חדשות תיירות ותעופה

המקטעים החדשים בשביל ישראל נפתחו למטיילים 

בואו לגלות את שני המקטעים החדשים של שביל ישראל שנפתחו כעת עבור מטיילים ועוברים בנופי הצפון המרהיבים מהחרמון ועד לאנדרטת האריה השואג של תל חי
נטע מייזלס
|
תמונה ראשית עבור: המקטעים החדשים בשביל ישראל נפתחו למטיילים 
צילום: טל ישראל

צוות סימון שבילים של החברה להגנת הטבע סיים בשבוע שעבר את סימונם של 2 מקטעים חדשים של שביל ישראל, העובר כעת בין אתר החרמון ועד לאנדרטת האריה השואג של תל חי. אורכם המצטבר של המקטעים החדשים שכעת נפתחו לציבור, עומד על כ-38 ק״מ העוברים בנופי הצפון היפים, אתרי מורשת היסטוריים וישובי האזור.

במהלך שני המקטעים, המטיילים יעברו בקרבת אתרים אייקונים לאזור כמו קבר נבי חזורי ואנדרטת סיירת אגוז וקלעת נמרוד ובהמשך ילכו לאורך מורד נחל חרמון ויגיעו לאתרים כמו ציר הנפט, גבעת האם ונופי צפון עמק החולה. בנוסף השביל ימשיך ויעבור באתרי קריית שמונה ונחל הזהב, ויעלה למצוק רמים עד אנדרטת האריה והשואג בתל חי.

​​​​​​​צוות סימון השבילים של החברה להגנת הטבע הוביל את פרוייקט הסימון המחודש במקטעי שביל ישראל בסיוע עיריית קריית שמונה, המועצות האזוריות גליל עליון, מבואות חרמון וגולן, קרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים, צה"ל וקרן שוסטרמן.

דן אלון, מנכ"ל החברה להגנת הטבע: "שביל ישראל נחנך בידי החברה להגנת הטבע בשנת 1995. מאז שנחנך, הוא עבר שינויים רבים - התאמה לארץ המתפתחת, מענה לבעיות בטיחותיות שנוצרו בשטח שבו הוא עובר, תוספת של אזור חדש, אתר מעניין או תצפית. הקיץ השביל זכה לשינוי חשוב ומרענן, 28 שנים לאחר שהשביל נחנך, אנו גאים לספר שהחרמון ורמת הגולן נכנסו לתוך תוואי השביל. אל תאמרו מדן ועד אילת, מעכשיו אימרו מהחרמון ועד אילת".

אטי קוריאט אהרון מנהלת תחום חינוך וקהילה במחוז צפון ברשות הטבע והגנים: ״אנו מברכים על סיום סימון שני המקטעים בחרמון ובגולן בשביל ישראל. שביל ישראל הוא המותג הישראלי להולכי השביל הלומדים שמירת טבע נוף ומורשת באמצעות הביקור בשמורות ובגנים הלאומיים. רשות הטבע והגנים מאחלת להולכים בשביל, דרך צלחה מהנה ובטוחה בחבל ארץ חדש מאתגר ומעניין בתצורות הגיאוגרפיות החדשות המונגשות לקהל, במרחבי נחל סער והבניאס".

חיים רוקח, ראש המועצה האזורית גולן: "אני רואה חשיבות רבה במעבר המקטע הראשון של שביל ישראל לגולן ומברך על מהלך זה. סימון השביל נעשה בשיתוף פעולה מלא עם מועצה אזורית גולן. מעתה, המטיילים יחשפו לנופים היפים והייחודיים של החרמון והגולן שהוא אזור תיירותי מובהק, ויהנו מעוד מוצר תיירותי משמעותי".

מעיריית קריית שמונה נמסר: "קריית שמונה גאה ושמחה להכניס את השביל היפה והחשוב בארץ - שביל ישראל - לשטחה. שביל ישראל צפוי לעבור בנחל עין זהב, פארק קק"ל ובפנינות טבע עירוניות חשובות נוספות, ולהציגן לראווה לציבור המטיילים הישראלי".

ממועצה אזורית גליל עליון נמסר גם: "הגליל העליון היה תמיד חבל ארץ יחיד ומיוחד. הירוק ששולט בכל, המים השופעים, היופי הנדיר והקצב הנינוח הפכו אותו לגן עדן לטיולים ונופש. איזה כיף שעכשיו, כשהמקטע הצפוני המחודש של שביל ישראל נפתח, אפשר לחוות את כל הטוב הזה מזווית חדשה. בואו לצעוד איתנו בין נופים פראיים ושדות מעובדים, בין הרים ונחלים, בין עבר מפואר ועתיד מבטיח, בין נופים עוצרי נשימה ונוף אנושי מרהיב לא פחות של תושבים ושביליסטים. ארץ ישראל היפה זה כאן".

לכתבות נוספות ששווה לקרוא:

שביל ישראל מתרחב ועולה לפסגות חדשות » 
השביל שלנו: 6 המסלולים שיפגישו אתכם עם החברה הישראלית » 
בשביל ישראל: 5 פרויקטים מדהימים שכל שביליסט חייב להכיר » 

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

הזמנת חופשה לישראל

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי