אטרקציות מרכזיות בקופנהגן

קופנהגן מתגאה באחד מאתרי התיירות המוכרים והמצולמים בעולם: פסל בת הים הקטנה. לבד מהפסל, יש בעיר עוד כמה אתרים (אולי אף יותר) יפים ומעניינים, שכדאי להכיר אותם. הנה סקירה על אתריה של העיר, עליה שר פרנק סינטרה: "קופנהגן הנפלאה"
איתמר ברק - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אטרקציות מרכזיות בקופנהגן
Susan Yin ©

אתרים שונים בתוך העיר

פסל בת הים הקטנה (The Little Mermaid או בדנית Den lille havfrue): סמלה של העיר קופנהגן
 (Copenhagen) ואחד הפסלים המצולמים ביותר בעולם. פסל הברונזה, שנוצר בהשראת האגדה המפורסמת מאת הסופר הדני הנס כריסטיאן אנדרסן, הוענק לקופנהגן במתנה בשנת 1913, על ידי הפסל אדווארד אריקסן והוצב על שפת תעלת המים, ליד הנמל. מאז יצירת הפסל, עברו עליו תהפוכות רבות - בת הים הקטנה הזו היתה קורבן למעשי ונדליזם והשחתה, ששיאם היה אף בעריפת ראשה. הפסל הניצב כיום באתר הוא רק העתק - המקור הועבר לידיהם המסורות של צאצאי יוצר הפסל.

כדאי להנמיך ציפיות - מידותיו של הפסל קטנות והמראה במציאות די צנוע... אם יזדמן לכם להגיע ב-23 לאוגוסט, תוכלו לחגוג לבת הים את יום ההולדת שלה, ולצפות בקבוצת נאמני הפסל, שקופצים למים ויוצרים את גילה של בתולת הים במים.

 • מיקום: Langelinie (מול הנמל המסחרי של קופנהגן)
 • אתר אינטרנט: מתוך האתר הרשמי של עיריית קופנהגן www.visitcopenhagen.com

גני טיבולי (Tivoli): אם פסל בת הים הקטנה הוא האתר המצולם ביותר בעיר ובדנמרק כולה, הטיבולי הוא אתר התיירות הכיפי ביותר בעיר ואולי גם בכל המדינה. הלונה פארק, הקסום ורומנטי הזה, הוקם בשנת 1843 בטבורה של העיר, כמה צעדים מכיכר העיר.

שכחו מכל מה שידעתם על פארק שעשועים עירוני - הטיבולי הוא קפיצה קטנה לעולם קסום בתוך העיר. המתחם נראה כמו לקוח מהאגדות - מרבדי דשא ופרחים, רבבות מנורות, מתקני שעשועים מפחידים ומצחיקים, מסעדות שונות (גם יוקרה), הופעות, אקוואריום ועוד. שימו לב לשומרי הגן, הלבושים כמו חיילים מן האגדות. בלילות רביעי ושבת, עת נסגר הגן, נורים זיקוקי דינור מרהיבים.

 • מיקום: Vesterbrogade 3, לא הרחק מכיכר העיר ובית העירייה.
 • שעות פתיחה: השעות משתנות בין העונות, יש להתעדכן באתר האינטרנט.
 • מחיר: הכניסה כרוכה בתשלום נפרד משימוש במתקני השעשועים. כניסה למבוגר מעל גיל 12 עולה 130 קרונות.
 • אתר אינטרנט: www.tivoli.dk

בית העירייה (Rådhus): בניית בית העירייה הושלמה בשנת 1905 והוא עוצב בהשראת בית עיריית סיינה, שבאיטליה. הבניין משמש כיום גם כמרכז כנסים ואירועים רשמיים. תוכלו לסייר במבנה (עצמאית או בסיור בתשלום) ולהתרשם משעון אסטרונומי עתיק. באפשרותכם להעפיל לראש מגדל השעון (תמורת תשלום) ולהשקיף על העיר. שימו לב לפסל הזהב של הבישופ אבסאלון, שמעל המרפסת בכניסה. בכיכר שבחוץ, שוכנת תחנת האוטובוסים המרכזית והמודרנית של העיר. כדאי להגיע לכיכר גם בערב, אז דולקים שלטי הניאון על הבניינים המודרניים סביב.

 • מיקום: Rådhus Pladsen, מרכז העיר.
 • מחיר: הכניסה למבנה עצמו היא ללא תשלום.

סטרויט (Strøget): מדרחוב הקניות הארוך באירופה. זהו אזור הומה ורוחש, בו עוברים ושבים התושבים, בו מתקיימות גם הופעות רחוב. חלקו הראשון של המדרחוב הוא רחוב Frederiksberggade, עד מזרקת Gammel Torv, שנבנתה בשנת 1663 ומציינת את המקום בו שכן השוק המרכזי של העיר העתיקה.

למרות היעלמות השוק, בכיכר עדיין מוכרים פרחים, פירות ותכשיטים. המדרחוב מוביל ל-Kongnes Nytorv: כיכר, המוקפת בניינים עתיקים, בהם התיאטרון המלכותי וארמון Charlottenborg, מהמאה ה-17, הבנוי בסגנון בארוק הולנדי. כיום משמש הארמון כאקדמיה המלכותית לאומנויות.

נוהאבן (Nyhavn): "הנמל החדש" הוא לא רק אחד ממוקדי הבילוי העיקריים בעיר, אלא הוא גם האתר הציורי, המצולם לרוב בגלויות העיר. מדובר בתעלת מים צרה, המחברת בין נמל קופנהגן לכיכר קונגנס ניטורב. בצידי התעלה עוגנות סירות ויאכטות עץ והבתים הם קטנים, עתיקים וחזיתותיהם צבועות בשלל צבעים.

כל אלו מעניקים למקום את מראהו היפה. משני צידי התעלה ישנם בארים, מסעדות ומקומות בילוי, הפועלים לאורך כל היום. אם מזדמן לכם יום שמש, הגיעו לכאן וצפו ביפי ויפות העיר משתזפים על גדות התעלה, בעודם לוגמים כוס בירה צוננת.

ארמון אמאליאנבורג - ארמון המלוכה (Amalienborg Palace): משפחת המלוכה הדנית היא כיום בית המלוכה הותיק ביותר בעולם. זהו ארמון החורף של מלכי דנמרק מאז שנת 1794. הוא מורכב מארבעה מבנים, כמעט זהים, בסגנון הרוקוקו, הניצבים סביב כיכר, במרכזה עומד פסלו של המלך פרדריק החמישי, רכוב על סוסו. הארמון אולי אינו מרשים מבחוץ, אך כדאי להגיע לכאן לקראת השעה 12 בצהריים (בכל יום), אז מתבצע טקס חילופי המשמר של החיילים, הלבושים לפי כל כללי הטקס. כמו כן, ניתן לבקר באחד מהמבנים, ארמון המלך כריסטיאן השביעי.

 • מיקום: כיכר Amalienborg

כנסיית פרדריק - כנסיית השיש (Frederikskirken או Marmorkirken): כנסיה מרשימה, הבנויה שיש. כיפתה הגדולה נועדה לחקות את זו של כנסיית סנט פטרוס ברומא והיא אחת הגדולות בעולם, כבר מרחוק ניתן להבחין בצבעה החיצוני הירוק. גם מבפנים המראה הוא מרהיב.

 • מיקום: Frederiksgade 4, מרחק הליכה קצרצר מארמון אמאליאנבורג
 • שעות פתיחה: ג', ד', ה' ושבת בשעות 10:00-17:00, בימי ו' וראשון בשעות 12:00-17:00
 • מחיר: חינם
 • אתר אינטרנט: http://dc283-zope.rackhosting.com (דנית)

המגדל העגול (Rundetaarn): אבן הפינה למגדל הונחה בשנת 1637, פרי יוזמתו של המלך כריסטיאן הרביעי, שבנה אותו כחלק מהמוסדות אקדמאיים של המאה ה-17. ניתן להעפיל אל התצפית בראש המגדל, אם תלכו במעלה המסלול הספירלי שבתוכו - 209 מטרים אורכו. כשתגיעו לראש המגדל, יתגלה נופה היפה של העיר, מגובה של כ-35 מטרים.

 • מיקום: Koebmagergade 52a
 • שעות פתיחה: אוקטובר-מרץ 10:00-18:00, אפריל-ספטמבר 10:00-20:00.
 • מחיר: מבוגר 25 קרונות, ילד (5-15) במחיר 5 קרונות.
 • אתר אינטרנט: www.rundetaarn.dk

שיט תעלות: אחת מהחוויות הכיפיות והנעימות בעיר. בקופנהגן פועלות כמה חברות שיט שיראו לכם את הפינות היפות, העתיקות והקסומות של העיר. שיט ממוצע אורך כשעה. לחילופין, באפשרותכם לקנות כרטיס אוטובוס-תעלות, עליו תוכלו לעלות ולרדת כאוות נפשכם, ככל שתוקף הכרטיס ירשה.

ארמון רוזנבורג (Rosenborg Palace): נבנה לפני כ-350 שנה בסגנון רנסנס הולנדי. הארמון משמש כיום כמוזיאון לתולדות המלוכה, בו מוצגים יצירות אמנות ופורטרטים של בני משפחת המלוכה הדנית. המרתף משמש גם כאוצר התכשיטים וכתרי בית המלוכה. הארמון מוקף בגנים יפים ושמורים היטב (Kongens Have), המשלימים את החוויה.

 • מיקום: צפון העיר, לא הרחק מקונגנס ניטורב.
 • שעות פתיחה: ימים ג' עד א', בין השעות 10:00-15:00
 • מחיר: מבוגר 115 קרונות (חינם לבני 17 ומטה), סטודנטים וגמלאים 75 קרונות.
 • אתר אינטרנט: www.rosenborgslot.dk

כריסטיאניה (Christiania): קומונה אוטונומית קטנה, בליבה של קופנהגן, המכונה גם "אמסטרדם הקטנה" או "עיר החירות". היפים ונערי פרחים הקימו את המקום לפני כ-30 שנה על חורבותיו של מחנה צבאי. כיום, מדובר בשכונה צבעונית וצעירה, השומרת על צביונה הליברלי. ברחובות והסמטאות תמצאו חנויות, דוכנים, בתי קפה ועוד.

 • מיקום: בסמוך לתחנת המטרו Christianshavn
 • אתר אינטרנט: www.christiania.org

מבשלת קרלסברג (Carlsberg Brewery): זוהי המבשלה המקורית של הבירה, המתהדרת כ"טובה בעולם", שהוקמה בשנת 1847 והיתה הראשונה באימפריה העולמית "קרלסברג". במקום סיור מודרך, תקבלו, תמורת כרטיס כניסה, מפה ואפשרות לסייר בכוחות עצמכם באולמות השונים, בגן הפסלים ולצפות בתהליכי הייצור. תוכלו ליהנות, כמובן, גם מטעימות בירה, הכלולות במחיר.

 • מיקום: שכונת ואלבי (Valby), מרחק כ-3 וחצי ק"מ ממרכז העיר. ניתן להגיע עם קוי אוטובוס מספר 18 או 26 או במטרו.
 • שעות פתיחה: בימים ג' עד ה' בשעות 11:00-15:00
 • אתר אינטרנט: www.visitcarlsberg.dk

מוזיאונים וגלריות

המוזיאון הלאומי של דנמרק (Nationalmuseet) הוא המוזיאון הכולל והמקיף ביותר להיסטוריה של התרבות והאמנות במדינה. תוכלו ללמוד על תולדותיה של דנמרק ותושביה ולסייר בתערוכות אוניברסליות, במוזיאון, הנמצא במרחק יריקה מהסטרויט (מיקום: Ny Vestergade 10, שעות: ג'-א' 10:00-17:00. מחיר: חינם. אתר: www.nationalmuseet.dk).

הגלריה הלאומית (Statens Museum for Kunst) היא המקום היחיד בדנמרק, המציג, תחת קורת גג אחת, 700 שנה של אמנות מערבית. בגלריה מוצג מגוון עשיר של עבודות מתחומי אמנות שונים, פרי יצירתם של אמנים דנים ובינ"ל (מיקום: Sølvgade 48-50, לא הרחק מטירת רוזנבורג. שעות: מדי יום בשעות 10:00-18:00. מחיר: חינם לתערוכות קבועות. תערוכות משתנות - בתשלום. יש לבדוק באתר. אתר: www.smk.dk).

מוזיאון לואיזיאנה לאמנות מודרנית (Louisiana Museum of Modern Art) ממוקם בעיירה הומלבק (Humlebæk), כ-40 ק"מ מצפון לקופנהגן. זהו אחד ממוזיאוני האמנות המודרנית החשובים בעולם. המוזיאון שוכן בתוך מתחם ארכיטקטוני עשיר ווסביבו גנים יפים. במקום מתקיימים גם קונצרטים ואירועי תרבות (מיקום: Gl. Strandvej 13, Humlebæk. שעות: ג'-ו' 11:00-22:00, ש'-א' וחגים 11:00-18:00. אתר אינטרנט: www.louisiana.dk).

מחוץ לעיר

טירת קרונבורג (Kronborg): הטירה שוכנת בעיירה הלסינגור (Helsingør), שעל מיצר אורסונד (Øresund). מעבר לו שוכנת העיר השבדית הלסינגבורג (Helsingborg), ביום בהיר ניתן לראותה מכאן. הטירה היפה נבנתה, בסגנון הרנסנס, בשלהי המאה ה-16 על ידי המלך פרדריק השני, כדי לפקח על איסוף המיסים משבדיה, שהיתה אז תחת שלטון דנמרק. בטירה מוצגים פריטים היסטוריים, שטיחי קיר עתיקים, כלי לחימה ובין אגפיה גם אולם אבירים, שאורכו 62 מטרים -מהארוכים באירופה. הטירה ידועה בכל העולם, בעיקר כי מתרחשת בה עלילתו של "המלט", של שייקספיר.

 • מיקום: העיירה הלסינגור
 • שעות פתיחה: לאורך כל השבוע, מהשעה 10:00 עד השעה 17:30

נסיעה למאלמו, שבדיה (Malmö): בשנת 2000 נחנכו מנהרה תת ימית וגשר אורסונד מעל המיצר, שבין קופנהגן ומאלמו, העיר השלישית בגודלה בשבדיה. אורכם של הגשר והמנהרה הם כ-16 ק"מ בלבד, כך שתוכלו תוך פחות מחצי שעת נסיעה ברכבת או ברכב, לבקר בשבדיה.

עד מחצית המאה ה-17 היתה מאלמו שייכת לדנמרק וברבות השנים הפכה מעיירה אפרורית לעיר חביבה. תוכלו לצאת ליום טיול בעיר הנעימה, לטייל בין התעלות והבניינים היפים. סטוקהולם, בירתה של שבדיה, שוכנת במרחק כ-4 וחצי שעות נסיעה ממאלמו. רכבת מקופנהגן למאלמו יוצאת בכל 20 דקות לערך מתחנת הרכבת בקופנהגן.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על קופנהגן