ויזה ומעברי גבול בניו זילנד

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

11 המלצות על ויזה ומעברי גבול בניו זילנד

תמונת הפרופיל של motkin
motkin

”ויזה לניו זילנד“

קרא עוד

מתאריך ה - 1.10.19 חלה חובת ויזה לניו זילנד. ניתן לעשות זאת בקלות דרך האפליקציה Nzeta.

הייתי בדרכי מטייפה לאוקלנד, ונציג ההגירה של ניו זילנד עדכן אותי בנושא, בשדה התעופה, ועזר לי באדיבות רבה להשלים בקשת ויזת כניסה לניו זילנד דרך האתר שציינתי. השינוי עדיין לא מעודכן באתר הממשלתי של ניו זילנד (נכון ל - 13.10.19)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של MsTraveler
MsTraveler

”טיסה לניו זילנד עם קונקשיין באוסטרליה - ויזת מעבר“

קרא עוד

הזמנו כרטיסי טיסה לניו זילנד עם קונקשיינים קצרצרים באוסטרליה. כעשרה ימים לפני הטיסה, חבר עדכן אותי שצריך ויזת מעבר כאשר עושים קונקשיין באוסטרליה.

ואכן עבור עצירה של עד 72 שעות באוסטרליה, אפילו שלא יוצאים משדה”ת, ולא עוברים בביקורת הגבולות, יש צורך בויזת מעבר.

אז איך זה עובד?

- צריך להוציא את ויזת המעבר *לפני* הזמנת כרטיסי טיסה, מכיוון שאין הבטחה שיאשרו לכם את הויזה.

- זמן הטיפול בויזה לוקח עד כ-15 יום עבור רוב הבקשות.

- איך מגישים בקשה? נכנסים לאתר השגרירות האוסטרלית, פותחים בקשה לTransit Visa, ממלאים אינסוף מידע, וסורקים מלא מסמכים.

- חשוב! הם מבקשים לצרף אישור שאתם יכולים להכנס לניו זילנד ו/או למדינה אליה אתם חוזרים (אנחנו טסנו מניו זילנד להונג קונג דרך אוסטרליה) .

יש לצרף צילום מסך מאתר ההגירה הניו-זילנדי על כך שמדינת ישראל היא ברשימת Visa Waiver Countries. באופן דומה צירפנו גם עבור הונג קונג.

- הויזה היא חינמית, אין צורך לשלוח את הדרכון, מקבלים פשוט מסמך אישור באי-מייל.

- מכיוון שהאוסטרלים מקפידים על כל פיסת מידע, ייתכן ותקבלו דחייה על דברים טריוויאליים, אך אל דאגה! השיגו את המסמכים הרלוונטיים צרפו לבקשה חדשה והגישו שוב.

- *אין* עם מי לדבר בשגרירות האוסטרלית, אפשר לשלוח אי-מייל אם הבקשה דחופה, אבל סביר שלא תיענו, ובטלפון מקבלים תמיד את אותה התשובה מאותו הנציג - אין לו איך לעזור לכם.

אז כדאי לחסוך הרבה מהסטרס, ועשו זאת גם אם אתם מתלבטים אם תצטרכו את זה.

למזלנו קיבלנו את האישור יום לפני הטיסה, אבל זה היה מאוד מלחיץ.

האישור שקיבלנו הוא עבור Multiple Entries, מכיוון שהיה לנו קונקשיין גם בהלוך וגם בחזור בניו זילנד, והוא תקף לשנה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של MsTraveler
MsTraveler

”הצהרה על ציוד טיולים בכניסה לניו-זילנד“

קרא עוד

כבר במטוס בדרך לניו-זילנד, תקבלו טופס הגירה למלא לפני הכניסה, כמו בהרבה מדינות אחרות.

ההבדל היחיד - יש להצהיר על ציוד הטיולים שלכם, תרופות וכדו'.

לאחר אסיפת הכבודה, יש ביקורת של Bio-Security לפני שמאפשרים לכם להיכנס למדינה.

הפקיד ייקח את הטופס שלכם, וישאל אתכם מספר שאלות- איפה היה הציוד בשנתיים האחרונות, היכן טיילתם איתו וכדו'.

הם מאוד מקפידים שלא ייכנסו מזיקים או דברים אחרים עם הציוד שלכם לתוך ניו זילנד.

המלצות -

אם יש לכם נעלי טיולים, לבשו אותן עליכם לטיסה, אחרת תצטרכו להוציא אותם מהתיקים.

השתדלו לנקות את הציוד שלכם לפני כן בצורה סבירה, מכיוון שהם בודקים אפילו את הסוליות של הנעליים, ואם הן לא מספיק נקיות, ויש חשד שתכניסו משהו, ייקחו וינקו לכם אותן, שבעקרון זה נשמע ממש שירות מעולה, אבל אם יישטפו אותן אז זה יהיה מבאס לנעול אותן בחזרה.

אנחנו הצהרנו על אוהל שהבאנו, לקחו אותו לחדר נפרד, פתחו אותו, שאבו אותו מפנים ומבחוץ והחזירו לנו מקופל. זה דווקא היה ממש נחמד:)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של 2561
2561

”לפני עלייה למטוס מאסיה לניו זילנד“

קרא עוד

לפני העלייה למטוס בהונג-קונג מבקשים לראות את הכרטיס טיסה ליציאה מניו זילנד (צריך להיות עד 3 חודשים). בנוסף, מבקשים לראות ויזה או כרטיס המשך מהמדינה אליה נוסעים מניו זילנד. למשל, באם הטיסה לבנגקוק אז כרטיס יציאה מתיאלנד תוך 30 מיום ההגעה. באם מגיעים ללא, הם מאפשרים לרכוש ולהציג להם אותו. אפשרי להציג כרטיס דרך הסמרטפון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של galmordechai
galmordechai

”מידע על קבלת ויזה לנ"ז“

קרא עוד

בגדול, אין צורך בוויזה לניו זילנד בלבד, ברגע הנחיתה על האי מקבלים ויזת תייר למשך שלושה חודשים. מה שכן צריך לוודא הוא שמי שטס דרך אוסטרליה צריך ויזה לשם גם רק לנחיתת ביניים יש ויזה שנקראת ויזת מעבר לשלושה ימים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של faineriko
faineriko

”חובת הצגת כרטיס יציאה מניו-זילנד “

קרא עוד

בשדה התעופה, לפני שעולים על המטוס לניו-זילנד, יש להראות הוכחה שיש לך כרטיס יציאה בתאריך שלא עובר 3 חודשים מהטיסה (תוקף הויזה הניתנת לניו-זילנד בכניסה אליה). אם לא מציגים כרטיס יציאה מניו-זילנד, לא יתנו לך לעלות למטוס או במקרה של ביקורת בהגעה לניו-זילנד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”הארכת הויזה לניו זילנד“

קרא עוד

עם הכניסה לניו זילנד מקבלים ויזה ל- 3 חודשים. במידה ורוצים להאריך אותה:
פעם היה אפשר להאריך את הויזה לניו זילנד באינטרנט - זה הופסק לפני כשנה. כיום - אין צורך להגיע למשרד אלא לשלוח את כל מה שדרוש בדואר (כולל דרכון) ולקבל חזרה בדואר (או לבוא לאסוף כשמוכן). הזמן שלוקח משתנה מאד ממשרד למשרד (בשיחת טלפון מול משרדי ההגירה - הם נתנו לדוגמא כ 10 ימים בקרייסטצ`רץ, 30 יום באוקלנד). הם טענו שאי אפשר לקבל את ההארכה במקום, הנסיון שלנו אומר שזה תלוי בעומס ובנחמדות הפקיד ובמקרה הספציפי שלכם, ולפעמים הם מוכנים לעשות את ההארכה במקום.

אחד הדברים שצריך להראות זה יכולת כלכלית. הם דורשים הוכחות שיש לכם 1000$NZ לחודש שהייה - הוכחה יכולה להיות תדפיס חשבון בנק וכד`. ההארכה ניתנת ל- 3 חדשים מיום אישור ההארכה. לכן, אתם יכולים להגיש בקשה כבר בהגעה, אבל זה כנראה לא יתן לכם הרבה זמן נוסף. במשרדי ההגירה המליצו לבקש הארכה אחרי חודש וחצי, אבל זה מאד תלוי כמה תוספת אתם צריכים. עלות ההארכה היא 130$.המליצו שאם אתם יודעים מראש שתצטרכו יותר מ- 3 חדשים אז לקבל את הויזה מראש לפני היציאה מהארץ. הבעייה היא שאין שגרירות לניו-זילנד בישראל וצריך לשלוח לשגרירות ניו-זילנד בבנגקוק! (כולל הדרכון). אין לי מושג כמה מהר או טוב זה יעבוד - לפרטים צריך ליצור קשר עם המשרד בבנקוק (באותו העמוד למעלה).

