בטיחות ואזהרות בג'ייפור
Jaipur

Jaipur, Rajasthan, India

9 המלצות על בטיחות ואזהרות בג'ייפור

תמונת הפרופיל של veredf2
veredf2

”צילום - לשלם רק בירידה“

קרא עוד

כשאתם עולים למצודת אמבר בג'ייפור על פילים ישנם צלמים מקצועיים בצידי הדרכים שמחפשים אתכם למעלה ורוצים למכור לכם את התמונות שלכם. ממליצה לחכות ליציאה לירידה הסופית מהמבצר כי אז הם מוכנים למכור בכל מחיר שתציעו על מנת להיפטר מהתמונות. קנינו 10 תמונות ב 100 רופי! למעלה הם בקשו לכל תמונה 100 רופי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של toma1
toma1

”זהירות משוטרים ב-Amber Palace“

קרא עוד

ב-Amber Palace מסתובבים המון מדריכי טיולים שמציאים את עזרתם. במקביל אליהם מסתובבים המון שוטרים.

הזהרו משוטרים שמתחילים לספר לכם על האזור ומציעים להראות לכם אזור אחר ויפה של הארמון. הם יקחו אתכם יספרו לכם סיפורים מאוד יפים ויראו אזורים שאולי לבד לא הייתם מגיעים. בסוף הם יבקשו טיפ ובמידה ותסרבו הם פשוט ילכו אחריכם עד שתשלמו להם. מראש לא להתקרב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של leporello
leporello

”אזהרה חמורה מפני הונאות בג'ייפור“

קרא עוד

טיול בהודו, ברג'סטאן בפרט ובייחוד בג'ייפור דורש תשומת לב רבה לעניין ההונאות ורמאויות למיניהן. בג'ייפור ההונאה הנפוצה ביותר נקראת Diamond scam. ההונאה מתרחשת כך (סיפור אישי): נהג ריקשה במסגרת הנסיעה ברחבי העיר מתחיל להיות נחמד ומנסה לשכנע את התרמילאי להגיע למסיבת ריקודים של חבר. המסיבה נמצאת במקום יוקרתי מאוד, יחסית לכל מקום שתרמילאי מגיע אליו בטיול. באותה "מסיבה" התרמילאי (הקורבן) אוכל, שותה ומעשן על חשבון אותו חבר. הכל נראה תמים וחברותי ונוצרת אוירה של אמון. באיזשהו שלב באמצע הערב החבר מתחיל לספר על עסק משפחתי שיש לו של יהלומים/תכשיטים/כל דבר אחר והוא מנסה לשדל את התרמילאי להעביר בשבילו חבילה ליעד בחו"ל תמורת 10,000 דולר. ברגע שהתרמילאי מסכים אז קובעים איזו נקודת מפגש שם ימסרו לו את החבילה. ברגע המפגש הנוכלים שולפים טופס ובו אישור של התרמילאי למסור להם 10,000 דולר מחשבון הבנק שלו כ"ביטוח" למקרה שהוא יברח עם החבילה ולא ימסור אותה ליעד. אם הוא מהסס לחתום על המסמך הם יכולים להתחיל להיות אלימים וכולאים אותו במקום כלשהו ולוחצים עליו לחתום על המסמך. בסופו של דבר כדי להשתחרר התרמילאי חותם על המסמך והנוכלים מסתלקים ביחד עם הכסף מחשבון הבנק שלו.

תרמילאים שעושים טיול בתקציב נמוך הם הקורבנות הטבעיים לאותם נוכלים, לכן יש כמה דברים חשובים שצריך לזכור: א - אם נהגי ריקשה נחמדים אז כנראה יש להם סיבה מיוחדת לכך (כמובן שיש יוצאים מהכלל) ב - ללא יוצא מן הכלל, אין לאף נהג ריקשה באמת חבר עשיר שעורך מסיבה, תרבות הקסטות לא מאפשרת זאת. ג - אותו סיפור יכול לחזור על עצמו בוריאציות שונות - צריך להיזהר!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של assam
assam

”אזהרה מנוכלים בג`ייפור“

קרא עוד

לכל מי שנוסע לג`ייפור הזהרו מאנשים ``נחמדים`` שרוצים לעזור לכם להכיר את העיר. לאחר כחודש בהודו הגעתי לג`ייפור שם התחברתי בתמימותי לחבורת נוכלים שניסו שעזרו לי להסתדר בעיר, לקחו אותי לטיולים מסעדות וכד`. אחרי יומיים הם הציעו לי לעשות עיסקה במסגרתה אתה משמש כשליח להעברת סחורה לאנגליה ומרוויח המון כסף. אתה כאילו רוכש את החבילה ומעביר אותה בארץ לאיש קשר שנותן לך כסף מזומן בארץ. האינטרס שלו זה כמובן חסכון במיסים שהוא מעלים מהממשלה. מובן שכסף לא ראיתי מכל הסיפור אלא רק הפסדתי ולא מעט. 

השם של החנות זה ``Rihan Handicraf`` המנהל הוא אשיק ויש לו עוד כמה פועלים שקוראים להם: ``קאן`` ו``אכבר``. כמובן שהוא יראה לכם דרכונים של עוד אלפי תיירים תמימים שנפלו בפח שלו גם (לא ליפול בפח גם!). אז חבר`ה, כשאתם טסים תזהרו מנוכלים (ובהודו יש לא מעט ומכל הסוגים שרק תרצו) ותחשבו שאתם טסתם לבזבז כסף ולא להרוויח. אין כסף קל בחיים זה רק אשלייה. כולנו ישראלים וחשוב שנעזור אחד לשני לא להידפק על ידי נבלות כאלו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי
1

”נוכל בגייפור- משלוח תכשיטים“

קרא עוד

בביקורינו בג`ייפור ניגש אלינו אדם המכנה את עצמו ``עדי`` כאשר נשארנו באיזור המלון, האדם היה מלא בשקרים מפה עד הודעה חדשה... (ביניהם סיפר על כך שיש לו ילד בארץ) אותו נוכל הציע לנו להצטרף אליו למסיבה, פסטיבל, ארוחת ערב, שתיה וכל דבר אחר אשר יקנה את התייר. במהלך הערב הוא מציע דייל מצויין של להיות שליח של חבילת תכשיטים, כולל כרטיסי טיסה לכל מקום בעולם, וכסף רב. מן הסתם מדובר במשלוח סמים, או תחבולה אחרת כדי לשדוד את התייר, שלצערינו אנשים רבים נפלו במזימה זאת בעבר.

בקיצור בבקשה תהיו זהירים ממנו ומאחרים! לאמיצים מביניכם, כאשר אחד מהנוכלים המאוד נחמדים מתחבר איתכם, תבקשו להצטלם איתו ועם חבריו כמזכרת לחברות הטובה. ובבקשה תעלו את התמונה לאתר ולרשת. זה לא נוכלים חדשים! הם פשוט משנים את האזורים בהם עובדים!

טיול בטוח ומהנה

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של kobihelf
kobihelf

”זהירות מגייפור“

קרא עוד

אם תשאלו אותי אני הייתי מוותר על טיול בג`ייפור. יש שם יותר מידיי נוכלים סביב עסקי אבנים, ממש מאפיה. אני טיילתי שם לבד וזה לא היה נעים, בלשון המעטה. הם נדבקו אליי ולחצו חזק כדי שאני אכנס ``לעסק`` העברת יהלומים. במיוחד להיזהר מ``פרינס הוטל``.
אני ברחתי משם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hilamama
hilamama
1

”זהירות, לא להתפתות לעסקאות!!“

קרא עוד

לאחר חודש בהודו הגענו לעיר ג`ייפור, כבר כאשר ירדנו מהרכבת ניגש אלינו נהג ריקשה וקבע איתנו יום טיול באתרים בעיר למחרת. במהלך אותו יום סיפר לנו שחזר חבר שלו מחו``ל ושהוא היה שמח לפגוש אותו, ושיש לו חנות תכשיטים אז נוכל לבוא איתו להסתכל. בעל חנות התכשיטים הציע לנו להעביר בשבילו חבילה של תכשיטים אשר הוא אורז מול העיניים שלנו ומשקלה בסה``כ 250 גר` ואנחנו שולחים אותה בדואר בעצמנו. הסיבה לכך שאנחנו נעביר לו את החבילה היא שהוא בתור איש עסקים ישלם מס גבוה, לכן משתלם לו לשלם לנו סכום לא נמוך של כסף על מנת שנעביר לו אותה. הסכמנו. 

החבילה שאנחנו בעצמנו שלחנו בדואר חזרה לנוכלים בזמן שהם מספרים לנו שהמכס חושד בנו ושכרגע, עד שהחבילה לא משתחררת מהמכס, אסור לנו לצאת מהודו ושיש להיזהר. הם מספרים לנו שהמכס דורש הוכחות קנייה של התכשיטים, ומבקשים מאיתנו להעביר את כרטיסי האשראי, אנחנו מתוך פחד וחוסר יכולת לחשוב על כל התמונה, העברנו. את ה``חבילה`` היינו אמורים לאסוף מהדואר פה בישראל, כך שהם קנו לנו כרטיסי טיסה הביתה העיפו אותנו מהאזור שלהם. חזרנו הבייתה, תודה לאל בריאים ושלמים. זה יכול היה להיגמר אחרת. הנוכלים האלה הם מכונה משומנת, הם עשו זאת מספר רב של פעמים, הם משכנעים ואמינים ומרוקנים חשבונות בנק לתיירים ויותר מכך, מסיימים להם את הטיול!! בבקשה להעביר לכל מי שנוסע!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”ג`איפור - מיותר לנסוע לשם“

קרא עוד

מדובר בעיר רועשת. ישנו במבצר אמבר- נחמד אבל לא יותר מזה. היא נקראת העיר אדומה, אבל היא כל כך צפופה ומלוכלכת, הרוכלים נודניקים, ממש לא נחמד שם ופשוט חבל על הזמן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shirah
shirah

”זהירות! רמאים בג`איפור“

קרא עוד

בעת שהותי בעיר ג`איפור נתקלתי לצערי בתופעה מזעזעת. בעלי חברות וחנויות תכשיטים ואבנים יקרות, מפתים טיילים צעירים להעביר עבורם חבילות תכשיטים ליעדים שונים בעולם ולקבל על כך סכומים גבוהים. מדובר בנוכלים - כולם - אשר לוקחים (במרמה) את מספר כרטיס האשראי ומושכים ממנו את כל היתרה ואף יותר מכך. הם נראים מאוד מקצועיים וכמובן עושים רושם מצוין ואמין, אני עצמי כמעט נפלתי קורבן לאנשים אלו, ולמזלי ניצלתי (וחשבון הבנק שלי). אנא, טיילו בראש שקט. עסקים- רק בארץ.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות בג'ייפור

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות בג'ייפור.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לג'ייפור

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם