מסלול עד שבוע באסקיה

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

1 המלצות על מסלול עד שבוע באסקיה

תמונת הפרופיל של droy
droy

”טיול מאורגן באוטובוס ל-Askja ו-Kverkfjoll“

קרא עוד

במהלך הטיול באיסלנד, בחרנו לקחת את הטיול המאורגן של חברת SBA האיסלנדית לאסקיה ולאזור Kverkfjoll (אזור ליד הקרחון הגדול). הטיול יוצא מדי יום שני במהלך הקיץ.

מחיר: באוגוסט 2012 המחיר היה 33300 ISK לאחר הנחה של 10% שמקבלים אם מזמינים דרך האינטרנט.

מה כולל: הסעות, הדרכה באסקיה (על ידי הנהג), טיול רגלי בקרחון (פרטים בהמשך). לא כולל לינה או אוכל (פרטים בהמשך).

היום ראשון: איסוף ממרכז המבקרים במיוואט (בשעה 10 בבוקר) או קצת מוקדם יותר מאקווירי (אותו מחיר). מי שלוקח את האוטובוס מאקווירי עוצר גם בדרך במפל גודפוס. נסיעה לאסקיה. הליכה של כחצי לאזור המעניין, קצת הסברים, תמונות וטבילה בויטי. אסקיה היא מקום מדהים ומיוחד. נסיעה לבקתה ב-kverkfjoll.

אפשרות לינה: אוהל או בקתה (שני הלילות באותו מקום). בקתה עלתה לנו 5000 ISK לבנאדם והיא מצויידת בהכול: גז, סירים, סכו"ם. יש זמנים בהם יש אפילו חשמל כדי לטעון דברים, אך לא כדאי לסמוך על זה. מקלחת עולה כסף. לינה בקמפינג לדעתי עלתה 1200 ISK ללילה.

הערה 1: כדאי לדבר עם החברה אם אתם רוצים ללון בבקתה והם ינחו אתכם מה לעשות. לא אמורה להיות בעיה, כיוון שיש מקומות שמורים בבקתה למי שרוצה ללון שם.

הערה 2: אנחנו לנו בבקתה כי היא קרובה לקרחון וחששנו שיהיה לנו קר. בפועל, היה מזג אוויר סביר לחלוטין בשני הלילות. מי שלחוץ על כסף יכול להביא איתו את האוהל ולהחליט במקום.

היום השני: ביום זה מוצעות שתי אפשרויות של טיפוס על הקרחון (שתיהן כלולות במחיר הטיול, אם כי במוקד הטלפוני של החברה אמרו לנו שנצטרך להוסיף בין 1500-2000 ISK בשבילן. בפועל, אמרו לנו שזה כלול). מקבלים את הציוד שצריך לטיפוס על הקרח: רתמות, מקלות הליכה ודוקרנים.

מסלול קצר של 5 שעות - לא היינו בו. אליו הלכו בעיקר בעלי הכושר הגופני ה"בעייתי".

מסלול ארוך של 10 שעות - טיפוס על הקרחון. מגמת עלייה ברורה (אחר כך חוזרים הכול), בדרך עלייה ארוכה ותלולה. אנחנו מעריכים שעלינו ביום הזה למעלה מ-1000 מטר. במהלך הטיפוס מגיעים לאזור גיאותרמי בתוך הקרחון (רואים אדים, מעיין חם ליד קרח).

הטיפוס לא קל בכלל, ואפילו קשה, אבל התמורה היא גדולה מאוד. הנופים בדרך מרהיבים. האזור הגיאותרמי עצמו נחמד ומיוחד, אבל לא "טירוף". בקיצור, הטיול הארוך מומלץ מאוד למי שאין בעיות מיוחדות.

היום השלישי: בעיקר נסיעה חזרה. יוצאים ב-9 ומגיעים למיוואט באזור 4.

הטיול הזה היווה את אחד משיאי הטיול שלנו באיסלנד והוא מומלץ בחום. לגבי מחיר, טיול לאסקיה בלבד עולה 120 אירו, וטיפוס על קרח של 3 שעות ראינו שעולה באזור ה-10000 ISK ומעלה, כך שלדעתנו הוא אפילו משתלם כלכלית.

הערה: הקבוצה שטיילנו איתה הייתה יחסית צעירה (עד גיל 30). כדי להגיע לאסקיה לא צריך כושר מיוחד וההליכה היא מישורית. הבעיה היא אולי ביום השני, אך כיוון שלא עשיתי את המסלול הקל, קשה לי להעיד. מי שעשה אותו אמר שהוא די קליל.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע באסקיה

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע באסקיה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות