הטסת ציוד סקי: כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים

גולשים רבים יעדיפו לגלוש תמיד עם הציוד שלהם, בכל מקום ובכל מצב. בכדי להימנע מסחבת וקנסות מיותרים בשדה התעופה, רכזנו עבורכם את כל המידע הנוגע להטסת ציוד סקי: כיצד לארוז את המגלשיים בצורה חכמה? מהם פתרונות האכסון? באילו חברות באים לקראת הגולשים ועוד טיפים מועילים
מערכת אתר שלג
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הטסת ציוד סקי: כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים
© עמית להב

תיקי סקי וסנובורד

תיקים אלה מהווים פתרון כולל ונוח להטסת כל ציוד הסקי או הסנובורד. גדלי התיקים מותאמים לאורכם של המגלשיים והבורדים ומאפשרים את אריזת יתרת ציוד החובה, החל מנעלי הסקי, מקלות, ביינדינגים וכלה בקסדות, ביגוד וכדומה. תיקי הסקי מגיעים בשלל צבעים וכוללים מבחר פונקציות ברמת שימושיות כזו או אחרת. מחיריהם מתחילים בכ-100 שקלים - לתיקים הפשוטים ביותר ומגיעים עד מחיר של אלפי שקלים בודדים עבור המותגים המובילים.

למרות טווח המחירים הרחב, גולשים רבים בוחרים דווקא באפשרויות הזולות יותר, שכן מרבית הציוד אינו נחשב לעדין יתר על המידה ומה גם, שניתן להוסיף כיסוי מגן ספציפי למגלשיים ולסנובורד. פתרון יצירתי נוסף ונוח, פונה למשפחות, קבוצת גולשים ואפילו זוגות, המעוניינים לרכז את כל הציוד באריזה אחת, בצורה נוחה ומאורגנת, שתתאים בהמשך גם להובלה נוחה במכונית.

בדיוק לשם כך, קיימים מארזי הסקי, העשויים לרוב מפלסטיק קשיח וקומפקטי, המותאם לצרכי הגולשים. מחירם של מארזי הפלסטיק, נע בתווך שבין מאות שקלים ועד כ-1,000-2,000 שקלים.

חברות תעופה ותעריפים

על אף ששאלת עלות הטסת ציוד הסקי חוזרת אינספור פעמים, אין לה תשובה חד-משמעית ויחידה. אחת הסיבות לכך, נעוצה בעובדה שכל חברת תעופה נוהגת בדרך משלה ומתייחסת באופן שונה לציוד המיועד לסקי.

אחת הסיבות לכך, היא שציוד סקי נחשב בדרך כלל ככבודה חריגה, בשל אורך המגלשיים או הסנובורד. במרבית המקרים, אין זה אומר כי תצטרכו להוסיף כל תשלום נוסף על הציוד, אלא פשוט תאלצו לשלוח אותו במסוף הכבודה החריגה בשדה התעופה.

נושא התעריפים, גם כן, אינו חד-משמעי ונוטה להתעדכן מדי עונה ואף להיות שונה בין החברות ואפילו, עבור נוסעים שונים שעלו על אותה הטיסה. נכון להיום, מרבית חברות התעופה האירופיות וגם כמה מחברות הלואו-קוסט, כמו EasyJet, אינן גובות תשלום נוסף על ציוד הסקי. בכל מקרה, מומלץ מאוד לברר ישירות מול חברת התעופה.

התשלום זול יותר, כאשר משלמים עבור התיקים במעמד הזמנת הכרטיס באינטרנט. בשדה התעופה התשלום גבוה יותר. המלצתנו היא להתעדכן בדיוני הגולשים בפורום הסקי ולהתעדכן בשמות החברות שגבו תשלום נוסף ומה היו הגבלותיהן.

טיפים מועילים לאריזת הציוד

  • תיק סקי גדול יכול להכיל, בנוסף למגלשיים או הבורד, גם את כל ביגוד הסקי והציוד ההיקפי, לרבות קסדה, גוגלס (משקפי הסקי) ומקלות הסקי. באפשרותכם, להכניס בתיק זה גם את יתר הציוד והביגוד שאינו קשור בהכרח לסקי.
  • קחו בחשבון, שלעתים רחוקות תיקים עלולים להגיע באיחור ליעד ועל כן, מומלץ לארוז בתיק העולה איתכם לטיסה גם ציוד מינימלי, אשר ישמש אתכם במקרה שהתיק הגדול יתעכב או ישכח בטיסת קונקשיין כזו או אחרת.
  • מומלץ לקחת למטוס את מעיל הסקי ומכנסי הסקי, שכן באתרים רבים לא ניתן לשכור ביגוד כזה, ובמקרה של אובדן או עיכוב, תאלצו לרכוש את הביגוד החסר.

  • רצוי לשקול את תיק הציוד בבית ולוודא שמשקלו אינו חורג מגבול ה-23 ק"ג (מגבלת ה-Overweight המקובלת היא 20 ק"ג, אך מרבית חברות התעופה נוהגות להגמיש מעט את הכללים).
  • בכדי לחסוך במקום ובמשקל תיק הסקי, ניתן להעלות את נעלי הסקי אתכם למטוס.
  • את הגוגלס מומלץ לאכסן במקום מוגן - לשים אותם בתוך הקסדה, יכול להיות פתרון מושלם.
  • גולשי סנובורד – אם הינכם מתכוונים להסיר את הביינדינגים מהבורד, מומלץ לסמן את זווית מיקומם על הבורד, טרם ההסרה.
  • גולשי סקי – רפדו את השפיצים של מקלות הסקי, העלולים לייצר חורים בתיק.
  • זכרו תמיד, כי מעל תיקכם עשויים להיערם עוד עשרות תיקים ומזוודות. וודאו כי הציוד העדין יותר מוגן היטב ושהמגלשיים, הבורד או כל ציוד אחר אינו בולט בדפנות התיק, יארז היטב על מנת שלא לגרום להימעכותו, כפיפתו ואף לשבירתו.

טיפ לאפרה סקי - בשיתוף The North Face

צמצום תיקים בחופשת הסקי יכול בהחלט לחסוך. מומלץ שציוד אישי יארז בתיקים משותפים וציוד גלישה בתיק ייעודי נוסף. במידה ונוסעים שני גולשים, ויש להם תיק ציוד אישי משותף ועוד תיק ציוד גלישה משותף, הרי שהגענו לשני תיקים לשני נוסעים. בחלק מחברות התעופה לא יגבו מכם תשלום נוסף, אבל כאמור, זה בחלק מהמקרים. לציוד הגלישה האישי יש יתרונות של התאמה מקסימלית ונוחות. בשורה התחתונה, כדאי לכל גולש וגולשת לעשות את החשבון – עלות השכרת ציוד באתר הסקי, לעומת היסחבות איתו מהארץ ותשלום אפשרי על הטסתו.

לתחילת הכתבה

מתכננים חופשת סקי? הנה כמה כתבות שיעניינו אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירופה

דילים לחופשה המושלמת

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם