גשר ברוקלין - הגשר המפורסם של ניו יורק

גשר ברוקלין הוא אחד האתרים המרכזיים והמפורסמים בניו יורק ומהווה את אחד מסמלי העיר. הגשר מחבר בין מנהטן לברוקלין, אך מעבר לכך, זהו יעד לטיול קליל בין שני הרובעים, שמעניק הזדמנות לתצפית מרשימה על קו הרקיע של ניו יורק, על גורדי השחקים שלה ועל מבניה המפורסמים. כל מה שצריך לדעת על גשר ברוקלין, בכתבה שלפניכם.
עמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: גשר ברוקלין - הגשר המפורסם של ניו יורק
© Hackman/Depositphotos

ההיסטוריה של גשר ברוקלין

גשר ברוקלין (Brooklyn Bridge) נמנה על סמליה המפורסמים של העיר ניו יורק, בהם פסל החירות והאמפייר סטייט בילדינג. גשר זה מחבר בין מנהטן לרובע ברוקלין, עובר מעל הנהר המזרחי ונחשב לאחד האתרים שאסור לפספס במהלך ביקור בעיר. בניית הגשר נמשכה 14 שנה והוא נחנך בשנת 1883. מי שיזם את הקמת גשר ברוקלין היה מהגר גרמני, שעסק בסלילת כבישים והקמת גשרים ואיבד את חייו במהלך בנייתו. אחרי מותו ניהלו את פרוייקט הקמת הגשר בנו וכלתו, שהיתה גם הראשונה לצעוד על הגשר בטקס פתיחתו. הגשר, שניצב איתן בזכות מערכת כבלים עבים ונמתח לאורך של כמעט שני קילומטרים, היה בשעה שהושלם גשר השלשלאות הארוך ביותר בעולם ונחשב לאחד מפלאי ההנדסה של המאה ה-19. עד היום הוא מהווה את אחד מגשרי השלשלאות הגדולים בעולם. ב-1964 הוא הוכרז כאתר מורשת לאומית בארה"ב. הגשר המפורסם הופיע גם בסרטים רבים, אמריקנים וזרים, בהם "האלמנט החמישי", "גודזילה" ו"כנופיות ניו יורק". את הגשר ניתן לחצות בהליכה, ברכב, על אופניים או ברכב.

גשר ברוקלין, צילום: איתמר ברקגשר ברוקלין, צילום: איתמר ברק

צעידה על גשר ברוקלין

צעידה על גשר ברוקלין היא אחת החוויות הבלתי נשכחות במסגרת טיול בניו יורק. לאורך כל שעות היום, שביל הולכי הרגל על הגשר עמוס בצועדים, מקומיים ותיירים, ומהגשר נשקפים מראות יפים של העיר. ניתן לצעוד על הגשר משני הכיוונים - ממנהטן או מברוקלין, אך הדיעה הרווחת היא, שכיוון ההליכה המוצלח ביותר הוא השני - מברוקלין למנהטן. אז נפרש קו החוף עתיר גורדי השחקים ובשעות הערב, כאשר נדלקים אורות העיר, מתעצם הרושם אף יותר. בצעידה במסלול זה, פסל החירות המפורסם ניצב מצדכם השמאלי וגשר מנהטן מצדכם הימני. ביציאה מגשר ברוקלין במנהטן, נמצא ה-City Hall Park, ריאה ירוקה נוספת בניו יורק, ובו אפשר לשבת למנוחה קלה אחרי הצעידה על הגשר. למידע נוסף על מה לעשות בניו יורק >>

על גשר ברוקלין, צילום: איתמר ברקעל גשר ברוקלין, צילום: איתמר ברק

הגעה אל גשר ברוקלין

כדי להגיע אל שביל הולכי הרגל של גשר ברוקלין מכיוון ברוקלין, יש לצעוד על הרחובות Tillary/Adams או לעלות בגרם המדרגות ברחוב Prospect. למגיעים במטרו ממנהטן, יש לקחת את הקו A/C לכיוון High Street, לצאת לרחוב Pearl, לפנות שמאלה לרחוב Prospect ולצעוד עד רחוב Washington וממנו להגיע אל גרם המדרגות, שיוביל אתכם עד הכניסה אל שביל ההליכה של הגשר. אפשרות נוספת היא להגיע עם קווי המטרו 2, 3 ל-Clark Street. שם יש לקחת מעלית עד לקומת הרחוב, לפנות לרחוב Henry ולצעוד לכיוון הגשר. להמשיך אל רחוב Cranberry ו-Cadman Plaza West ו-Cadman Plaza Park עד שמגיעים אל רחוב Washington, בו יש לטפס בגרם המדרגות עד שמגיעים אל תחילת שביל ההליכה של גשר ברוקלין. את הדרך חזרה אפשר לעשות בצעידה, כמובן, או בעזרת קווי המטרו J,Z,4,5 מתחנת City Hall ו-2,3 מרחוב Chambers. ההגעה במטרו מצריכה הליכה קלה עד שמגיעים לגשר ברוקלין, פרט שחשוב לדעת למי שמגיע עם ילדים קטנים.

 ההגעה אל גשר ברוקלין מכיוון מנהטן היא דרך ה-City Hall Park. על המגיעים במטרו לקחת את הקווים 4, 5 או 6 לתחנת Brooklyn Bridge/City Hall או את הקווים 2, 3 ל-Park Place. כדי לחזור לכיוון מנהטן במטרו, יש לקחת את הקווים 2,3,4,5, N, R מתחנת Borough Hall, הקוים A.C מתחנת High Street Brooklyn או הקווים 2,3 מתחנת רחוב Clark.לתחילת הכתבה

 רוצים לקרוא עוד על טיול בניו יורק? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ניו יורק סיטי