לפי מיטב ידיעתנו, האישור הוא כמעט אוטומטי במקרה שיש לכם את כל מה שצריך, אבל הם כמובן לא יגידו שזה אוטומטי. המלצה שלי: כ- 3 חדשים לפני שאתם רוצים לעזוב את ניו-זילנד, תמצאו כתובת בה אתם יכולים לקבל דואר, תתקשרו למשרד הקרוב לכתובת זו, ותשאלו כמה זמן הבקשה צפוייה לקחת. אם הזמן בסדר אז תשלחו את הבקשה בדואר ותאספו אותה בהמשך מהכתובת שנתתם. או, תשלחו למשרד שבו תוכלו לאסוף את הבקשה כשתהיה מוכנה. אם אתם ליד משרד אז כנסו, תמלאו טופס עם כל הפרטים ותשאירו שם בתיבה.

מצ"ב הקישור לדף הטפסים, שם הטופס שצריך למלא הוא טופס 1017 (אם מגישים באוקלנד יכול להיות שצריך טופס אחר - בכל מקרה, כדאי להתקשר ולשאול)


לגבי הדרכון - אכן צריך להשאר בלי דרכון - הם לא מתייחסים לזה כאן כאל בעייה. בכל מקרה, תמיד אפשר להגיע למשרד ששלחתם אליו את הדרכון, ושם יוכלו להחזיר לכם אותו.לגבי האופציה של להשאיר את הבקשה במשרד, אכן זה אומר להשאיר את הדרכון. כל מה שחסכתם זה את משלוח הבקשה עם הדרכון בדואר (וגם, לא צריכים להדפיס את הבקשה כי יש להם אותם שם).אני יודע שזה נשמע קצת מפחיד לשלוח דרכון בדואר ולהשאר בלעדיו, אבל זו באמת הדרך המקובלת, ואין עם זה הרבה בעיות - ובעיקר אין הרבה ברירה. אפשר לנסות להתחנן בטלפון או פנים אל פנים אבל לא מובטח שזה יעזור (ולצעוק ממש לא עוזר בניו-זילנד).

לגבי קבלת ההארכה במקום - בטלפון כששאלתי אמרו שאין אופציה כזו. הנסיון שלנו אומר שלפעמים יסכימו - זה תלוי בפקיד הספציפי וברצון שלהם לעזור. בלי סיבה ספציפית אני לא חושב שיסכימו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”ויזה לניו זילנד“

קרא עוד

בכניסה לניו זילנד מקבלים אוטומטית ויזה לשלושה חודשים. להאריך את הויזה זה עניין של 80 דולר (אפילו אם זה ליום אחד) ואפשר להשלים את זה תוך כמה שעות בכל משרד הגירה (יש באוקלנד, וולינגטון, קרייסטצ`רץ ודוניידין, לפי מה שאני יודע) בתנאי שמציגים עותק של כרטיס טיסה החוצה מניו זילנד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”הארכת ויזת תייר בניו זילנד“

קרא עוד

הארכת ויזת תייר בניו זילנד זו פרוצדורה מאוד פשוטה, שניתן לבצע גם דרך האינטרנט. הבקשה עולה 80$, ואני אישית לא שמעתי על מישהו שלא אישרו לו להשאר מעבר לשלושה חודשים וקשה לי להאמין שיסרבו למישהו אלא אם כן יש להם מידע שהוא עוסק בפעילות לא חוקית במדינה (כמו עבודה לא חוקית, למשל). ברגע שמאשרים מקבלים באי-מייל תשובה חיובית שצריך להדפיס ולהציג בשדה התעופה במידה ושואלים שאלות. במידה ולא מאשרים, כמובן שאפשר להגיש ערעור אבל אני בטוח שאנשים אחרים יוכלו לענות לכם על זה בהרבה יותר פירוט.
צירפתי לינק לאתר האינטרנט של רשות ההגירה בניו זילנד, דרכו מאריכים ויזה. צריך לבצע רישום קצר וא``כ להגיש את הבקשה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של kobi_wolf
kobi_wolf

”הארכת ויזה באינטרנט ל-9 חודשים“

קרא עוד

הארכת ויזה ל 9 חודשים נוספים דרך האינטרנט. אין צורך ללכת למשרד ההגירה לחכות שעות בתור פשוט נכנסעם לאתר www.immigration.govt.nz ומבקשים בקשה להארכה ב-ONLINE SERVICE. צריך לשלם 65 דולר בויזה כרד (דרך המחשב כמובן) והתהליך אורך כ-5 שעות ויש ויזה. נשאר רק להדפיס את האישור וזהו 

פשוט וקל.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על ויזה ומעברי גבול בניו זילנד

אין עדיין פוסטים על ויזה ומעברי גבול בניו זילנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות