קרחון ניגרסבריין
Nigardsbreen

4
(5)
קרחון ניגרסבריין - למטייל (1) מתוף הטיפ של Bagii
קרחון ניגרסבריין מתוך הטיפ של Bagii - למטייל (2) מתוך הטיפ של Bagii
קרחון ניגרסבריין מתוך הטיפ של אילן שטרנברג - למטייל (3) מתוך הטיפ של אילן שטרנברג
Jostedal, Norge

מה חושבים מטיילים על קרחון ניגרסבריין

4
5 מדרגים
3
1
0
0
1

5 המלצות על קרחון ניגרסבריין

תמונת הפרופיל של Michal 28281
Michal 28281

”שימו לב - ההליכה עד לקרחון ארוכה!“

קרא עוד

שימו לב - הביקור במקום לוקח לא מעט זמן! הגענו להליכה המשפחתית של שעה ב 11:30. חזרנו לרכב אחרי 17:00 (בפועל עד שהגענו להליכה המשפחתי לקח 3 שעות. התחלנו אותה רק בשעה 14:30) , אני הזמנתי באינטרנט את הכרטיסים ל 11:30 ובפועל אין צורך להזמין מראש. הם אמרו שמתי שנגיע לשם נגיע וכיבדו את הכרטיסים של 11:30 גם בשעה מאוחרת יותר.

  מה שלא ידענו מראש זה שיש הרבה הליכה עד לקרחון. כשמגיעים למבנה הראשי של המקום (שם רוכשים כרטיסים אם לא הזמנתם באינטרנט) , נוסעים עוד כמה קמ בכביש אגרה לחניה. אז לוקחים סירה (לא חייבים, יש כאלה שמוותרים והולכים עוד שעה ברגל כדי לחסוך את הסירה שעולה 40 קרונות - כדאי מראש לקנות הלוך ושוב, תאמינו לי - לא תצטערו) ואז הולכים ברגל עוד שעה (! ) על סלעים גדולים וחלקים (היו כמה שהחליקו.) עד שמגיעים לנקודת הכינוס של ההליכה המשפחתית על הקרחון.

  צריך להגיע חצי שעה לפני שההליכה מתחילה כדי שישימו לכם דוקרנים על הנעלים (אבל גם אם תגיעו 10 דקות קודם יהיה בסדר) . ההליכה לא קלה. בוודאי לא לילדים קטנים (הם אומרים שמתאים מגיל 6 אני הייתי אומרת 8, היו שם ילדים שממש פחדו וירדו באמצע המסלול בעזרת מדריך שעלה במיוחד לקחת אותם) . קר ורטוב שם, תביאו בגדים חמים, נעלים נגד מים (לא התעמלות) ובגדים נגד גשם. הולכים שם קשורים אחד לשני בחבל, הליכה איטית, אתה תלוי בקצב של מי שמקדימה ומאחורה) . בסוף זה שווה אבל לא חשבנו שזה יקח כל כך הרבה זמן.

  יש כאלה שהסתפקו בתצפית על הקרחון אחרי שיורדים מהסירה, לא חייבים להגיע עד אליו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רקפתש
רקפתש

”לא ניתן להגיע אליו בתקופה הזו“

קרא עוד

בגלל השלג, הגישה לקרחון חסומה! אין טעם לנסוע עד לשם כל עוד הכל מושלג. ממליצה לברר לפני שעושים את הנסיעה במיוחד לשם. אנחנו הגענו ונאלצנו לחזור כלעומת שבאנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אילן שטרנברג
אילן שטרנברג

”הקרחון הכי קרוב להליכה“

קרא עוד

קרחון ניגרדסברין הוא שלוחה של יוסטדלברין, ניתן להגיע עד הקרחון ולהרגיש את הקרח…

נוסעים בכביש 604 כשעה נסיעה, יש שילוט, מגיעים לשער עם תשלום של 50 קרונות. לשלם ולהמשיך עד שמגיעים למגרש החניה. לקחת את הסירה שחוצה את האגם (80 קרונות, לא לחסוך, מה שאנחנו עשינו וזאת היתה טעות...) ואז יש בערך עוד שעה הליכה.

הולכים כ-20 דקות בדרך סלעית, קשה להליכה אך בהחלט אפשרית, עד שמגיעים לעליה ארוכה של בערך 100 מטר, שלאורכה יש חבל לעזרה. בסוף העליה ובסוף החבל, לפנות שמאלה! ללכת לאורך הסימנים האדומים כ-30 דקות, לחצות את הגשר, ולהמשיך עד שמגיעים לקרחון הכחול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Bagii
Bagii

”טיול בקרחון בריקסדאל וניגרדסבריין“

קרא עוד

מומלץ לבקר בנורבגיה בשני הקרחונים האלה שהינם שלוחות של קרחון היוסטדאל. קרחון הבריקסדאל נמצא בעמק יפהפה! ולכן הוא גם מאוד מתוייר. החניה שם בתשלום ומדובר על הליכה של כ-2.5 ק"מ עד לקרחון (הליכה קלה על דרך סלולה). הקרחון השני הוא פחות מתוייר, אבל שווה ביקור. ניתן להגיע ממש עד לקרחון וניתן לעשות שם טיולי הליכה על קרחון. ניתן לחנות במרכז המבקרים וללכת 2 ק"מ עד החניה השנייה או לשלם ולהגיע ישירות לחנייה. משם ישנו מסלול הליכה לא קצר (כשעתיים) עד הקרחון, בקיץ ישנה גם מעבורת שחוסכת את ההליכה. אנחנו מאוד נהננו מההליכה, היא יותר מאתגרת ובסוף ניתן ממש לגעת בקרחון. מאוד מומלץ!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על קרחון ניגרסבריין

אין עדיין פוסטים על קרחון ניגרסבריין.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לנורווגיה

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם