טירת ווינדזור - מדריך לביקור באטרקציה המלכותית

טירת וינדזור באנגליה היא אחת הטירות המפורסמות בעולם. מקום משכנה של מלכת אנגליה משמש גם כיעד פופולארי לטיול יום מלונדון ורבים מגיעים אליו, על מנת להתרשם מהפאר שאופף את חדרי המבנה ומהגנים המטופחים ולהרגיש, ולו רק ליום אחד, כמו ויליאם וקייט
עמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טירת ווינדזור - מדריך לביקור באטרקציה המלכותית
צילום: איתמר ברק

מידע כללי על טירת וינדזור

טירת ווינדזור (Windsor Castle), הניצבת בעיר וינדזור במחוז ברקשייר (Berkshire) באנגליה, משמשת כאחד ממעונותיה הרשמיים של מלכת בריטניה ומהווה את הטירה המאוכלסת הגדולה בעולם. הטירה משמשת כמקום מגורים מלכותי מזה 900 שנה ומלבד היותה המעון המלכותי, היא משמשת גם כמקום לעריכת טקסים רשמיים שונים.

הטירה הוקמה בשנת 1066 על ידי וויליאם הכובש, אשר הקים שרשרת של טירות מסביב ללונדון למטרות הגנה. לאורך מאות שנותיה, עמדה הטירה בפני תקופות של מצור, לחימה, הזנחה, כוונה פרלמנטרית להרוס אותה ושריפה, שאיימה לכלות את חדריה. כיום, מדובר ביעד תיירותי ראשון במעלה, המושך אליו מבקרים רבים, שחלקם מגיעים במסגרת טיול יום מלונדון, שנמצאת במרחק של כשעת נסיעה בלבד.

מספר החדרים בטירה מגיע לאלף, רבים מהם פתוחים בפני הקהל הרחב והביקור בה נותן טעימה מחיי המלכות. הסיור בטירה מתחיל בחצר רחבת הידיים ובגנים המרהיבים וממשיך אל פנים המבנה. אחד החלקים העיקריים אליו מגיעים במסגרת הסיור הוא אזור הדירות המלכותיות (The State Apartments). אלה הם חדרים מפוארים, המרוהטים בסגנון, המשלב בין רוקוקו, בארוק וגותיקה ומעוטרים ביצירות אמנות של טובי האמנים, בהם רמברנדט ורובנס.

חלקים אחרים בהם ניתן לבקר הם קפלת סנט ג'ורג' (St George's Chapel), מבנה גותי מהמאה ה-15, בו קבורים עשרה מלכים ובית הבובות של המלכה מרי (Queen Mary's Dolls' House), שהקמתו ארכה שלוש שנים והעסיקה כ-1,500 בעלי מלאכה ומוצג בו אוסף מיניאטורות מקסים.

חלקים שונים בטירה פתוחים רק בזמנים מסויימים במהלך השנה. כך למשל, בין החודשים אוקטובר ומרץ, אפשר לבקר בדירתו של ג'ורג' ה-11 ובחודשים אוגוסט-ספטמבר פתוחה לציבור הטראסה המזרחית, המשקיפה על גני הטירה. יש לברר באתר הטירה מראש אילו חלקים פתוחים לביקור. במעמקי הטירה פזורים חדרי צינוק, ששימשו בעבר כבתי כלא בהם נכלאו אנשי אצולה וממון שונים, אך חדרים אלה אינם פתוחים בפני הקהל.

בשנת 1992 פרצה שריפה בטירה, שהביאה לפגיעה אנושה בכמאה חדרים, אך למרבה המזל, לא פגעה ביצירות האמנות הפזורות ברחביה. שיקום נזקי השריפה ארך כחמש שנים. בטירה פועלת גם גלריית אמנות בה מתקיימות תערוכות מתחלפות מאוסף האמנות המלכותי. כאשר המלכה לא נוכחת בטירה, מתנוסס דגל בריטניה מעל חומותיה.

מידע שימושי על טירת וינדזור

שעות פתיחה: הטירה פתוחה מדי יום. בחודשים מרץ-אוקטובר - 10:00-17:15 (כניסה אחרונה ב-16:00), בחודשים נובמבר-פברואר - 10:00-16:15 (כניסה אחרונה ב-15:00). קפלת סנט ג'ורג' סגורה בפני מבקרים בימי ראשון ובשאר הימים נסגרת ב-16:00. בשל קיומם של טקסים רשמיים בשטחי הטירה, מומלץ לבקר באתר הרשמי ולוודא איזה חלקים בה פתוחים לביקור, לפני שמגיעים לביקור בטירה.

הגעה לטירה: ניתן להגיע לטירה ברכבת מתחנת ווטרלו או פדינגטון בלונדון ולרדת בתחנת ווינדזור-איטון מרכז או ווינדזור-איטון נהר (Riverside) או באוטובוס בקו הירוק מספר 702, שיוצא מתחנת האוטובוסים ויקטוריה. בתי המלון השונים בלונדון וחברות טיול מוציאים טיולי יום מאורגנים.

הפסקת אוכל: ניתן לעזוב את תחומי הטירה להפסקת אוכל באחת המסעדות בעיירה וינדזור ולאחר מכן לשוב להמשך הביקור. כדי לעשות זאת, יש לבקש צמיד מיוחד שיאפשר כניסה חוזרת. את הצמיד ניתן לקבל בחנויות שבקומה האמצעית או התחתונה או באחת הנקודות של החזרת אזניות השמע. לשימושכם, מפת אנגליה.

אסור להכניס לטירה: מזוודות גדולות, מטריות ארוכות, תיקי גב, אולרים ומספריים, עגלת תינוק, אלכוהול, תרסיסי צבע, תרסיס פלפל, אופניים, גלגיליות, סקייטבורד, חיות מחמד – יעברו בדיקה כמו לפני עלייה לטיסה, חלקם תקבלו חזרה רק בתום הביקור. כסאות גלגלים יעברו בדיקה בטחונית, ניתן להשתמש בהם מסביב לשטח הטירה, אך לא בדירות המלכותיות.

תמונות, צילומים וטלפונים ניידים: אסור לצלם בדירות המלכותיות או בקפלת סנט ג'ורג' ויש לכבות טלפונים ניידים.

מדריך מולטימדיה: ניתן ליהנות מסיור מולטימדיה חינמי במספר שפות, ביניהן אנגלית, צרפתית, רוסית, איטלקית וספרדית. את הסיור מלווה הנסיך מווילס והוא מעביר אתכם דרך מחוזות הטירה, הדירות המלכותיות וכנסיית סנט ג'ורג'. ההסברים מכוללים את ההיסטוריה של הטירה, החל מוויליאם הכובש ועד היום. ישנו סיור מולטימדיה משפחתי באנגלית, המתאים לילדים בגילאי 7-11.

עלות (נכון ל-2019): מבוגר: 22.50 פאונד, גימלאי (מעל 60) / סטודנטים: 20.30 פאונד, מתחת לגיל 17: 13 פאונד, מתחת לגיל 5: חינם, כרטיס משפחתי (שני מבוגרים ושלושה ילדים עד גיל 17): 58 פאונד, כאשר הדירות המלכותיות סגורות העלות: מבוגר: 12.40 פאונד, גימלאי (מעל 60) / סטודנט: 11.20 פאונד, מתחת לגיל 17: 7.30 פאונד, מתחת לגיל 5: חינם, כרטיס משפחתי: 32.10 פאונד.

אתר אינטרנט: www.royalcollection.org.uk/visit/windsorcastle


לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול בלונדון? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

הזמנת חופשה לאנגליה

כתבות מומלצות עבורך על אנגליה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם