חדשות תיירות ותעופה

לא תאמינו מי הגיעו לישראל!

חול המועד סוכות בפתח ואנחנו בעיצומה של עונת נדידת הציפורים המופלאה! עיטי החורש כבר נצפו במקומות שונים ברחבי הארץ וקרן קימת לישראל מזמינים אתכם לצפות במופע המרהיב, במסגרת חגיגות הצפרתון ה-6 במספר שיתקיים במהלך חופשת הסוכות
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: לא תאמינו מי הגיעו לישראל!
© יח"צ קקל

קרן קימת לישראל, תחת רשת הצפרות הארצית – כנפי קק"ל, מזמינה אתכם ליהנות מאירועי הצפרתון מספר 6! השנה יתמקד הצפרתון במסע הנדידה הגדול של מיליארד הציפורים החולפות בשמי ישראל. בתזמון נפלא, הגיע אלינו בימים אלו עיט החורש המרשים וניתן יהיה לחזות בו.

בין הפעילויות השונות: אתגר הצפרתון למשפחות, תחרות צילום ארצית, מרתון זיהוי ציפורים, סיורי צפרות וצפרתון On -Line.

אתגר המשפחות יתקיים בין התאריכים 2-5 באוקטובר, 2023 במהלך חול המועד סוכות, בארבע נקודות לאורכה של המדינה בו זמנית, בכל יום בין השעות 09:00-15:00

אגם ירוחם

פארק הצפרות ראש ציפור בפארק גני יהושוע בתל אביב

אגמון חפר

אגמון החולה

בכל נקודה יחכה לכם צוות של צפרים, אשר יזניקו אותם להרפתקה בעקבות מסע הנדידה של עיט החורש. כל משפחה, תקבל חוברת סיפור ומשימות, על מסע ההרפתקאות של קְלַנְגָה – עיט החורש. הסיפור יוביל את המשפחה לטיול קצר, במהלכו גם יקראו ויספרו את הסיפור לילדים וגם יתנסו במשימות חוויתיות המובילות לפתרון כתב חידה. המשימות ילמדו את המשפחות על: סוגי ציפורים נודדות, תוואי הנדידה, סודות נדידת הציפורים, ממה ניזונות הציפורים, חשיבות הנוצות ועוד.

השנה יינתן פרס מיוחד למשתתפים באירועי הצפרתון למשפחות - כל משפחה אשר תסיים את מסע ההרפתקאות ותפתור את כתב החידה, תיכנס להגרלה ותוכל להמשיך את הנדידה הגדולה עד לאפריקה ולצפות בעיט החורש וכמובן במיליוני ציפורים נוספות, החופשות באפריקה.

הצפר הראשי של הקרן הקימת לישראל, ירון צ'רקה: “חג סוכות השנה נופל בדיוק בשיא עונת הנדידה של עיטי החורש וזו הזדמנות מדהימה לצפות בעופות הדורסים, בעזרת המשקפות וההדרכה של הצפרים המנוסים שלנו. באירועי המשפחות שיתקיימו במהלך הצפרתון ה-6, הצפרים ישמחו להראות לכם את הנדידה היפהפייה ותוכלו גם אתם להתפעל מהתופעה המדהימה של הטבע”. למידע נוסף על מקומות לצפייה בנדידת הציפורים » 

לכל האירועים בחג סוכות 2023 

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

הזמנת חופשה לישראל

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי