חדשות תיירות ותעופה

ספטמבר 23 בבית ליבלינג: תערוכות חדשות, אירועים וסיורים

בואו לבלות בחודש ספטמבר 2023 במרכז העיר הלבנה בבית ליבלינג וגלו עולם מיוחד של אדריכלות מרגשת, יצירה מודרנית וערכים היסטורים בסיורי תוכן, תערוכות אומנות חוגים קורסים ועוד
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: ספטמבר 23 בבית ליבלינג: תערוכות חדשות, אירועים וסיורים
״תוכנית המתאר מתעדכנת״ , גדי גרשון | בית ליבלינג

בית ליבלינג הוא בניין לשימור משנת 1936 שנבנה בסגנון הבינלאומי ותוכנן על ידי האדריכל דב כרמי במרכז העיר תל אביב-יפו עבור מקס ליבלינג. כיום המבנה שעבר שיחזור ושימור, משמש כמרכז העיר הלבנה - יוזמה שנוצרה משיתוף הפעולה של עיריית תל־אביב–יפו וממשלת גרמניה במטרה לקדם את תחומי האדריכלות, השימור והפיתוח העירוני, בדגש על האדריכלות המודרנית. כחלק מפעילות מרכז העיר הלבנה, בית ליבלינג מארח תערוכות אומנות, סיורים מרתקים בנושאי אדריכלות וסביבה אורבנית, חוגים לילדים ועוד.

אלו כל האירועים, הסיורים והתערוכות החדשות בבית ליבלינג לחודש ספטמבר 2023:

שיח גלריה ״חומרים משמרים: פרק א׳״

"חומרים משמרים: פרק א" היא התערוכה השביעית בחדר הפרויקטים. בתערוכה, ובה המעצבת ליהיא ברגר מתייחסת לשאלה "מהי העיר הלבנה?"

בשיח הגלריה "חומרים משמרים: פרק א", אוצרת התערוכה - האדריכלית סברינה צגלה, והמעצבת ליהיא ברגר, ישוחחו על פעולת החקירה הממושכת של ברגר בבתים המיועדים להריסה בתל אביב-יפו; על שימוש חוזר בפריטים של הבניינים האלה; על חומרי הריסה כמשאב; על תיעוד וזיכרון ועל תפקיד האדריכל והמעצב לנוכח משבר האקלים לצד נושאים נוספים.

02.9, יום שבת, 12:00, כניסה ללא עלות בהרשמה מראש באתר 

סלון ליבלינג - אדריכלות בעידן הבינה המלאכותית (AI)

בואו לערב מרתק ב"סלון" של בית ליבלינג בו תוכלו להיחשף לנציגות ונציגי החברות הרלוונטיות בתחום הבינה המלאכותית (AI) וללמוד כיצד הטכנולוגיה החדשה יכולה לסייע בתכנון יעיל יותר מאי פעם.

הבינה המלאכותית (AI) מחלחלת לכל התחומים בחיינו, וגם לעולם האדריכלות. בעזרת פיתוחים טכנולוגיים חדשים אפשר לבצע כיום עיצוב מוטה פרמטרים, המשלב כמות עצומה של נתונים, וליצור תכנון מגוון ומהיר מכפי שיכולים ליצור בני אדם. היישומים החדשים מאפשרים להתמודד עם אתגרים מורכבים של פתרון בעיות; לערוך חיזויים התנהגותיים; לייצר הקשרים בתחומים שונים, שלא קשורים זה לזה בהכרח; ועוד.

דוברים: ד"ר דוידה שאומן - מרצה בכיר בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, מנהל מעבדת סביבה חכמה, הטכניון - ישוחח על תכנון אינטראקציות אדם-בניין. ליאור סולניק - מייסד שותף ומנכ"ל qbiq-ai ישוחח על הפלטפורמה הראשונה לאוטומציה של תכנון פריסת נדל"ן. אדר' ענת טלמור - שעוסקת באדריכלות פרמטרית וניהול מוצר בחברת URBAN DASHBOARD - תשוחח על ערים חכמות והחלטות חכמות, ככלי עזר לתכנון עירוני. ד"ר גיא אוסטרן - חוקר בטכניון, אדריכל ומפתח תוכנה, מוביל מעבדה לתכנון ממוחשב ולמידת מכונה העוסקת בפיתוח מודלים שונים של בינה מלאכותית לפתרון בעיות אדריכליות של תכנון, הערכה וייצור, ישוחח על למידת מכונה בקנה מידה עירוני. מנחה: אדר' שרון גולן, מנהלת מעבדת בית ליבלינג. מפיקה: מיכל (מיקי) סימון אלחדף.

4.9, יום שני, 19:00 , 40 שקל בהרשמה מראש

להשתמש במה שיש: רטרופיטינג בראייה גלובלית: סיור מקצועי בבית המכולות ביפו (מפגש שלישי)

הצטרפו לסיור בו נעמיק בחללי הפנים והחוץ של מתחם בית המכולות ביפו. לפני כארבע שנים החל תהליך של שיפוץ, שנועד לשיפור ולשימור המחסנים ההיסטוריים 2 ו־3 בנמל יפו, בעקבות החלטת עיריית תל אביב־יפו וחברת אתרים. בסיור יהיה בסימן "רטרופיטינג" (Green Retrofit) - מושג התופס תאוצה בעולם הבנייה וכולל עבודות שיפוץ, שיקום ושדרוג של בניינים קיימים באמצעות יישום עקרונות של בנייה בת-קיימא. תוך כדי השוטטות נחקור את המודל של נמל מקיים, השואף לייצר מתחם המהווה דוגמה יוצאת דופן לייצור אנרגטי מקומי ולא מזהם - מאנרגיית השמש, גלי הים והרוחות המערביות. הסיור מתקיים במסגרת הסדרה המקצועית בנושא קיימות עירונית ורטרופיטינג "להשתמש במה שיש": העידן הבא בקיימות ובנייה, יחד עם המועצה לבנייה ירוקה.

מדריכים מקצועיים: אדר' איתי בן חיים | קיסלוב קיי אדריכלים – אטליה קיי | יניב יחזקאל | אלפא פרויקטים ירוקים | לירון הרשקוביץ | מנכ"ל עמותת לצאת מהקופסא | אדר' נוף עליזה ברוידא | ברוידא מעוז אדריכלות נוף

אדר' נוף חוי ליבנה | 1:1 Landscape, אדריכלות נוף ועיצוב אורבני | דרור אמיר | חברת אתרים

05.9, יום שלישי | 70 שקל | 10:00-12:00 | נקודת מפגש: בית המכולות, יפו | בהרשמה מראש באתר

״סיפורים אמיתיים": עושים בית-ספר

ערב נוסף בסדרה "סיפורים אמיתיים" והפעם: שישה דוברים יספרו בעל-פה סיפור אמיתי שקרה להם בין כותלי בית הספר או במרחבי החיים; משהו שעיצב את אישיותם, מישהו שלימד אותם משהו, ואיך קרה ש"עשו להם בית ספר". את הסיפור השביעי יוכל לספר מישהו מהקהל. יספרו: אבי בוסקילה, גלעד שמילו, ירדן גוז, שילה ויינברג, סוהיני טל ושי נצר | מנחה: יעל טל, עורכת: קרן להמן

יום רביעי, 6.9.23, 20:00, 60 שקל, בהרשמה מראש באתר 

פתיחת תערוכה - ״אקו עיצוב״ עיצוב איטלקי מקיים: מחזור, צמצום, שימוש מחדש

בית ליבלינג בשיתוף ההמכון האיטלקי לתרבות שמחים לארח בתל אביב תערוכה המוקדשת לעיצוב איטלקי מקיים.

התערוכה, שנדדה בשנים האחרונות בערים רבות בעולם, מציגה עשרות אובייקטים ומוצרים שנוצרו בידי מעצבים איטלקים המציעים רעיונות, דרכי פעולה ודרכי ביצוע מקוריות ויצירתיות לעיצוב הדוגל במחזור חומרים קיימים, בשימוש חוזר ובחשיבה על צמצום - עקרונות העיצוב המקיים.

בזמן התערוכה נציין מאה שנים להיוולדו של הסופר האיטלקי איטאלו קאלווינו, ונקיים אירועים שונים ברוח ספרו ׳שיעורים אמריקאיים, שש הצעות לאלף הבא׳. נבחן יחד את הפוטנציאל הרב של האיכויות שהציע קאלווינו כקוים וערכים מנחים לעיצוב אמנות ויצירה כיום.

אוצרת התערוכה: סילוונה אניקיאריקו | עיצוב גרפי: ברונו מורלי | אוצרות בבית ליבלינג: ערן איזנהמר| ע. אוצר: צוף בר-און | סיורים וסדנאות: רוני רביב | תרגום טקסט: סיון רווה | עריכת תרגום: יוני רז פורטוגלי.

8.9, יום שישי, 11:00 | כניסה חופשית

פתיחת תערוכה - תוכנית המתאר מתעדכנת

בתערוכה מוצגים הנושאים המרכזיים בתוכנית המתאר העירונית, השינויים שחלו בה, והעדכונים המיוחדים לכל אזור ואזור בעיר. לצד אלו מוצגת עבודתה של ד״ר מאיה שמיילוב ״רגשות חשופים״ המבוססת על תהליך הנדידה של התכנית באיזורי העיר השונים (אם יש לך את הנוסח המקורי, עדיף לקחת משם).

בשיתוף היחידה לתכנון אסטרטגי, מינהל הנדסה, עיריית תל אביב-יפו. התערוכה תוצג בטרקלין תכנון העיר המציג תכניות ומחקרים שהנמצאים בחזית התכנון והעשייה העירונית. אוצרות: אדר' ענת לוי

14.9, יום חמישי, 20:00 | כניסה חופשית

אל הגג! חקלאות גגות למען עתיד עירוני בר-קיימא

מוזמנות ומוזמנים לערב זה על הגג, שבו נארח את בן פלנר, מייסד "ברוקלין גראנג׳" בניו יורק, מחלוצי חזון חקלאות הגגות, למפגש מעורר השראה בנושא טיפוח עתיד בר-קיימא במרחב העירוני בישראל. במפגש לעת שקיעה בגג הבית תוכלו לשמוע כיצד המודל הניו-יורקי עשוי לשמש השראה לפעולות שיהפכו את הערים בישראל למותאמות יותר לתופעות אקלימיות וראויות למגורים מרווחים בסביבה בריאה וצומחת, על אף אתגרי הצפיפות העירונית. הערב בשיתוף "ארגון גג" - מקדמים תרבות גגות בישראל.

14.9, יום חמישי, 19:00 | להרשמה

סטודיו פתוח

הסטודיו הפתוח נועד לאפשר לך מקום וזמן קבוע לעבודה יצירתית, חופשית ומלאת המצאה בתוך שגרת החיים והעבודה בעיר. העבודה בסטודיו הפתוח מתבצעת עם כלים וחומרים שאנחנו מעמידים לרשות היוצרים, ובהנחייה אישית של אמנים פעילים מצוות בית הספר של העיר. באמצעות התנסות בטכניקות של בנייה, פיסול, אלתור, חיבור, תפירה, פירוק והרכבה, נערוך היכרות עם החומרים והכלים הקיימים בסטודיו, ונגלה איכויות ותובנות חדשות על החומרים המרכיבים את העולם שבו אנו חיים. החומרים שעמם נעבוד הם כאלה שניתן לאסוף וללקט בעיר בבתי מלאכה שונים, שאריות ייצור תעשייתי. המשתתפים מוזמנים להביא עמם חומרים נוספים שמסקרנים אותם.

ימי שלישי | 10:00-12:00 | להרשמה

40 שקל/ 20 שקל לבעלי דיגיתל. 

25% הנחה כחלק מתכנית הוזלת יוקר המחיה של עיריית תל אביב-יפו.

סיור הבית של העיר הלבנה - עברית

בית ליבלינג הוא דוגמה מובהקת של אדריכלות באוהאוס בתל אביב בשנות ה-30 של המאה העשרים והבניין הציבורי העירוני היחיד המאפשר למבקרים לחוות את הסגנון הבינלאומי מבפנים. חללי הבית מציגים את המורשת האדריכלית הייחודית של העיר הלבנה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמי ע"י ארגון אונסקו ב-2003. סיור בבניין מציע מסע משולב בהווה ובעבר דרכו שומעים מבקרים את סיפוריהם של המהגרים האירופאים שבנו אותו, מסיירים בתערוכות המתחלפות ונחשפים לסוגיות העכשוויות אשר מעסיקות את העיר בתחום השימור והעיצוב של ימינו.

ימי שבת | 12:00 | להרשמה
 30 שקל/15 שקל לבעלי דיגיתל
 25% הנחה במסגרת התכנית להוזלת יוקר המחיה בתל אביב-יפו.

סיור הבית של העיר הלבנה - אנגלית
 ימי שבת | 11:00 להרשמה

סטודיו עיצוב לילדים

ילדות וילדים מוזמנים ומוזמנות לשעתיים של יצירה בסטודיו של בית ליבלינג, מרחב פתוח לעשייה המציע את היצירה ככלי שבאמצעותו אפשר לחקור, ללמוד ולחוות את העולם.

בסטודיו עיצוב לילדים, בהנחיית יולי מרוז, נלמד איך להתבונן בחפצים המקיפים אותנו מנקודת המבט של מעצבים. נבדוק אילו תחושות מייצרים אצלנו חפצים שונים ומדוע, ונכיר את תהליכי הייצור המרתקים והמפותלים שמביאים אותם אל חיינו. נגלה את מקור חומרי הגלם שמהם החפצים שסביבנו עשויים, ונעקוב אחר מסלול חייהם עד לרגע שבו הם נחשבים ל״פסולים״ והופכים לפסולת.

בכל שבוע ניצור אובייקטים משלנו. נעבוד מתוך חיפוש אחר חומרים "פסולים" בסביבתנו ומתוך התבוננות חוקרת בהם. נתנסה בכלים מעשיים מעולם העיצוב כמו פירוק והרכבה, ובטכניקות מעולם הטקסטיל כמו אריגה, רקמה, תפירה וכבישה.

ימי שבת, חודש ספטמבר | 10:00 - 12:00 | 

ימי רביעי, חודש ספטמבר | 18:00 - 16:00 |

40 שקל / 20 שקל לבעלי דיגיתל, בהרשמה באתר

בית הספר של העיר:

נפתחה ההרשמה לקורסים לשנים 2024-2023 | להרשמה

כריכת ספרים, אדריכלות, ציור, נגרות, אריגה ובאוהאוס - מוזמנות ומוזמנים לחזור לעולם החומר והיצירה בליווי צוות המנחים המקצועי של בית הספר של העיר. הקורסים מתאימים למי שמעוניין.נת להרחיב את ארגז הכלים, ללא צורך בניסיון קודם.

לילדים סקרנים | ההרשמה לחוגים לילדים לשנים 2024-2023 פתוחה! | להרשמה

בית ליבלינג מזמין את הילדים והילדות לחוגי יצירה במרחב האמיתי; בית הספר של העיר מציע חוגים וסדנאות לסקרנים וסקרניות שרוצים ורוצות ליזום, לבנות, לצייר, לתכנן, לחשוב מחשבות יצירתיות ולהבין טוב יותר את החיים בעיר. החוגים הם במגוון נושאים כגון אופנה, קולנוע וטלוויזיה, אריגה וליבוד, ציור, נגרות ועוד;

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

הזמנת חופשה לישראל

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם