מידע חיוני נוסף בהאוונה

מידע חיוני נוסף בהאוונה - למטייל (1) מתוף הטיפ של עוזייה

7 המלצות על מידע חיוני נוסף בהאוונה

תמונת הפרופיל של עוזייה
עוזייה

”כניסה ויציאה מקובה - מכשירים חשמליים“

קרא עוד

חשוב מאוד שתדעו כי גם בכניסה לקובה כל המזודות והתיקים האישיים שלכם עוברים שיקוף וגם אתם תדרשו להוריד כל מה שעליכם לתוך מגשים שעוברים שיקוף וסריקה. בדיוק כמו בכניסה לטיסה.

הגענו עם פלטה חשמלית קטנה, כירה אחת שעובדת ב-110 וולט, והמכס הקובני לא הסכים שנכניס את הפלטה לקובה.

ישנם עשרות מוכסים שלא יודעים אנגלית. המתנה ארוכה עד שמישהו מהמוכסים בכלל ניגש לטפל בפרוצדורה מתישה להשאיר את המכשיר במכס עד שתעזוב את קובה. הפרוצדורה מייגעת שכוללת רישום אין סופי של פרטי המוצר החשמלי, רישום בארבעה יומנים מיושנים בכתב יד ואח”כ מזינים במחשב, וסדרת חתימות של ארבע מנהלים ממונים, בקיצור תהליך שארך מעל שעתיים וחצי.

גם ביציאה מקובה, כשרצינו לאסוף את הפלטה החשמלית שלנו, נדרשנו לתהליך שארך עוד שעתיים ותשלום של 12 קוק בעבור “השירות” המייגע של המוכסים.

המלצתי, אל תביאו שום דבר מעבר למכשירים חשמלים אישיים פלאפון ומטען, מכונת גילוח וזהו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יעל 555
יעל 555

”נחיתה בשדה תעופה בהאוונה - קחו את הזמן“

קרא עוד

כשנוחתים בהאוונה, יש לעבור כמובן את ביקורת הגבולות. להכין דרכונים ו-ויזה. מיד לאחר מכן נכנסים לאולם שיש ביקורת שיקוף לחפצים. תור ארוך ואיטי.

לאחר השיקוף מחלקים טפסים כחולים של הצהרת הכנסות טובין ומכס. קחו טופס ומלאו אותו בזמן הארוך שיהיה לכם בהמתנה למזוודות. מלאו טופס אחד עבור כל הנוסעים. אנחנו מלאנו טופס אחד עבור ארבעה אנשים.

המתינו למזוודות בסבלנות רבה. לוקח המון זמן.

בעמדת ה-Information באולם היציאה ניתן להסתייע באיתור נהגים, מסלולים, מלונות, קאזות ועוד. אדיבים מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של roni3222822
roni3222822

”המלצות בהוואנה “

קרא עוד

המלצת הזהב שלי בהאוונה - תגיעו לפארק סנטרל ותעלו על כרכרה עם סוס שעושה סיבוב של שעה בעיר (סיבוב של שעה לשני אנשים עלה 25 קוק). בעלי הכרכרות יודעים אנגלית ומסבירים הכל. זה מעניין, אבל מעבר לזה זה עוזר להבין מה יש בעיר ואיך היא בנויה. בסוף הסיור (שתוך כדי ירדנו והצטלמנו מתי שרצינו), עשינו את כל הסיור ברגל – נכנסנו ועצרנו ליותר זמן במקומות שעניינו אותנו.

בנוסף ברחוב התיירים הראשי (Obispo) יש עמדת מידע לתיירים דוברי אנגלית. שם עזרו לנו בסידורים רבים וגם הביאו לנו מפה – ממליצה לעבור אצלם, זה עוזר בהתאפסות.

אטרקציות נוספות בעיר:

  1. מוזיאון המהפכה – לא נכנסתי, חלק המליצו וחלק לא. ממה שהבנתי המוזיאון בספרדית בלבד והוא צנוע ויש שיגידו אפילו ריק.
  2.  
  1. אוטובוס תיירים – יש אוטובוס עם גג פתוח. כרטיס לכל היום עולה 5 קוק. האוטובוס מגיע לאיזור המרוחק יותר בקובה כולל כיכר המהפכה. לפי דעתי מיותר. לא רואים שום דבר מעניין ולא שומעים את ההסבר. לכיכר המהפכה אני ממליצה להגיע רק אם יודעים על אירוע שמתקיים שם.
  2.  
  1. מוזיאון הוואנה קלאב – יש את המבואה של המוזיאון וחנות שניתן להיכנס בחינם. סיור עם מדריך עולה 7 קוק. בתור חובבת רום נהניתי, אבל ממליצה להגיע רק בשביל האווירה, אפילו בלי סיור.
  2.  
  1. הפאב של המנגיווי (Floridita) - בפאב מוגשים רק משקאות ובערב מופיעה שם להקה. הפאב נחמד, אך יחסית יקר. בגלל שצפוף שם מאוד, לא שומעים טוב את הלהקה. אני ממליצה לעצור לשתות קוקטייל ולהמשיך לשבת בפאב אחר רגוע יותר.
  2.  
  1. אוכל בהוואנה – ממליצה בחום למצוא את הפיצות שהמקומיים אוכלים. פשוט כשתראו מקומיים הולכים עם פיצה על מגש מדף A4, תשאלו אותם איפה הם קנו אותה. פיצה (יחסית גדולה) ללא תוספות עולה 10 פסו מקומי, עם תוספות 12 פסו מקומי, מחיר בדיחה. טעים ומפוצץ!
  2.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דנה_ר
דנה_ר

”טיפים כלליים להוואנה“

קרא עוד

בהוואנה יש שלושה חלקים עיקריים: העיר המרכזית, העתיקה ושכונת ודאדו. רוב האנשים ישנים בודאדו או בעתיקה. היתרון בודאדו שהיא חדשה יותר וניתן למצוא קאסה טובה מאד ליד המלקון ובתנאים טובים. בעיר העתיקה אתם פשוט תהיו קרובים להכל, יש שם מבנים מדהימים, אך לדעתי שם יהיה יקר יותר (לעיתים פער של 15 דולר).

אנחנו ישנו בודאדו וגילינו דרך נוחה וזולה להתנייד בעיר. אפשר לקחת מונית או טוק טוק ולנסוע בעיר במחיר של כחמישה קוק, אך ישנן מוניות קולקטיבו שלרוב הינן המכוניות הישנות שכתובת על השמשה שלהן TAXI. הן פועלות כמו מונית שירות ונסיעה עולה 10 פסו מקומי לבנאדם(פחות מקוק אחד לזוג). העניין הוא שקשה לדעת את המסלול של כל את מהן (המוניות ממוספרות), ולכן כדאי להיעזר בבעל הקאסה ולשאול מהיכן לקחת מונית על מנת להגיע ליעד מסוים ולא להתבייש לשאול אם הם מגיעים ליעד שתרצו ושיגידו לכם היכן לרדת.

הרחוב הכי תיירותי בעיר הינו האוביספו, שם יש המון מסעדות וחנויות לממכר מזכרות. לא כדאי לקנות בחנויות אלא להמשיך עוד קצת לשוק אמנים שיש ברחוב או לחנויות ברחובות יותר צדדיים, שם יהיה יותר זול. הדברים בשוק האמנים גם יפים יותר לדעתי.

חובה לאכול צ'ורוס, שזה ממתק מטוגן עם ריבת חלב, יש דוכנים בעיקר ברחוב הזה. מומלץ לסייר בכל העיר העתיקה, כל הכיכרות מאד יפות. כדאי שיהיה לכם קצת פסו מקומי בארנק. אפשר לקנות איתו פיצה מקומית מדוכנים ובחלק מהמסעדות המהירות מוכרים בכסף מקומי. אנחנו גם מצאנו מקומות בהם מוכרים בירה בכסף מקומי. כמובן שפירות ברחוב גם קונים בכסף הזה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של michik
michik

”"חברים קובניים" - להיזהר“

קרא עוד

זה אולי יישמע טיפ מובן מאליו, אבל בקובה הסיפור הזה מקבל משנה תוקף כפול ומכופל: אל תלכו בקובה עם אף אחד, לשום מקום, אף פעם. הקובנים מתמחים ב"ליווי" והיצמדות לתיירים. גם אם אתם מטיילים מיומנים ואחראים, קשה מאוד להיפטר מאנשים ש"רק מראים לכם איך מגיעים למלון" או "רק שמעו על ישראל". התרחקו. הם מתוחכמים במיוחד שם בקובה...

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של silberschmidt
silberschmidt

”הכנות לקובה“

קרא עוד

חזרנו מחודש בקובה (כל חודש אפריל). חזרנו לישראל, אבל משהו בלב שלנו נשאר בקובה. כעת יש לנו חברים ואפילו ``משפחה`` בקובה. לחשוב על קובה בשבילי זה כמו כוס תה חמה ביום חורפי קר. כשמחליטים ליסוע לקובה צריך, לדעתי, לקחת בחשבון שיותר מכל זהו טיול של ``שמות``, של ``אנשים``. ישנם בקובה מקומות יפים לראות (הוואנה העתיקה, טבע בסביבות ברקואה, ויניאליס, חוף סנטה לוסיה), אולם קובה היא קודם כל האנשים הקובנים. צריך להגיע לאי בידיעה שהמטרה היא להכיר את הקובנים, לדבר איתם (לכן רצוי ביותר לדעת ספרדית), להעביר איתם את הזמן, אפילו אם לפעמים זה כרוך בכך שאתם, התיירים תשלמו עבור כוס מוחיטו. נכון שבקובה, כמו גם בארצות שונות אחרות, התייר מרגיש כ``דולר מהלך`` או בקובה ליתר דיוק ``יורו מהלך``, אבל מה לעשות הקובנים הם עניים והם עם ``שורד``, כי במשכורת של 25 יורו לחודש (אפילו רופא) אתה חי באופן בסיסי ביותר. ברגע שמשתחררים מתחושת הניצול וכמובן שגם עם טיפת מזל לפגוש את האנשים הנכונים לומדים שהקובנים אמנם מבקשים, אבל תאמינו לי, יודעים גם לתת, ומכל הלב הגדול והחם שיש להם. אנחנו שהינו בקובה חודש ורצינו להשאר יותר. אני אתן כאן מספר טיפים בקצרה, כי אף אחד לא אוהב לקרוא מגילות, ואולי בהמשך אכתוב עוד:


1. להכין מהארץ יורו. הבנתי שגם דולר קנדי זה טוב.
2. ויזה לקובה לעשות במשרד הנסיעות היכן שקניתם הכרטיס.
3. ללמוד ספרדית מהארץ.
4. להזמין מהארץ מקום לינה לימים הראשונים.
5. אם רוצים להקיף את כל קובה ה``מאורכת`` לנסות ולנחות בהוואנה ולהמריא מסנטיאגו דה קובה או להפך. אחרת טיסת פנים בין שתי הערים האילו עולה לאדם 108 יורו.
6. בקובה לא יורדים במשקל (אפילו מעלים), יש אחלה אוכל בקובה, לא להביא שימורים מהארץ. אוכלים בקזות, אוכלים פיצה בפזו מקומי בגרושים, אוכלים במסעדות המומלצות ע``י לונלי פלאנט ואחרים.
7. כמובן להביא מהארץ עזרה ראשונה, תרופות, תמיסות לעדשות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”קצת על מקסיקו“

קרא עוד

מקסיקו (איזור קנקון) - עצמה אין הרבה מה לעשות, נורא יקר ומלא אמריקאנים. כדאי לסע לאיסלה מוחרס, שזה אי קטן ממש קרוב לקנקון, וגם לרדת באוטובוס לפלייה דל כארמן וטולום ערי חוף מקסימות ומלאות אווירה, עם חוף ים מעולה. 

איסלה מוחרס כדי להגיע לאי צריך לקחת מעבורת מ-Puerto Juarez שנמצא במרחק נסיעת מונית מהתחנה המרכזית בעיר (לכיוון צפון). יש מעבורת כל חצי שעה של חברה גדולה עם לוגו צהוב (שכחתי את השם), אפשר לבדוק בכל דוכן עזרה לתיירים. עלות הנסיעה בערך 2$, ואורך הנסיעה חצי שעה. כשתגיעו לאי, אי צורך לקחת מונית כי האי נורא קטן, פשוט תתחילו ללכת ישר ותפנו שמאלה אחרי שתי רחובות זה הרחוב הראשי של האי. החוף הכי מוצלח הוא החוף הצפוני (playa norte). ברחוב הראשי יש מסעדות ומוזיקה חיה בלילה. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בהאוונה

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בהאוונה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות