אתר סקי בזולדן

אתר סקי בזולדן - למטייל (1) מתוף הטיפ של maya11s
אתר סקי בזולדן מתוך הטיפ של maya11s - למטייל (2) מתוך הטיפ של maya11s
אתר סקי בזולדן מתוך הטיפ של maya11s - למטייל (3) מתוך הטיפ של maya11s
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

6 המלצות על אתר סקי בזולדן

תמונת הפרופיל של פינוקיו המקורי
פינוקיו המקורי

”סקי בזולדן“

קרא עוד

חזרנו מכמה ימים של סקי בזולדן, האתר עצמו מצויין, אולם כדאי לשים לב, האתר עצמו פחות מתאים למתחילים, וגם לממש מקצועיים. אין הרבה שחורים באתר, ובכללי הרמה של המסלולים הכחולים והאדומים היא יותר קשה ממה שאנו רגילים לראות. המעליות סקי באתר לא מספיק טובות, דבר שיוצר בעונה תורות ארוכים למעליות, גם כדי לעלות לאתר וגם כדי להגיע לקרחון. 

המלצה שלי, במיוחד אם אתם רוצים לעלות על הבוקר לקרחון להגיע מוקדם, להיות במעליות כבר באזור השעה שמונה, כך שתוכלו להגיע למעלה בלי הרבה תור, אנו הגענו בוקר אחד בתשע וחצי למעלית של גיגיוך, וחיכינו בתור 45 דקות רק כדי לעלות להר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של maya11s
maya11s

”המלצה על אתר הסקי Solden“

קרא עוד

בין התאריכים 14-21.3.15 (יחסית סוף העונה) בילינו שבוע באתר הסקי זולדן. האתר ממוקם בתוך העיירה, וסמוך לעיירות Huben (5 ק”מ) וLangenfeld (9 ק”מ). העיירה זולדן מלאה במקומות לינה, בין אם מלונות בתוך האתר עצמו או במקומות אירוח בעיירה.

העיירה (1,200 מטר מעל פני המים) נפרסת לאורך כל אתר הסקי. ישנן שתי גונדולות מרכזיות, אשר מעלות את הגולשים לנקודות ההתחלה בגובה 2,100. הגונדולות נפתחות בשעה 8:00 ונסגרות בשעה 16:30. במרבית העונה ניתן לגלוש במסלול כחול ובמסלול אדום עד לעיירה עצמה.

מנקודות המרכז אשר אליהן מובילה הגונדולה, ישנן מספר רב של גונדולות וצ'ייר ליפטים (מעליות כיסא) אשר מובילים לשלוש פסגות האתר, אשר כולן מעל לגובה של 3,000 מטר. האתר מורכב ממספר רב ומגוון של מסלולים כחולים, מספר לא מבוטל של מסלולים אדומים ואף מסלולים שחורים למחפשי אתגר.

הנופים אשר נשקפים בזמן הגלישה מדהימים ונותנים חוויה של טיול אמיתי – היערות, הרכסים וההרים המושלגים נותנים חוויה אמיתית.

ברחבי האתר פזורים מאות תותחי שלג, לימים שבהם לא יורד מספיק. מה שיבטיח לכם גלישה טובה. האתר מתוחזק ברמה גבוהה. ברחבי האתר פרוסות מסעדות רבות ופאבים אשר ניתן לגלוש אליהם בכל שעות הפעילות.

המחירים מן הסתם גבוהים יותר ככל שעולים בגובה, אך כל מסעדה מגוונת, מעניינת ונותנת תמורה למחיר.

סקי פס למתחם ניתן לרכוש עם חלוקה של חמישה ימים לאתר הנ”ל ויום אחד לאתר אוברגורגל, באתר ישנו סנופארק בעל מספר רב של רמפות, מקפצות ומתקנים.

ממליץ בחום על האתר. סקי פס אשר כולל את כל מה שהזכרתי עולה 268 אירו (שישה ימים בסך הכל).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ooooorush
ooooorush
1

”Soldan- זולדן“

קרא עוד

אתר הסקי בעיירה זולדן באוסטריה, פשוט מהמם. כ - 100 קילומטרים של מסלולי סקי ולמרות שהחורף בתחילתו, יש כ - 90 קילומטרים של מסלולים הפתוחים כבר עכשיו לרווחתם של הגולשים. האתר מתאים מאוד לצעירים אך גם לצעירים ברוחם. כל יום ניתן ליהנות בערב ממסיבות בפאבים שבמקום, התפרקות לאחר הגלישה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eduardox
eduardox

”דירה טובה ללינה לגולשים בסולדן“

קרא עוד

אופי המשפחה שלנו הוא יותר לכיוון של דירה, בישול עצמי, חיכוך עם האוכלוסיה המקומית ופחות בתי מלון. כך כמובן ניתן לחסוך כמה יורו טובים. אנחנו רצינו דירה עם מטבח ושני חדרי שינה (לא סטודיו או חדר גדול עם מטבח). הדירות מהסוג הזה ב-Solden עלו לא פחות מ-100 יורו ללילה (ל-4 אנשים). חיפשנו קצת רחוק יותר ובעיירה נחמדה (ופחות רועשת מ-Solden) בשם Huben. מצאנו דירה של 70 מ``ר בקומה ב` של בית, במחיר של 66 יורו ללילה (אני חוסך לכם את החישוב: 363 ש"ח (!!) לארבעתנו ללילה, כמובן בלי ארוחות). במטבח היה כל מה שצריך: מיקרו, כיריים, מדיח, מגבות, סירים, צלחות וסכו``ם, מגבות אמבטיה שהוחלפו פעם בשבוע, והדירה הזאת כללה במחיר גם את הניקיון הסופי (זה לא תמיד ככה). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”חוויות מסקי באוסטריה והדרכה בעברית“

קרא עוד

ביליתי שבועיים באוסטריה, 8 ימים בסולדן (חופשת החנוכה) ועוד 3 ימים בגרלוסשטיין. סולדן - אין מה להוסיף, גם כשכמות השלג גבולית, האתר מתוחזק למופת. תותחי השלג עובדים 24 שעות ביממה והחתולים מיישרים. בקרחון תנאים טובים מאוד ואפילו הגלישה עד הכפר נפתחה אחרי יומיים. אומנם יש כמה אזורי קרח על המסלולים אבל זה לא מפחית מההנאה הכללית.

גרלושטיין - אתר קטן לפני גרלוס, נפתח ב-23.12. הייתי שם ביום הפתיחה- פשוט מדהים! אין אנשים, מסלולים ריקים והמון פאודר שוכב בצדדים. נכון שהפאודר קצת ``כבד`` אבל עדיין כיף.

חווית ההדרכה - זאת הפעם הראשונה שיצאתי עם קבוצת הדרכה בעברית (אני מהצד המדריך סנובורד). מודה שעד השנה לא האמנתי יותר מידי בסוג זה של חופשות וטענתי שברגע שילד מגיע לגיל שהוא מסתדר ברמה סבירה באנגלית (סביבות גיל 12), חלק מהחוויה היא הקבוצה המעורבת מכל העולם, או לפחות אירופה ופשוט חבל על הכסף. בנסיעה זו גליתי את היתרונות הגדולים של ההדרכה בעברית, מעבר לחוויה החברתית של הנוער שמבלה כמעט 24 שעות ביממה ביחד, יש יתרון גדול גם להדרכה עצמה. ההתעסקות בנושא הגלישה גם בשעות הערב, צפייה בסרטוני וידאו בשעות הערב וניתוח טעויות הראו שיפור ניכר אצל המודרכים ביום שלמחרת. הקשר האישי שנוצר בין המדריכים למודרכים תרם לשני הצדדים לדעתי, שיחות הערב, החיוכים שמספרים על החוויות (וגם הרגעים הקשים לפעמים) עזרו לי לבנות יום גלישה מוצלח יותר ביום הבא. אפשרות שלא הייתה קיימת בהדרכה בבית ספר לסקי רגיל. מחכה לפעם הבאה.... 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”פנסיון בסולדן“

קרא עוד

הייתי בסולדן ב-03/00. כמויות השלג היו מדהימות והיה הרבה Deep-Snow. הפנסיון בו שהיתי: Gustehaus Gruner Karl שממוקם טוב מאד (נקרא גם Haus Karl Gruner).

בתצלום ניתן לראות את הגולשים המגיעים מלמעלה וחולפים בסמוך לו, כך שניתן, לא רק להתחיל הגלישה ישירות מהפנסיון, אלא גם לסיים אותה בסמוך (אם כמות השלג סבירה).

כ``כ ניתן להבחין ב-T-Bar העולה ליד הפנסיון, אשר תחילתו כ-250 מ` ממנו ולידו כפי שכבר מסרתי, מתנהלים שעורי סקי למתחילים. ה``נקודה`` הזו, נקראת: Pillipe, ע``ש בית-הקפה/אפרה-סקי הפועל שם. מדובר בפנסיון שאינו גדול (איני זוכר כעת מספר החדרים), בו אין גם סאונה ופינוקים ובחירתי בו, אך ורק עקב המיקום.

יצויין כי בעיירה יש מרכז ספורט מדהים (1), עם בריכה, כ-5 סאונות (מעורבות כמובן...) וכד`. עוד יצויין, כי בחלק ניכר מהפנסיונים, יש סאונה אינטגרלית ואין צורך לשהות דוקא בזה בו שהיתי. המלצתי היא להתמקד באותם המצוינים Liftnahe, דהיינו, סמוך למעליות.

במידה ומדובר במספר חבר`ה ו/או משפחות, יש יחידות דיור ואחת מהן שייכת לבתם של בני הזוג Gruner, די בסמוך. טל` של הפנסיון: 2477-5254 וע``מ לשלוח פקס`, יש להוסיף למס` הנ``ל, את הסיפרה 2.

אני מצרף שני לינקים לפנסיון: 

http://www.soelden.com/de.wi.in/buchungs/booking.h http://www.soelden.com/en.wi.in/mainset/mainset.html

באתר זה ניתן לאתר מידע על הסביבה, הגישה (ממינכן) והעלויות (35 יורו BB ליחיד, בפנסיון הנזכר), כולל סקי-פס וכד`. אני ממליץ לעשות הכל ישירות עם הפנסיון הנבחר ולא לחפש דילים מסוכנויות בארץ. 

הטיפ עזר לך?

כתבות על אתר סקי בזולדן

מתוך הבלוגים - פוסטים על אתר סקי בזולדן

אין עדיין פוסטים על אתר סקי בזולדן.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות