תקשורת ואינטרנט באיסלנד

תקשורת ואינטרנט באיסלנד - למטייל (1) מתוף הטיפ של NAFTALI BLEICH

10 המלצות על תקשורת ואינטרנט באיסלנד

תמונת הפרופיל של NAFTALI BLEICH
NAFTALI BLEICH

”רכישת כרטיס סים מקומי באיסלנד“

קרא עוד

לתייר שמגיע לאיסלנד ממליץ לרכוש כרטיס סים מקומי 5 Gb כולל שיחות וSms מקומי במחיר מצחיק של 2900 קרונות שזה פחות מ - 100 שקלים. חמישה גיגה הספיקו לשימוש חופשי וללא כל הגבלה בטיול של שבועיים ועדין חזרנו לארץ עם יתרה של 2 גיגה.

את הסים ניתן לרכוש בכול תחנת דלק אשר יש בה חנות נוחות.

מומלץ מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ofircoh
ofircoh

”כרטיס סים מקומי באיסלנד“

קרא עוד

כרטיס Sim מקומי של חברת Nova ניתן לרכישה ב-Duty Free בשדה התעופה Keflavik בזמן נחיתה בשדה.

עלות הכרטיס כ-70 ש”ח (1,990 קורונות) וכולל 1 ג'יגה בייט גלישה ו-100 דקות שיחה ליעדים מקומיים. הכיסוי היה סביר ברוב האיזורים ועבד טוב מאוד ללא בעיות. זול בהרבה מכך חבילת חו”ל של המפעילים הישראלים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אאששננ
אאששננ

”אינטרנט אלחוטי באיסלנד“

קרא עוד

לחובבי הגלישה האינטרנטית, נחמד לדעת שבכל מקום ופינה באיסלנד תוכלו למצוא Wifi איכותי ובחינם. לעיתים הכניסה ללא סיסמה, ולעיתים צריך ואז היא נגישה ורשומה בכל מקום.

הכלל הזה נוגע לבתי מלון, בתי קפה, מסעדות, מרכזי מודיעין לתייר גם במקומות המרוחקים ביותר והכל בחינם, מדהים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של orit0703
orit0703

”כרטיס SIM“

קרא עוד

חיפשנו כרטיס סים מקומי לשיחות בין הניידים שלנו באיסלנד ולמקרה הצורך גם לארץ. בעקבות המלצה בלמטייל החלטנו לקנות SIM מקומי. SIM כזה עולה בסביבות 12 אירו ומכיל בנק של שיחות וחבילה של דאטה לאינטרנט. קנינו סים אחד על המטוס של חברה איסלנדית בשם Siminn ומאוד התאכזבנו, די מהר הוא נגמר למרות שבקושי השתמשנו בו. לעומת זאת סים אחר שקנינו בשדה התעופה אחרי שנחתנו, (יש סופר לפני אזור איסוף הכבודה ובקלות אפשר להיכנס ולרכוש שם) של Vodafone, היה מוצלח מאוד (באותו המחיר) ולמרות לא מעט שיחות שביצענו ושימוש באינטרנט, הוא לא נגמר גם אחרי שבועיים (כמובן שזה תלוי בכמות השימוש). ממליץ על כרטיס Vodafone, עובד גם לסים בגודל מלא וגם ל-Sim Nano.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דרור_עיני
דרור_עיני

”כרטיס SIM ואינטרנט - גם בקרוואן“

קרא עוד

בהגעה לאיסלנד בקופת הדיוטי פרי אפשר לרכוש כרטיס SIM מקומי במחיר שפוי. כ-11 יורו לכ-1,000 קרונות שיחות ו-300 MB נפח גלישה באינטרנט. אפשר להוסיף בקלות עוד נפח ושיחות באינטרנט או בחיוג אוטומטי (40 ש”ח ל-1 GB ו-70 ש”ח ל-5 GB). בבדיקה שלי לא היה שווה לצאת עם חבילה מהארץ.

בנוסף לזה. שכרנו קרוואן. ה-GPS בקרוואן היה על טאבלט. בתוספת של 27 יורו לכל התקופה קיבלנו אינטרנט חופשי דרך “נקודה חמה” של הטבלט. לי היה את ה-SIM הבסיסי בעיקר לשיחות טלפון מקומיות ואינטרנט חופשי בקרוואן.

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אבי_נאבל
אבי_נאבל

”אינטרנט בהשכרת רכב עם שלמה סיקסט“

קרא עוד

שכרתי רכב באיסלנד דרך חברת “שלמה סיקסט”. החבילה כוללת בתוכה ביטוח + אינטרנט יומי, עבורו שילמתי כל יום 10 אירו במשך תשעת ימי ההשכרה.

לא שמתי לב, ובתחנת ההשכרה גם לא טרחו לציין בפניי שהאינטרנט מוגבל ל-6 ג'יגה (גם באתר לא כתוב כלום). כך יצא ששילמתי 10 אירו מדי יום, אך בפועל האינטרנט אזל לי כעבור יומיים לערך. כמובן שבעת החזרת הרכב החזירו לי את מלוא הסכום לבקשתי, אך עדיין, הדבר גרם לאי נעימות מכיוון שהסתמכתי על האינטרנט בניווט הטיול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hayaharpaz
hayaharpaz
3

” GPS באיסלנד - מומלץ“

קרא עוד

אנחנו הבאנו ג'י פי אס מהארץ, שהיה לעזר רב מאחר וניתן לכוון אותו לנקודות עניין ספציפיות והוא מדריך איך להגיע ממש עד לחניה. מכיוון שהמקלדת היא בעברית, הייתה בעיה שבאנגלית לא יכולנו להזין שמות של מקומות שהצריכו אותיות שלא קיימות באנגלית, אבל מאחר ורוב המקומות שמגיעים אליהם הם תיירותיים, מצאנו אותם ברשימת "נקודות עניין" של הג'י פי אס. חצי מהטיול היינו בלי מפה בכלל ונעזרנו רק בג'י פי אס. מומלץ! העזרה הגדולה שלו באה לידי ביטוי בכך שהוא מאתר את אתרי הקמפינג, ובכל פעם שירד הלילה וחשבנו שנצטרך לישון במלון יקר – הוא הוביל אותנו לקמפינגים שלא היינו מגיעים אליהם ללא הכוונה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Bagii
Bagii

”סים איסלנדי“

קרא עוד

כדאי מאוד לרכוש סים איסלנדי, מוכרים סימים כבר בטיסה של איסלנד אייר. ואם לא, אז בעיירה רייקיינסביר ניתן לרכוש בחנות Simin. זה עלה כ-2,000 קרונות חבילה ראשונית של שיחות וגלישה של 50 מגה בייט. ניתן להיכנס לאינטרנט ולקנות חבילה נוספת אם נגמר (קנינו חבילה של עוד שיחות ו-500 מגה גלישה ב-2,000 קרונות נוספות - קצת פחות מ-100 ₪) ככה היה לנו אינטרנט לאורך כל הטיול. כדי לדעת כמה נשאר בחבילה ניתן להתקשר למוקד או להוריד אפליקציה שמראה גם אז כמות הגלישה שנותרה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של droy
droy

”סים דאטא איסלנדי של חברת Síminn וקליטת 3G“

קרא עוד

נתחיל מזה שבאיסלנד יש שתי חברות תקשורת עיקריות: Vodafone ו-Síminn. אנחנו בחרנו בחברת Síminn כי מבדיקה שעשינו בארץ, היא מציעה את כיסוי ה-3G הכי טוב באיסלנד (נכון לאוגוסט 2012). סים הכולל גלישה בלבד (ללא שיחות) בנפח של 4 ג'יגה (זה היה המינימום, שזה המון) עלה לנו 2000 ISK שזה קצת פחות מ-70 ש"ח.

הייתה גם אפשרות לקנות סים הכולל שיחות ו-1 ג'יגה באזור ה-100 ש"ח (כמות השיחות היא לפי המחיר שמשלמים, הסים עצמו לא עולה כסף). איפה קנינו? יש סניף שלהם במרחק 20-30 דקות הליכה רגועה מאתר הקמפינג המרכזי, אני מניח שיש עוד סניפים. הכתובת של הסניף בו היינו: Ármúli 25, Reykjavík, Iceland.

שביעות רצון: סה"כ הייתה קליטה לאורך רובו המוחלט של המסלול. בערים מרכזיות יש קליטה מלאה, גם של 3G. על כביש 1 גם בדרך כלל לא הייתה בעיה, אם כי הקליטה מאוד לא יציבה: יורדת ועולה כל הזמן.

במרכז האי (ה-inland) הייתה ברוב המקומות קליטה, מה שהפתיע אותי מאוד. בטרק landmannalaugar-Thorsmork הייתה קליטה לאורך בכל הבקתות למעט הבקתה השניה (אחרי זו שב-landmannalaugar). גם באזור הקרחון הגדול (מצדו הצפוני) ובאסקיה היתה קליטה.

הערה: בחלק מהמקומות לא הייתה קליטה של 3G, אבל הקליטה שהיתה הספיקה לשליחת/קבלת הודעות WhatsApp ואימיילים בלי בעיה. שליחת תמונות וגלישה באינטרנט - למי שיש סבלנות (לא יותר מדי). אנחנו מאמינים שקליטה סלולרית רגילה יש ממש בכל רחבי האי (ראינו איסלנדים מדברים בפלאפון בכל מקום שהיינו).

לסיכום, לדעתי המחיר (שדי זול מלכתחילה) שווה מאוד את ההשקעה, ויכול לחסוך המון כסף בשיחות לארץ. זאת, בלי קשר ליתרונות שיש בטיול עם סמארטפון מחובר לאינטרנט (מפות, בירור מידע וכיו"ב)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של avneraleh
avneraleh

”SIM איסלנדי “

קרא עוד

בטיסה לאיסלנד עם איסלנדאייר, ניתן לקנות SIM איסלנדי במחיר 2,500 קרונות, כ - 83 ש"ח, מתוכם 2,100 קרונות קרדיט לשיחות. מקבלים מספר מקומי לשישה חודשים. מאד שימושי למשלוח מסרונים ושיחות מקומיות, במיוחד כאשר נוסעים ברכב או מרוחקים מהערים הגדולות.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תקשורת ואינטרנט באיסלנד

אין עדיין פוסטים על תקשורת ואינטרנט באיסלנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לאיסלנד

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם