה לעיר, נסיעה במטרו ועוד
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: תחבורה בבודפשט - הכל על תחבורה ציבורית, מוניות ועוד
צילום: איתמר ברק

תחבורה ציבורית בעיר

חברת התחבורה העירונית של בודפשט היא BKV ובעזרתה ניתן להגיע לכל יעד בעיר בקלות. החברה מפעילה ארבעה קווי מטרו (רכבת תחתית), חשמליות (טראם), רכבת פרוורים ואוטובוסים. מלבדם, נוספות בקיץ גם מעבורות על נהר הדנובה.

התחבורה פועלת מהשעה 4:30 בבוקר ועד 23:00 ויש גם כמה אוטובוסים וחשמליות מיוחדים הפועלים בכל שעות הלילה. כרטיסים ניתן לקנות בדוכני העיתונים, בכל תחנות המטרו ובחלק מתחנות החשמלית.

מחירה של נסיעה בודדת הוא 350 פורינט, כשלרוב יהיה משתלם יותר לקנות חבילה של 10 כרטיסים ב-3,000 פורינט. כרטיס "חופשי חודשי" מקנה נסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה של חברת BKV לתקופה של 24 שעות (1,650 פורינט), 72 שעות (4,150 פורינט), שבוע (4,950 פורינט), נתון לשיקולכם ולמשך השהות שלכם בעיר.

אם אתם מגיעים עם כל המשפחה כדאי לשקול קנייה של כרטיס משפחתי (3,300 פורינט) אשר ייתן לכם נסיעות ללא הגבלה ל-24 שעות לכל המשפחה (מקסימום חמש נפשות).

הנפקת הכרטיס נעשית בתחנות המטרו ומי שבוחר כרטיס לשבוע ומעלה צריך להצטייד בתמונת פספורט. אם תרצו, תוכלו לקנות "כרטיס בודפשט" (ליום אחד, יומיים או שלושה), אשר מלבד נסיעות חופשיות בתחבורה הציבורית יאפשר לכם ליהנות מכניסה חופשית למספר מוזיאונים מרכזיים, למרחצאות שצ'סני ועוד מגוון הנחות. ניתן לרכוש כרטיס זה מראש »

אתר האינטרנט של התחבורה הציבורית בבודפשט: www.bkv.hu

מטרו: המטרו של בודפשט הוא כלי תחבורה יעיל ונוח. המטרו בבודפשט הוא אחד מן הוותיקים בעולם ופועל ברציפות משנת 1896. הקרונות נקיים, מרווחים ונוחים, ממוזגי אויר והרכבות נוסעות בתדירות גבוהה. פריסת הקווים היא כזאת שאפשר להגיע עם המטרו כמעט לכל נקודה ונקודה בעיר, ובמהירות.

כמו כן, הקישור של המטרו עם אמצעי התחבורה האחרים, כגון אוטובוסים וחשמלית - נוח מאוד. בבודפשט קיימים ארבעה קווי מטרו בצבעים שונים, ארבעתם נפגשים בכיכר דאק (Deak), בה נמצא גם מוזיאון הרכבת התחתית.

 • קו M1 הצהוב - קו המילניום, שיוצא מ-Vorosmarty Square ומגיע עד עד Mexikoi ut.
 • קו M2 האדום עובר מתחת לנהר הדנובה ובכך מחבר בין בודה לפשט. הוא יוצא מתחנת הרכבת Deli Palyaudvar ומגיע עד Ors Vezer Tere.
 • קו M3 הכחול הוא הארוך ביותר בעיר, הוא יוצא מ-Ujpest וVaroskozpont ומסתיים בKobanya-Kispest.
 • קו M4 הירוק - הקו החדש ביותר המחבר בין Bosnyak Ter במזרח העיר ל-Kelenfoldi Palyaudvar במערבה.

בכל תחנת מטרו, כמו בכל עיר אירופאית, ממוקמת במספר מקומות ברחבי התחנה מפת המטרו, כך שניתן לתכנן בקלות את הנסיעה (אם לחילופין תוכלו להדפיס את המפה בקישור הזה). תוכלו לקבל גם מפות של המטרו בדלפקי המכירה וכן בלובי המלון וכדומה.

בכל תחנה יש כניסה לשני כיווני הקו ויש לבחור את כיוון הנסיעה על פי שם התחנה הסופית באותו הכיוון. המטרו פועל כל השבוע בשעות 04:30-23:40. בכל תחנה ישנו מסך אלקטרוני המראה כמה זמן נותר עד להגעת הרכבת הבאה.

למי שיודע שהוא מתעתד לנסוע לפחות 5-6 פעמים במטרו במרכז העיר במהלך שהותו בבודפשט, משתלם לקנות כרטיסיה של 10 נסיעות, אשר מקנה זכות לנסיעה בכל אמצעי התחבורה והשימוש בה אינו מוגבל לאדם אחד, כך שתוכלו לחלוק כרטיס ולרכוש אחר כשהקודם יסתיים. קיימים סוגי כרטיסים אחרים: כרטיס יומי שתקף ל-24 שעות, כרטיס לשלושה ימים וכרטיס משפחתי.

ניתן לשלב בין אמצעי נסיעה שונים, למשל חשמלית ואוטובוס, בתנאי שמשך הנסיעה מרגע שהחתמת את הכרטיס לא עולה על שעה. אם ידוע לכם שתזדקקו לשימוש תכוף במטרו (ובאוטובוסים) אפשר כאמור לקנות כרטיסי נסיעה יומיים לנסיעה בלתי מוגבלת, במחירים סבירים למדי.

יש כרטיסים ליום אחד, יומיים, שלושה, ארבעה וחמישה. שימו לב: יש להחתים את הכרטיס בכל יציאה מהרכבת - יש פקחים רבים בתחנות והקנס גבוה.

אוטובוסים: מערכת האוטובוסים הפועלת בבודפשט הינה טובה ויעילה והאוטובוסים פועלים בכל מהלך היום והלילה. אוטובוסים של חברת Volanbus (שהיא חלק מ-Eurolines הכלל אירופית) מגיעים מחוץ לעיר מרחבי המדינה והיבשת. התחנה המרכזית נמצאת ב-Erzsebet ter (רובע V). יש במקום שירות שמירת חפצים והחלפת כספים. תחנת מטרו: Deak ter

 • אוטובוסים כחולים: רוב האוטובוסים הפועלים במרכז העיר הם אלה הכחולים של חברת, BKV אותה חברה המפעילה את אמצעי התחבורה האחרים. האוטובוסים מרווחים ונוחים ואת הכרטיס יש לרכוש לפני העלייה עליהם. גם כאן מומלץ לקנות את הכרטיסיות הרב פעמיות. מספרי האוטובוס: מספרים מתחת ל-299 מראים על קווים רגילים, האות E בתוספת למספר מראה על שירות אקספרס, האות A בתוספת למספר מראה על מסלול מקוצר של אותו קו, מספרים מעל 900 מעידים על קווים ליליים.
 • אוטובוס הטירה (Varbusz) הינו קו מיוחד היוצא מכיכר מוסקבה (Moszkva ter) לאתרים שונים בגבעת המצודה ובחזרה.
 • טרולי-בס (Trolley Bus): בעיר 13 קווי אוטובוסים חשמליים (כאלו עם כבל חשמל מעליהם), הם פעילים במרכז ובצפון מזרח פשט וצבעם אדום.
 • אוטובוס לילה: האוטובוסים הליליים מתחילים את פעילותם בשעות הערב. הם מסומנים בשלוש ספרות, שהראשונה היא תמיד הספרה 9. שעות פעילות: 23:00 עד 04:00. תדירות: התדירות משתנה ונעה בין 15 דקות לשעה.

חשמליות - מערכת החשמליות (Tram) אטית מהמטרו, אבל הנסיעה בה היא חוויה שכן היא מאפשרת לכם להיכנס אל תוך המציאות היומיומית של העיר. מהחלון תוכלו לראות תמונות מחייהם של התושבים בנוף העירוני.

אם זה ינחם אתכם, החשמליות מהירות יותר מהאוטובוסים, ולכן הרבה יותר חביבות. 25 קווים משרתים את העיר בשעות דומות ליתר אמצעי התחבורה בעיר. על מנת להגיע ממרכז העיר לבודה יש לקחת את החשמלית 47 או 49, לנסיעה לאורך הדנובה בפשט יש לקחת את קו 2 ואילו בצד השני, של בודה את קו 19. קו 4 ו-6 יוצאים מכיכר מוסקבה, ממשיכים דרך פשט והאי מארגיט וחוזרים לבודה. חשוב לדעת, כי בחשמלית אין אפשרות לקנות כרטיס וחובה להצטייד בכרטיס לפני העלייה.

רכבת פרברים (HEV): את רכבת הפרברים ניתן לזהות על פי צבעה הירוק. בתוך העיר פועלת רכבת הפרוורים HEV שצבעה ירוק, בארבעה קווים שונים. הפופולרי שבהם הוא זה היוצא מ-Batthyany ter בבודה, ונוסע דרך אובודה לעיירה החביבה סנטאנדרה (Szentendre). הקו פועל משעות הבוקר המוקדמות (4:00 לערך) עד קרוב לחצות (23:40 מבודה). קווים נוספים: Ors vezer tere עד ,Godollo Vagohid עד Rackeve, ו-Boraros עד Csepel.

בתוך העיר ניתן לעלות על רכבת הפרברים עם כרטיס המשותף לה, למטרו ולאוטובוסים, אבל כשנוסעים אל מחוץ לעיר יש צורך לרכוש כרטיס אחר. מפת קווי רכבת הפרברים של בודפשט ופירוט התחנות של כל אחד מהם ניתן לראות בכל תחנות הרכבת, בהן יש מפות גדולות וברורות התלויות על הקיר ובעזרתן ניתן לתכנן את מסלול הנסיעה.

מעבורות - בעונת הקיץ, ממאי עד סוף ספטמבר, מפעילה חברת BKV שירות מעבורות על נהר הדנובה בין Punkosdfurdo שמצפון לעיר ל- Boraros ter שליד גשר Petofi בפשט. התחנות נמצאות ליד מרבית הגשרים. המעבורת יוצאת מדי כמה שעות, ובסופי שבוע התכיפות גדולה יותר. לוח זמנים מדויק מופיע בכל התחנות. בנוסף למעבורות, יוצאות סירות לכיוון סנטאנדרה, וישגראד ואסטרגום, מכיכר ויגאדו. זוהי דרך נפלאה לראות את העיר מזווית אחרת.

הגעה אל ומשדה התעופה

שדה התעופה הבינלאומי פריהגי (Ferihegy), אשר שוכן כ-16 ק"מ מדרום-מזרח למרכז העיר, על כביש E60, הוא השדה המשמש את כל מי שמגיע מהארץ ומתכוון גם לטוס אליה. השדה מחולק לשני טרמינלים, המקושרים ביניהם בתחבורה פנימית: טרמינל A - משמש את מאלב, חברת התעופה ההונגרית. טרמינל B - משמש את כל שאר חברות התעופה.

מונית מהשדה לעיר: הנסיעה במונית משדה התעופה אל העיר היא נוחה מאוד, אך היא היקרה ביותר. הנסיעה עשויה להימשך כחצי שעה וניתן לראות בבירור את המחיר הקבוע מראש לנסיעה לעיר.

אוטובוס מהשדה לעיר: הדרך הזולה ביותר להגיע משדה התעופה אל העיר היא לנסוע באוטובוס. זוהי אמנם דרך קצת פחות נוחה (קשה להיסחב עם המטען), אך בין טרמינל 2A ל-2B, יוצא כל 10-15 דקות אוטובוס שמספרו 200E. התחנה האחרונה שלו היא ליד תחנת המטרו Kobanya-Kispest, שבה מתחיל קו המטרו הכחול שמספרו 3.

המעבר בין האוטובוס למטרו קל ונוח והשילוט ברור. עם המטרו נכנסים ישר למרכז העיר. יש בסך הכל שלושה קוי מטרו שנפגשים כולם בתחנה אחת במרכז העיר ששמה Deak Ferenc Ter. המחיר 350 פורינט (כ-5.5 ש"ח) לכל קטע, סה"כ 700 פורינט לכיוון. הנסיעה אורכת כשעה. אתר תחבורה ציבורית בבודפשט: www.bkv.hu/en.

שירות שאטל*: פרט לאוטובוס יש גם שירות של מיניבוסים משדה התעופה אל העיר וממנה אל השדה. המיניבוסים יכולים להסיע עד שמונה אנשים אותם הם מפזרים ברחבי העיר, לפי בקשתם. ביציאה מהטרמינל ליד דלפקי השכרת הרכב, נמצא הדלפק של Airport Minibus שעושים שאטלים מהשדה לעיר. אין צורך להזמין מראש. מגיעים, משלמים, ממתינים כמה דקות של שיתמלא מינבוס ונוסעים.

העלות לכיוון אחד היא 5,790 פורינט לזוג ולהלוך-חזור 8,790 פורינט לזוג, 36 אירו לזוג הלוך חזור ואם מזמינים דרך האתר לפני הנסיעה, המחיר 27 יורו הלוך-חזור לזוג.

השירות יעיל ונוח ויקח אתכם עד לפתח המלון שלכם ובחזרה. אם הזמנתם נסיעה הלוך-חזור תקבלו בדלפק קבלה שבה תצוין שעת האיסוף חזרה שלכם מהמלון לשדה. כרטיסים יש להזמין 24 שעות מראש והנסיעה (לכל כיוון) נמשכת כ-35 דקות בממוצע, תלוי במצב התנועה בכבישים ובשעה של היום וכן במיקום בית המלון בו תתאכסנו. אתר האינטרנט: www.minibud.hu

השכרת רכב, מוניות ואופניים

השכרת רכב – אם אתם מתכננים לשהות בבודפשט בלבד, אין טעם לשכור רכב, שכן, כזכור התחבורה הציבורית זולה, נוחה ויעילה להפליא. עם רכב תמצאו את עצמכם מסתבכים ברחובות, נתקעים בפקקי תחבורה אין-סופיים, ומוציאים כסף רב כשבלבכם תמיד יקנן החשש מגרירה או סנדול (על נבואה שמגשימה את עצמה כבר שמעתם, נכון?). אי לכך ובהתאם לזאת, טוב תעשו אם תשכרו את הרכב לטיולים מחוץ לעיר ותחסכו מעצמכם הרבה כאב ראש.

חניה – החניה ברחובות שבמרכז העיר ובסמוך לאתרים החשובים שבה היא בתשלום בעזרת מונה (meter), הניזון מכרטיס או מטבעות. אם לא שילמתם עבור החניה במגרשים או שמא חרגתם מן הזמן המותר על פי המונה, אתם צפויים לעגמת נפש. פקחי החניה יסנדלו את רכבכם בשמחה ובששון - ראו הוזהרתם. יש בעיר כמה מגרשי חניה עיקריים:

 • V. Aranykez utca 4-6
 • V. Szervita ter 8
 • VII. Osvat utca 5
 • VII. Nyar utca 20
 • Ulloi utca . VII (פינת Baross utca)
 • VII. Futo utca 52

מוניות – כיוון שהתחבורה הציבורית בבודפשט כל כך נוחה ויעילה, כמעט אין צורך במוניות, שהן ממילא גם יקרות יותר. אבל אם בכל זאת אתם רוצים להתפנק ולנסוע במונית, היזהרו ממוניות פרטיות של נוכלים למיניהם, עם מונה "מטופל" ונטייה קבועה לבחור את הנתיב הכי ארוך אל היעד הרצוי.

שתי פעולות עיקריות ישמשו עבורכם כ"רפואה מונעת": ראשית, שימו לב ללוחית הרישוי - למוניות המורשות יש לוחיות צהובות, דבר שני, תמיד כדאי לבחור במונית השייכת לחברה גדולה, מוכרת ואמינה. איך יודעים מי חברה גדולה ומוכרת? התשובה פשוטה - זו ששמה מתנוסס על כמה שיותר מוניות.

אופניים – ניתן לצאת לטיול אופניים ברחבי העיר וליהנות מהנופים ומהאתרים השונים תוך כדי נסיעה בקצב שלכם. למידע על טיול אופניים ברחבי בודפשט בליווי מדריך »

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

מקומות ונותני שירות שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על בודפשט

אטרקציות בבודפשט

מלונות ומקומות לינה בבודפשט

מדריכים ונותני שירות בבודפשט

נהגים בבודפשט

הזמנת חופשה לבודפשט

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

קרוזים והפלגות נופש

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי