תחבורה ציבורית ומוניות בניו יורק

New York, NY, United States
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

14 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בניו יורק

תמונת הפרופיל של עינת בלום
עינת בלום

”subway בניו יורק“

קרא עוד

לאחר שהתרשמתי מאוד ממערכת המטרו בוושינגטון לצערי התאכזבתי מאוד מהתחתית בניו יורק. כל נסיעה עולה 2.50-2.70$. אם לוקחים כרטיס נטען הרבה מאוד פעמים הכרטיסים פגומים ואין בכל תחנה פקיד שיעזור לך.

ביום האחרון שלי בניו יורק טענתי הכרטיס ב5$ והוא לא עבד וכשהגעתי לפקיד במקום לעזור לי הוא שלח אותי להתקשר ל511. נכון שדרגתי את זה כלא ממליצה אבל צריכים להיות מציאותיים-אם יש הרבה ללכת אי אפשר שלא להשתמש בתחתית, אבל היא מלוכלכת והפקידים לא תמיד עוזרים. שימו לב לאיך אתם טוענים את הכרטיס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של asael orly
asael orly
1

”מונית מ-JFK לעיר“

קרא עוד

לכל המתלבטים, אם לבחור בדרך הזולה של נסיעה ברכבת תחתית או במונית, ביציאה מהשדה יש עמדה של המוניות הצהובות. לפני העלייה למונית מקבלים שובר ממנהל העמדה ועליו מצויין המחיר עד היעד. במקרה שלנו, מונית לשדרה השמינית עלתה בשעות הבוקר הסואנות 59$, כולל היטל מעבר על הגשר.

לדעתי, שווה כל שקל. ברוב תחנות התחתית בעיר, אין מדרגות נעות, יש לעלות מדרגות רגילות עם מזוודות, אחרי טיסת לילה, לא נעים ומתיש. לכן, המלצתי היא שאל תחסכו בהיבט הזה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zalai
zalai

”רכבת תחתית בניו יורק“

קרא עוד

מערכת המטרו בניו יורק מאוד נוחה ואיכותית. ניתן לקנות כרטיס בודד אך אפשר גם לרכוש כרטיס נטען (עמלה חד פעמית של 1$) ולטעון אותו בסכום כסף רצוי. שימוש בכרטיס הטעון מאפשר נסיעה במחיר מוזל. כמו כן, ניתן לחלוק אותו מספר אנשים (כמו כרטיסייה). השימוש פשוט – עבור כל כניסה למטרו מעבירים בגייט את הכרטיס (פס מגנטי), רואים את החיוב ואת היתרה לניצול ונכנסים פנימה. כאשר צריך לטעון שוב – אפשר לעשות זאת במכונות אוטומטיות או בעמדת שירות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ramigby
Ramigby

”שימוש בסאבווי בניו יורק“

קרא עוד

לאחר 12 ימים בניו יורק: השימוש בסאבווי נוח ודי ברור. קחו מפה בכניסה לסאבווי.

מבחינת הרגשת הבטיחות: אין בעיה בכלל גם בשעות מאוחרות. יש משוגעים שמסתובבים מחוץ לקרונות, אל תיצרו קשר עין ואז הכל בסדר. יהיו גם מקבצי נדבות בתוך הקרונות, שיקבצו בדרכים שונות: שירה, ריקוד וכדומה, ובכל מקרה לא ליצור קשר עין.

הסאבווי: אנחנו נתקלנו בשני סוגים: אחד עם ספסלים כחולים עם לוח אלקטרוני מואר עם שמות התחנות והמיקום הנוכחי בנוסף לכרוז, השני עם ספסלים כתומים, ללא לוח אלקטרוני ושם חייבים להיות בקשב!

מבחינת הנסיעה: תהיו עירניים לתחנות ולשמות, שימו לב שבעיקר בסופי שבוע תחנות העצירה משתנות, לפעמים לא עוצרים בחלק מהן, אז חשוב להיות בקשב לנהג ובנוסף לשאול אחד מהנוסעים, אחרת תסתבכו קשות עם תחנות לא מוכרות. בדרך כלל, אם מתבטלת עצירה בתחנה שלכם, תמשיכו עוד תחנה קדימה, תרדו, תעברו לצד השני ותסעו בחזרה לתחנה שלכם.

אנחנו רכשנו כרטיס שבועי לכל אחד מאיתנו בעלות של 30 דולר לאחד + עוד דולר לרכישה ראשונית של כל כרטיס נטען. נסיעה אחת עולה 2.5 דולר. זה משתלם מאוד למי שעושה שתי נסיעות ומעלה ליום. אנחנו עשינו יותר, במיוחד לאחר מספר ימים של עייפות מהליכה, היה נוח יותר לנסוע ממקום למקום בתוך העיר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של alona1234
alona1234

”הסעות ממנהטן לשדה התעופה קנדי“

קרא עוד

הסעות מסודרות בניו יורק דרך חברת SuperShuttle. החלטתי להוסיף טיפ, לאחר שקראתי באתר שני טיפים מנוגדים לחלוטין לגבי אותה חברה: טיפ אחד, שאמר שלא הגיעו לאסוף אותם, וטיפ שני נתן להם ציון חיובי.

החברה מאורגנת ומסודרת. התקשרתי אליהם יום קודם, מסרתי להם את הכתובת המדויקת, מספר הטלפון, את השעה ואת מספר כרטיס האשראי שלי. הנסיעה הייתה אמורה לעלות 27 דולר (מונית עולה 54 דולר). קיבלתי אישור על ההזמנה באימייל. 

בשעה היעודה חיכיתי בתוך הבניין, היה קר מאוד בחוץ. הנהג הגיע ללובי של הבית שאל מי מחכה להסעה, היו בוואן עוד כ-8 אנשים. תוך 45 דקות היינו בשדה. אני ממליצה על החברה רק כדאי לעשות את זה בצורה מסודרת ולקבל אישור באימייל. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronitab1
ronitab1

”מוניות מנמל התעופה למנהטן וחזרה“

קרא עוד

ביציאה מנמל התעופה קנדי ישנו סדרן למוניות הצהובות למנהטן. המחיר אחיד 51 דולר למונית לא כולל טיפ. מאוד מסודר. חזרה הזמנו מהמלון בשיחת חינם 1-866-6666-666 את מוניות כרמל השייכות לישראלים. המחיר 54 דולר (המחירים כוללים מעבר בכביש המהיר). הגיעו בזמן והמונית נוחה ביותר. שווה את המחיר שוב - צריך לתת טיפ לנהג. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של kbmmni
kbmmni
1

”מ-JFK למנהטן“

קרא עוד

חזרתי בשבוע שעבר מניו יורק ורציתי לשתף כי הדרך המהירה והזולה להגיע משדה התעופה קנדי לעיר ובחזרה היא על ידי שמוש במטרו(קו E עד ג'מייקה סטיישן) וב-AIR train, בין תחנת המטרו לבין שדה התעופה. העלות היא כ-7.5 דולר לאדם במצטבר, לעומת 15$ בשאטל/ אוטובוס שנתקע בפקקים האדירים שבעיר או 51$ למונית.

אל תהססו. זה נשמע מעט מסורבל, אבל בפועל מאד פשוט ליישום וחוסך זמן רב. המטרו מגיע ביעילות ובקרבה לכל מקום במנהטן, עם עדיפות לאזורים התחומים בין השדרה השלישית לשדרה השמינית.

בניו יורק עצמה, מומלץ לרכוש את כרטיס המטרו השבועי (29$ לשבוע) שמקנה כאמור גם נסיעה לשדה התעופה. מחיר נסיעה בודדת 2.25$ 

תבלו ברונו

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gabbygrad1
gabbygrad1

”רכבת אמטרק - איטית ומאחרת מאוד“

קרא עוד

נסענו אחותי ואני מוושינגטון לניאגרה פולס בקנדה ומשם לשיקגו. הרכבת מוושינגטון לניו יורק היתה בסדר, אבל להודיעכם, זה שכתוב בכרטיס Reserved Train אין משמעו שהמקומות שמורים. יותר תפוס כפי יכולתך. לקחנו את הרכבת משום שלקחת רכב במסלול שלנו היה מאוד יקר בגלל ה- Drop Off, כלומר אי החזרת הרכב באותה מדינה. טיסות לא לקחנו משום שאין שדה תעופה קרוב בניאגרה פולס בקנדה.

הנסיעה מניו יורק לקנדה ארכה 12 שעות במקום 8 מכיוון שהיא נעצרה בכמה מקומות וכנראה שהיו שיפוצים במסילה. הקטע ההזוי היה שהנהג הודיע בכריזה כי יש תקלה בפסים והוא נאלץ לנסוע 12 מייל ברוורס כדי למצוא מסילה חלופית. עיכוב נוסף היה בתחנת ניאגרה פולס בקנדה מאחר והיתה ביקורת דררכונים. 

גם בנסיעה לשיקאגו התעכבנו מכיוון ששוטרי ההירה היתה צריכה להוריד לאחר 4 שעות של דיבורים ובדיקות משפחה אחת. לידיעה כללית, לנסיעה לשיקגו יש גם קרונות שינה אך מחירם כ- 400 $. אולם הכסאות מרווחים וניתן להטות את המושבים ולהרים את הרגליים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hadarrb
hadarrb

”ניו יורק - הסעה Go Airlink משדות תעופה לעיר ובחזרה“

קרא עוד

השתמשתי בטיפ פה באתר ואני משתפת בחזרה. חברת Go Airlink בניו יורק מסיעה משדות התעופה לעיר במחירים משתלמים ביותר. הזמנתי הסעה מהשדה בניו ארק למנהטן ב- 34$. זה מחיר ממש נמוך ביחס לעלות מוניות והסעות אחרות. הכל התנהל לפי התכנון, ההסעה חיכתה לנו בשדה והגענו למלון תוך כ- 35 דקות. לפעמים יתכן שבאותה הסעה יועלו עוד מספר אנשים אבל במקרה שלנו זה לא קרה וההסעה היתה פרטית. מומלץ ביותר!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shirleysha
shirleysha

” חברת אוטובוסים זולה בצפון מזרח ארה"ב“

קרא עוד

בצפון מזרח ארה"ב ישנה חברת אוטובוסים שנקראת Megabus, ומקשרת בין ניו יורק לבוסטון, וושינגטון, אלבני (ליד מפלי הניאגרה) וערים נוספות. כמו כן מקשרת את טורונטו עם אלבני, מקשרת את שיקגו וכו'. חברת האוטובוסים מאד זולה, ותלויה בזמן הזמנת הנסיעה, ככל שמזמינים מוקדם יותר המחיר נמוך יותר, ויכול גם להגיע ל-1$ לדוגמא לנסיעה בין בוסטון לניו יורק. ההזמנה דרך האינטרנט. 

בהחלט אלטרנטיבה לחברת הנסיעות הסינית וכמובן ל-Greyhound. האוטובוסים דו קומתיים, מאד מרווחים ועם אינטרנט אלחוטי. 

תהנו!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בניו יורק

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בניו יורק.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות