שלג לגולשי סקי וסנובורד

על ההר באבוריאז - מסלולים, סנובורד, הדרכה, מסעדות ועוד

אבוריאז (Avoriaz 1800) - אתר הסקי הצרפתי המסורתי ובעל היסטוריה מרשימה. עיקר האתר או תמציתו שוכנת על ההר, בין העמקים, כאן מתקיימת רוב פעילות הסקי והקולינריה המשובחת - בכתבה הבאה.
מערכת אתר שלג
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: על ההר באבוריאז - מסלולים, סנובורד, הדרכה, מסעדות ועוד
© S. Lerendu - Avoriaz Tourisme

איזורי גלישה, מסלולים ומעליות

הנקודה הגבוהה באתר נמצאת בגובה 2,300 מ'
 הנקודה הנמוכה באתר נמצאת בגובה 950 מ'


 עיקר הגלישה מתבצעת במרכז איזור הסקי Soleil Du Portes, שמכיל כ-650 ק"מ של מסלולי סקי. חלק ממסלולים אלו נמצאים די רחוק ומצריכים נסיעה בסקי בס, רכבת או הליכה לא קצרה ברגל. ניתן לרטוח ולנסוע בסקי בס למורזין (Morzine), אולם רק כדי להיווכח שזו טעות וחבל על בזבוז הזמן, כדאי להשאר במסלולים המקושרים לאבוריאז "עם מגלשים על הרגלים". אמנם זה מקטין את איזור הסקי לכ-400 ק"מ אך זה מספיק טוב לשבוע סקי.

 רוב המעליות מהירות ומודרניות אך ללא מגיני רוח (פרט לאלו שעולות מ-Paradis Grand ב-Champery, שיש בהן מגיני רוח). באיזור בין Champoussin ל-Morgins יש רוב מוחלט למעליות גרירה (T-bars). מסתבר כי כל המעליות המקשרות בין עמקים שונים הן מיושנות יחסית לאלו, שלא ניתן בעזרתם לעבור לעמק אחר. כאילו יש יד מתכננת, שמעדיפה שהגולשים ישארו באותו איזור ולא "ינדדו" לעמקים שכנים.

 מסלולים מומלצים: לגולשים מתקדמים ומעלה מסלולים שחורים (37-40) באיזור Combe Du Machon (במיוחד לחובבי מוגולס), שלג מצויין גם בימים חמים ונוף מדהים. מומלץ לטוס בשוס אחד את מסלול 9, ארוך מאוד, בחלק הנמוך יש עליות כך שאם אין מספיק מהירות צריך לדווש, הרבה מקפצות מאולתרות לצידי המסלול. מסלולים 34 ו-29 מתאימים גם למתחילים (רחבים מאוד), השלג מצויין גם בימים חמים כי הם מוסתרים ברוב היום מהשמש, משקיפים מלמעלה על אבוריאז, מקום אידיאלי לצילומים. הסנואו-פארק ב-Crosetes והמסלול האדום שלידו גם מומלצים. למתחילים מומלצים מסלולים 1-6 (Morazine Express). למתחילים ממש ולילדים (שבוע ראשון) יש מסלולים ירוקים (44-47) ממש בתוך העיירה ו-T-bar קליל שעובד עד שעה מאוחרת.

סקי שלג אבוריאזסקי שלג אבוריאז


 בתוספת של כ-3 יורו תקבלו סקיפאס אלקטרוני - מאוד נוח. ניתן לקבל מפה עם המלצות למסלולים לפי רמת גלישה והזמן שלוקח לגלוש אותם. באתר יש שילוט ברור שעוזר לעקוב אחר המסלולים. למתחילים שרוצים לעבור לכיוון שוויץ עדיף לעבור דרך Mossette. לסיכום, פרט לחולשה מסויימת בקישוריות, אתר מצויין, מערכת מעליות יעילה, אין כמעט תורים והמסלולים מגוונים ומתוחזקים היטב.

פרטים על מסלולי הגלישה:

 • אורך המסלולים באתר 650 ק"מ
 • סה"כ מספר מסלולי הגלישה באתר: 56
 • מסלולים ירוקים 13%
 • מסלולים כחולים 40%
 • מסלולים אדומים 37%
 • מסלולים שחורים 10%
 • שלג מלאכותי 694 תותחי שלג
 • התאמת האתר לגולשים מתחילים 55%
 • התאמת האתר לגולשים בינונים 35%
 • התאמת האתר לגולשים מתקדמים 10%

מעליות מתחלקות לפי הסדר הבא:

 • מעליות טי-בר 16
 • מעליות מושב 19
 • מעליות קרון 3

סנובורד

מרבית גולשי הסנובורד מגיעים למרחבי השלג שמעל העיירה, שם ממתינים להם שני Snowparks עם Halfpipes. לסנובורדיסט הגאה יש גם מחיר מיוחד באבוריאז, שכולל כניסה ל-Snowpark + רכבל במחיר חבילה מיוחד (מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט הרשמי). האתר באבוריאז מותאם לסנובורדיסטים מנוסים ומתקדמים, עם פארקים קונבנציונלים מהוקצעים כגון, The Stash, המשלב מכשולים טבעיים ופסאודו-טבעיים (מלאכותיים). לסנובורדיסטים שמחפשים מסלולים לא מסומנים, כדאי לפנות למדריך על מנת לגלות את המרחבים (מסלולים לא מסומנים) הענקיים שיש לאתר זה להציע. כמו כן, קיימים גם מסלולים קלים, כמה מישוריים המהווים בחירה טובה עבור סנובורדיסטים מתחילים ואף ברמה בינונית.

בתי ספר והדרכה

באבוריאז קיים בית הספר הבינלאומי, שדרכו פועלים מדריכים שונים או ה-The Avoriaz Alpine Ski School, שכולל מדריכים דוברי אנגלית (כמה מהם בריטים) עם התמחות בשיעורים לילדים.

מסעדות ובתי קפה

הכפר הקטן Les Lindarets, השוכן בעמק הסמוך כולל מסעדות כפריות רבות - גם בקיץ זהו איזור פופולרי ביותר בקרב טיילים. במסעדת La Crémaillière אפשר ליהנות ממנת פטריות שעלול (chanterelle) נפלאה ומאווירה נהדרת. ביום שטוף שמש קשה להחמיץ את ה-Terrasse, כשמה כן היא בנויה כמרפסת. שווה גם לדעת על מסעדת Grenouille du Marais, עם אוכל מצוין ונוף יפה. מסעדת Abricotine, מציעה מטבח צרפתי מסורתי, באיזור Les Brochaux. כמה מסעדות נוספות הן: Refuge des Brocheaux, Marmottes, Pas de Chavanette - כולן ממוקמות בנוף הנפלא ההרי.

 • מסעדת La Crémaillière - טלפון: 33-0450741168
 • מסעדת Terrasse - טלפון: 33-0450741617
 • מסעדת Grenouille du Marais - כתובת: Gare Telepherique Super Morzine , 74110 Morzine; טלפון: 33-0450792439

נבחר ותורגם מאתר www.telegraph.co.uk על ידי מערכת אתר שלג.

רוצה לקרוא עוד על אבוריאז? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך: 

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אבוריאז