תחבורה במילאנו - מדריך להתניידות בעיר

מילאנו היא עיר גדולה, אבל ההתניידות בה קלה למדי, בייחוד בזכות ריכוז האתרים שבה המרכז וכן האפשרויות המגוונות של התחבורה הציבורית בעיר. בכתבה שלפניכם תמצאו את כל מה שאתם צריכים לדעת על תחבורה ציבורית, רכבים ואפילו דו-גלגליים.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה במילאנו - מדריך להתניידות בעיר
Depositphotos ©

נמלי תעופה במילאנו

קיימים שני נמלי תעופה במילאנו: מלפנסה, המשמש לטיסות ארוכות טווח ואירופאיות, ולינאטה, המשמש לטיסות ליעדים פנימיים ואירופיים.

שדה התעופה מלפנסה (Malpensa) מרוחק כ-50 ק"מ צפונית מערבית לעיר וההגעה אליו וממנו אפשרית ברכבת, באוטובוס וברכב. בין שני הטרמינלים של העיר יש שאטל חינם מדי 20 דקות במשך 24 שעות ביממה.

 • ברכבת: קו המלפנסה אקספרס, מחבר בין שדה התעופה והעיר (תחנת Cadorna, שממנה ניתן להתחבר גם לקווים האדום והירוק של הרכבת התחתית). הרכבת יוצאת מדי חצי שעה והנסיעה אורכת כארבעים דקות. למידע נוסף: www.malpensaexpress.it
 • באוטובוס: שירות שאטל מחבר את שדה התעופה עם התחנה המרכזית בעיר (Stazione Centrale) החל מ-05:00 ועד 23:00 כל 20 דקות. למידע נוסף: www.malpensashuttle.it
 • ברכב: משדה התעופה לעיר סעו על כבישSS 336  עדBusto Arsizio  ומשם על האוטוסטראדה A8 עד מילאנו. השכרת רכב אפשרית בקומה 1- בטרמינל הראשון. למידע נוסף: www.sea-aeroportimilano.it
 • מונית: מונית מהשדה עשויה לעלות כ-70-80 יורו.
צילום אילוסטרציה: יעל כפירצילום אילוסטרציה: יעל כפיר


 שדה התעופה לינאטה
(Linate) נמצא כשבעה קילומטר מזרחית לעיר וניתן להגיע אליו וממנו באוטובוס או ברכב.

 • באוטובוס: שני קווי אוטובוס מחברים את השדה אל העיר. הראשון שייך לחברת Starfly, יוצא ומגיע מהתחנה המרכזית (Stazione Centrale). האוטובוסים יוצאים מדי חצי שעה ופועלים בין 6:00 ל-23:45. אפשרות נוספת היא האוטובוס העירוני (ATM) מספר 73, שמגיע ל-Piazza S.Babila ופועל בין השעות 06:00 ל-00:55. את הכרטיסים ניתן לקנות בדוכני העיתונים ובארים. למידע נוסף: www.atm-mi.it
 • ברכב: היוצאים מהשדה יעלו על הכביש המהיר 51 A, ואז יפנו מזרחה ביציאה מספר 6 לכיוון העיר. השכרת רכב אפשרית בקומת הקרקע (קבלת הפנים). למידע נוסף: www.sea-aeroportimilano.it
 • מונית: מונית מהשדה לעיר צפויה לעלות כ-15 יורו.
אתר האינטרנט של שדות התעופה www.sea-aeroportimilano.it (האתר כולל מידע על שני השדות -; שימו לב לאפשרות הבחירה מצד שמאל).

תחבורה ציבורית במילאנו: מטרו, חשמלית, אוטובוס ומוניות

מערכת התחבורה הציבורית של מילאנו כוללת רכבת תחתית (מטרו), חשמליות, ואוטובוסים ומרוכזת כולה על-ידי חברה אחת יעילה ולא יקרה. המטרו פועל בארבעה קווים, שמסומנים בצבעים שונים ובמספרים: קו מספר 1 הוא האדום, 2 הוא הירוק, 3 הוא הצהוב, ו-4, הקו המהיר, הוא כחול. לאוטובוסים ולחשמליות יש כמה עשרות קוים נוספים. בנוסף לכרטיס בודד (הפעיל למשך 75 דקות שבמהלכן אפשר להחליף קווים), תוכלו למצוא כרטיסים לתיירים ל-24 שעות ול-48 שעות. מומלץ לרכוש כרטיס נסיעה יומי או דו-יומי, כך תוכלו לעשות שימוש בלתי מוגבל בכל אמצעי התחבורה הציבורית בעיר - אוטובוסים, רכבת תחתית וטראם, במשך כל היום.
 • שעות פעילות: רוב הקווים פועלים בערך מ-06:00 בבוקר עד חצות.
 • קניית הכרטיסים: הכרטיסים הרגילים נמכרים בדוכני עיתונים, פאבים ומכונות אוטומטיות בתחנות (שימו לב: בחלק מהתחנות המכונות עובדות על מטבעות בלבד). את כרטיסי התיירים תוכלו לרכוש בחנויות העיתונים בתחנות בלבד.
 • חשוב: חובה להחתים את הכרטיסים במכשירים המיועדים לכך על כלי התחבורה השונים. נסיעה ללא החתמת הכרטיס (למרות ששילמתם עבורו) עלול לגרור קנסות גבוהים וחוסר נעימות.

מטרו: ה"מטרופוליטנה", כך מכונה רכבת המטרו של מילאנו, היא הדרך הטובה ביותר להתנייד בעיר. למטרו שלושה קווים, המסומנים בצבעים אדום, ירוק וצהוב. למידע נוסף על תחבורה במילאנו: www.atm-mi.it. מפה של קוי המטרו תוכלו למצוא כאן. (מסמך PDF)

אוטובוסים וטראם: קווי הטראם והאוטובוסים המרשתים את העיר מאפשרים להגיע לכל מקום בקלות, אך קחו בחשבון, כי ריבוי האפשרויות עשוי לבלבל. למעוניינים לשלב בין תחבורה ציבורית לבין מוזיאונים מומלץ לרכוש את כרטיס מילאנו קארד, המאפשר שימוש בתחבורה הציבורית ומעניק הנחות בכניסה למגוון אתרים וכמה חנויות ומסעדות. אתר האינטרנט: www.milanocard.it.

המוניות במילאנו הן אחידות: צבועות בצבע לבן ומסומנות כמוניות. מומלץ להמנע מרכבים שאינם מזוהים כמונית. המוניות מחויבות בהפעלת מונה, ויש מחיר קבוע בעת כניסה למונית (כ-3 יורו), ועליה במחיר בהתאם למשך הנסיעה. התעריף הקבוע מוכפל בלילה. שימו לב כי בתוך המוניות מופיע כל המידע על עלויות: מחיר לקילומטר, תוספות בגין מטען וכולי.

מכוניות במילאנו

השכרת רכב אפשרית בשדה התעופה או באזור התחנה המרכזית, למרות שישנן משרדי של חברות השכרה גם בעיר. באופן גורף, מומלץ שלא להיכנס לעיר עם רכבים, בגלל עומסי התנועה והקושי בחנייה. במקום זה, יש מספר חניונים עירוניים הסמוכים לתחנות המטרו שמאפשרים חניה בעלות נמוכה וגישה קלה לעיר. במפת המטרו תמצאו את החניונים מסומנים, ובאתר הזה www.atm-mi.it תוכלו לבחור את החניון הרלוונטי ולבדוק את העלויות.
אם בכל זאת תבחרו להיכנס עם רכבכם לעיר, תוכלו לקנות בחנויות העיתונים כרטיסי SostaMilano, שהם כרטיסי "גרד וחנה". שימו לב לסמן את כל המידע הנדרש (תאריך מלא, שעה ודקות), ולהציג את הכרטיס על לוח המחוונים. במרכז העיר הכרטיס מאפשר חנייה עד שעתיים.

אופנוע ואופניים במילאנו

כלי רכב קטנים הם דרך טובה ופופולארית להתנייד בעיר. תוכלו לשכור אופנועים ואופניים במספר מקומות בעיר, כולל בחלק מהמלונות. תוכלו לנסות גם בחנויות הבאות:
אופנוע: Biancoblu srl
 • כתובת: via Gallarate 33
 • אתר אינטרנט: www.biancoblu.com
 • שעות פתיחה: שני-שישי 09:00-12:30; 14:30-19:00, שבת 08:00-09:00; 18:00-20:00, ראשון וחגים: 08:00-10:00, 18:00-20:00. יש לתאם טלפונית -; במיוחד בסוף השבוע!
אופניים: Noleggio AWS biciclette 
 • כתובת: via Ponte Severo 23
 •  אתר אינטרנט: www.awsbici.com 
 •  שעות פתיחה: שני-שבת 9:00 -; 13:00; 15:00 -; 19:00
לתחילת הכתבה

 למידע נוסף על טיול במילאנו, לפניך מספר כתבות שעשויות לעניין אותך

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מילאנו