תחבורה ציבורית ומוניות בורנה

ורנה, בולגריה
0886934396
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

23 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בורנה

תמונת הפרופיל של יאיר ביבר
יאיר ביבר

”דניס הנהג - אחלה נהג: 359877273373 +“

קרא עוד

מחיר סביר, אדיב, אמין, נחמד, דובר אנגלית, מכיר טוב את הסביבה. הציע לנו מקומות יפים לעצור בדרך, וגם הכיר לנו את הקבר של ה”פלא יועץ”.

לסיכום: אחלה דניס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של asiko
asiko

”תחבורה ציבורית בורנה“

קרא עוד

שהינו זוג באמצע מאי 2019 בעיר ורנה.לא נזקקנו למונית או נהג פרטי. באנו לסופש רק לעיר. קו 409 מגיע משדה התעופה עובר במספר תחנות מרכזיות בעיר וממשיך לחולות הזהב. עלות נסיעה לעיר 1 לבה ולחולות הזהב 3 לבה. נסיעה בעיר 1 לבה. מהעיר לחולות הזהב 3 לבה. האוטובוסים זמינים עד 11 בלילה.כל רבע שעה במהלך השבוע בסופי שבוע כל חצי שעה. מאוד נוח ופשוט. משלמים לכרטיסנית בתוך האוטובוס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Danny_3484856
Danny_3484856

”הטיול שלי בוורנה“

קרא עוד

טוב, אז ככה:

חזרתי מטיול של שמונה ימים בעיר וורנה, אני אסכם פה את כל החוויה מהתחלה ועד הסוף.

אז ככה, יש פה הרבה שממליצים לקחת את קו 409 משדה התעופה לכיוון הגולדן סנדס, מצד אחד נכון חוסכים לא מעט אבל חבר'ה, האוטובוס נוסע מעל שעה ורבע וממש אין בו מקום לכל המזוודות והכל… ככה שאין מנוס ממונית.

שימו לב! חשוב מאוד, כולם כותבים פה שהמוניות מבקשות 50 אירו, הכרתי נהג מונית נהדר בשם סלבי ממש נהדר, שאמר לי שהמחיר הרגיל מאזור חולות הזהב לשדה התעופה ולכיוון ההפוך זה 50 לבה ולא Euro, הייתי מופתע אבל שווה שתכירו, ככה שאפשר להציג לנהגי המוניות שאתם יודעים שהמחיר הוא 50 לבה.

נסיעה מחולות הזהב לכיוון ורנה בקו 409 או 109 אורכת כ- 30-45 דקות, עולה 3 לבה, יש אופציה לחכות בתחנת האוטובוס ונהגי מוניות יציאו לכם ב-20 לבה נסיעה ביחד עם עוד אנשים, הנהג שהכרתי לוקח גם ב-15 לבה.

טיולים ששווה לקחת: ג'יפ ספארי – חובה, אני לקחתי ב-45 Leva. כפר בולגרי- שווה בטירוף! הדמיית חתונה בולגרית ומביאים אוכל בולגרי בליווי של רקיה מקומית ויין מקומי- 40 Leva.

בלצ'יק וקליאקרה – סיור היסטורי מעניין ומרתק – שווה! – 42 Leva כולל כניסה לכלל המתקנים באזור.

נהג מונית מומלץ בהחלט! – סלבי, בחור מדהים, לא לוקח כסף מיותר, באמת שמאוד אמין והגון, באמת שאני ממליץ עליו מכל הלב, המספר שלו : 0888859112+ מספר בולגרי.

סים: רק לקנות שם, מגיעים לשדה תעופה וישר קונים ביציאה בחנות שנקראת Telenor, יש שני סוגים של סימים- 1 Gb , ו-100 Mb נוספים לוייבר ו-30 דקות שיחה, וסים נוסף 2 Gb ו-200 Mb נוסף לוייבר בלי שיחות. הראשון 6 Leva והשני 9 Leva.

צ'יינג'- מומלץ להחליף בעיר עצמה – שער 1.94 לעומת גולדן סנדס 1.9 אם יש שאלות אשמח לענות עליהם :)

תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אילן_3318176
אילן_3318176

”נהגי המוניות בוורנה“

קרא עוד

נהגי המוניות שנמצאים באזור המלונות של ורנה מפקיעים במחירים, נסיעה במונית לעיר ורנה שנמצאת כ-13 ק”מ מאזור המלונות צריכה לעלות לפי מונה כ-13-15 לב בולגרי (נכון למאי 2016). נהגי המוניות לוקחים 25-30 לב (ולפעמים יותר) עד למרכז ורנה (ליד הקתדרלה והמדרחוב) ויותר לכוון 2 הקניונים שנמצאים כמה ק”מ משם.

ראיתי ישראלית אחת שביקשו ממנה 50 לב לאדם כדי להגיע לשוק הטורקי שנמצא בורנה עצמה (לא מומלץ בכלל, כמה חנויות בגדים במודל שלפני 30 שנה וגם אזור מסוכן). ניתן לקחת אוטובוס קו 409 שעולה 3 לב ויוצא בתדירות של כל רבע שעה עד השעה 23:00 (גם בחזרה) ומגיע לקתדרלה ומשם ממשיך לשתי הקניונים הגדולים גראנד מול וורנה מול, נסיעה נוחה כמו בישראל. תגיעו לתחנת האוטובוס שנמצאת בכניסה לחולות הזהב (כמה דקות הליכה מהטיילת ויש גם תחנה בכביש שמאחורי מלון הונה 3 דקות הליכה (דרך קיצור לשם: אם המלון מולכם יש מעבר דרך החניון של המלון שנמצא מצד ימין למלון הונה, מגיעים לחזית המלון ומשם מגיעים לכביש ומצד ימין של הכביש הליכה 50 מטרים תחנת אוטובוס, זה קיצור שעובדי המלונות שמגיעים מורנה עוברים בו).

זה משתלם גם אם רוצים בכל זאת לקחת מונית כי שם מקבלים מנהגי המוניות את התעריפים הטובים ביותר כי הם יודעים שאתם לא בידיים שלהם ועוד רגע יגיע אוטובוס והם יפסידו אתכם.

כדאי גם אם נוסעים למטרו, במקום לשלם 50 לב לכל כוון נסיעה לקחת את קו 409 עד לקניון ורנה ומשם במונית למטרו שנמצא ליד (4 ק”מ משם) ובמחיר של כ-8 לב (וגם בחזרה לחזור במונית לקניון ומשם באוטובוס).

שימו לב שחלק מנהגי המוניות יודעים עברית די טוב, גם אם הם עושים את עצמם שהם מדברים בקושי אנגלית אז שימו לב למה שאתם מדברים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אילן_3318176
אילן_3318176

”דרך זולה יחסית להגיע ל"מטרו" - מרכז הקניות בוורנה“

קרא עוד

אזור המלונות רחוק מאוד מהמטרו, שנמצא ליד שדה התעופה (בערך 25-30 דקות). נסיעה במונית תעלה הרבה מאוד. יש את קו 409 (שעולה בערך 3 לבה) ויוצא מאזור המלונות בתדירות של כל רבע שעה ומגיע למרכז ורנה, למדרחוב שנמצא ליד הכנסייה המפורסמת ומשם הקו ממשיך עוד קילומטר וחצי עד לשני הקניונים הגדולים של ורנה (ה”גרנד מול” וה”ורנה מול” שנמצאים אחד ליד השני), ומשם אפשר לקחת מונית למטרו שנמצא קרוב לקניונים (בערך שני קילומטר משם). זה לא יעלה בכלל הרבה כסף.

החזרה יכולה להיעשות באותה הדרך – מונית ממטרו לקניונים ומשם אוטובוס (קו 409) חזרה לאזור המלונות.

הכניסה למטרו מותרת רק לתיירים וצריך למלא טופס שמאשר זאת (לבקש מנהג המונית שיסדר לכם כניסה).

שמעתי שיש גם שאטל בחינם מאזור המלונות לקניון גרנד מול פעמיים ביום, ממלון Grand Yavor בשעות 11:00 בבוקר ו-14:00 בצהריים מחולות הזהב. החזרה מהקניון בשעות 14:00 ו-18:00. כדאי לבדוק שזה אכן כך (אפשר לבדוק במודיעין בקניון).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של patchornik tirza
patchornik tirza

”הסעות חינם מחולות הזהב לקניון גרנד מול בורנה“

קרא עוד

שרות הסעות חינם של הקניון גרנד מול בורנה. בחולות הזהב ממלון Grand Yavor ומהקניון חזרה למלון זה. אוטובוסים פעמיים ביום. מחולות הזהב ב-11 בבוקר וב-14:00 בצהריים. חזרה מהקניון לחולות הזהב ב-14:00 וב-18:00 בערב. חסכון של כ- 25-30 לבה לכל כיוון מונית. פרטים בדלפק המודיעין של הקניון. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של lifa8
lifa8

”אוטובוסים ומוניות בוורנה“

קרא עוד

מונית לוורנה מחולות הזהב תעלה כ-20-25 לב. ככל שתתקדמו לעבר תחנת האוטובוס שדי רחוקה, כרבע שעה הליכה, תקבלו הצעות זולות יותר. כשישבו כבר בתחנת אוטובוס רצו להסיע אותנו ב-15 לב. תחנת האוטובוס כאמור דורשת הליכה קלה, את רובה עושים לאורך הטיילת והשאר בשדרה מוצלת, כך שלא נורא אך קחו בחשבון. מחיר נסיעה לעיר הוא 3 לב, כך שאם אתם שלושה או ארבעה אולי שווה מונית. האוטובוסים לא ממוזגים! אך לא היתה צפיפות.

הנסיעה בתוך ורנה עולה 1 לב. כל הקווים מחולות הזהב מגיעים לוורנה , 409. 9 .109 לגרנד קניון מגיע 409. לרדת בתחנה המרכזית של ורנה. הנתונים נכונים ליוני, כיוון שנראה לי שביולי אוגוסט הרבה יותר צפוף.

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של moolke
moolke

”המלצות לטיולים קצרים בתוך ורנה“

קרא עוד

ביקרנו בוורנה בתחילת ספטמבר, מזג האוויר היה נעים, אך קצת קריר לבריכה (רק בשעות הצהריים בין 2-4 כשיש שמש היה אפשר להכנס למים). על כן, רוב הזמן בילינו בטיולים ורציתי להוסיף כמה טיפים שימושיים ומידע שחסר לנו בטיפים לפני שיצאנו לטיול.

* 1 לבה = כחצי יורו (בגלל שהם באיחוד האירופי זה כמעט ולא משתנה בכלל) = 2.5 שקל לערך.

* המרת מטבע - רק לא בטיילת של חולות הזהב - כולם רמאים, אם כמה אין ברירה - אז בלובי המלון או נציגי החברות הישראליות במלון שלכם (על 100 יורו יתנו לכם כ-180-185), הכי טוב בצ'יינג'ים במרכז וורנה (איפה שיש שלט של Westen union ויש המון כאלה בעיר, שם תקבלו שער של כ-194-195. חשוב שתקפידו לשאול "אם אני מביא לכם 100 יורו, כמה אני מקבל בעבורם כולל Commision (עמלה)" - רק כשיגידו לכם את הסכום - תפרטו, לא לפני.

* התמצאות - מאוד קל - ישנם 3 מקומות מרכזים במחוז ורנה: 1. חולות הזהב (איזור רוב המלונות Melia ,Intenational, golden Yavor). 2. המדרחוב בלב ורנה (Walking street), אורכו כקילומטר מפותל שבסופו הקתדרלה (כנסיה אירופאית מסורתית). 3. השוק הטורקי - כ-2 קילומטר מסוף המדרחוב. 4. Grand Mall/Varna Mall - מזכיר את הקניונים בארץ, הגראנד יפה יותר ויקר יותר (מחירים של הארץ) והוורנה הוא זול ופחות מרשים, בכלליות - לא מעניין יותר מידי לטעמי, פשוט קניון רגיל.

* דרכי הגעה - מהמלון יעלה לכם כ-25 לבה מונית לכל נקודה במרכז העיר (כ-20 קילומטר). ההמלצה שלי היא לא לקחת מוניות מהרחוב, הם ממש רמאים, אבל יש צדיק אחד בסדום שבמקרה נפלנו עליו והוא הנהג הכי ישר בורנה (לקח לנו 16 לבה) שמו Vesko ווסקו והטלפון שלו 00359898701390.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rivkavis
rivkavis

”לנסוע לורנה עם אוטובוס 409“

קרא עוד

קראתי רבות בטיפים לגבי אפשרויות ניוד מהטיילת של חולות הזהב לורנה. רציתי לומר שהתנסינו בנסיעה עם מונית של חאפר לורנה, שכמובן הציע יום שלם לטיול ב-50 לב. אך מאחר שזה היה יום גשום ואפשרויות הטיול מועטות, הוא הציע לקחת אותנו מקניון לקניון. הודינו לו וביקשנו שרק ייקח אותנו לגרנד מול וזה עלה לנו 20 לב. בהמשך, לאחר טיול רגלי בגשם בלתי פוסק ברחוב הראשי, בקתדרלה ובמדרחוב, חזרנו למלון באמצעות קו 409, שנמצא ברחוב הראשי בצד הכנסייה ובעלות של שלושה לב לכרטיס. הנסיעה הייתה נוחה מאד ולא היו הרבה נוסעים. עולים לאוטובוס ומיד מגיעה כרטיסנית ששואלת לאן נוסעים ובהתאם ליעד גובה את הסכום, קצת מיושן, אבל נחמד. בסך הכל, זמן הנסיעה במונית או באוטובוס היה אותו זמן, בין חצי שעה ל-40 דקות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amir235
amir235

”נסיעה מחולות הזהב לורנה“

קרא עוד

רוב בתי המלון בדילים לורנה הם למעשה בחולות הזהב. משם ניתן להגיע לעיר ורנה באוטובוס או במונית. ניתן ורצוי להתמקח עם נהגי המוניות. יכולת המיקוח שלכם תגדל אם תעמדו בתחנת האוטובוס כאילו אתם מחכים לאוטובוס. הכי טוב לעמוד בתחנת האוטובוס שעל הכביש הראשי שליד מלון הליוס (17 במפה המצורפת). המחיר יוכל לרדת עד לכדי רמת עלות כרטיס נסיעה באוטובוס ככל שהנהג לחוץ למלא את המונית. 

לא להיבהל אם אתם לא רואים שלט. משום מה הורידו אותו. על הכביש יש סימון ובטוח תראו אנשים מחכים בתחנה או נהג מונית עורב ממול לנוסעים.

המונית אמנם תביא אתם קצת יותר מהר (20 דקות לכל הפחות). אבל אישית אני ממליץ לפחות פעם אחת באוטובוס. הקו שמגיע לעיר הוא 409 והתדירות שלו גבוהה ועד שעה מאוחרת והוא מגיע תוך חצי שעה לכל היותר למרכז העיר. עלות: 3 לאבה לכיוון (את הכרטיס קונים באוטובוס). זאת חוויה נחמדה. מדובר באוטובוסים ישנים של אגד או חברות גרמניות שבחלק מהם אפילו לא טרחו להחליף את המדבקות או לצבוע אותם מחדש. זאת הזדמנות להתחכך עם הבולגרים שהם מאוד נחמדים כשהם לא בתפקיד ולראות עוד קצת את העיר. נהגי האוטובוס בניגוד לנהגי המוניות הם מאוד זהירים והנסיעה בטוחה ביותר. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בורנה

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בורנה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות