עונות ומזג אויר בניו זילנד

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

17 המלצות על עונות ומזג אויר בניו זילנד

תמונת הפרופיל של עופר_צימרמן
עופר_צימרמן

”טיול בניו זילנד באוקטובר - מעולה!“

קרא עוד

לטייל בניו זילנד באוקטובר זה פשוט מעולה. לא כל כך קר ולעיתים גם נעים, ויש עדיין שלג כולל אתרי סקי פתוחים, קל יחסית להשיג מקומות לינה (מהיום למחר) , אין הרבה אנשים באאטרקציות ובכלל זול יותר וקל יותר להתנה בדרכים, אתרים, מקומות הלינה. רוב (אם לא כל) האתרים העיקריים פתוחים. מחירים ברובם של טרום עונה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שלומחי
שלומחי
1

”מזג האויר בספטמבר אוקטובר“

קרא עוד

לקראת ביצוע הטיול בחגי תשרי 18.9-13.10/2017 עשינו בירורים רבים ובמיוחד היינו מוטרדים שמדובר בעונת מעבר ושעונת התיירות טרם התחילה רשמית (מתחילה ב-24 לאוקטובר לעניין הביקתות בטרקים וב-1 לאוקטובר מבחינת מחירי עונת הקייץ) .

בדיעבד אני יכול לספר שזו הייתה החלטה נהדרת לצאת במועדים אלו. מזג האוויר היה נפלא. 3 ימי גשם בסוף הטיול שגם לא היו נוראים. לא היה קר כלל. לא ויתרנו על אף טרק בגלל הגשם. מטיילים עם שכמיית גשם.

בכל האתרים הייתה פעילות ורובם היו פתוחים. בגלל שטרם התחילה העונה, המחירים היו נוחים מאוד, לא נדרש תיאום ושריון מקומות, איזורי הטיול והלינה היו דלילים מאנשים, מה שלדעתנו היה מעולה.

אז המלצתנו החמה: חגי תשרי מצויינים גם בחלק זה של העולם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של seregon
seregon

”תחזיות מזג אוויר בניו זילנד“

קרא עוד

אתר אינטרנט המכיל פרטים רבים ותחזיות מזג אוויר לכל חלקי ניו זילנד. ניתן לחפש בו לפי ערים, מחוזות ופארקים לאומיים. אחד החלקים הכי שימושיים באתר זה האיזור של המפות המטואורלוגיות שמספק תחזית של עננות לשעות ולימים הקרובים. אחד הדברים המבאסים ביותר בטרק הוא ללכת כמה ימים בתוך עננים וערפל כבד ולא לראות כלום. אתר זה מאפשר דרך מצויינת כדי להתעדכן במה שקורה בתחום זה לפני כל יציאה לטרק.

 לא צריך להיות חזאי גדול כדי להבין אותן ובשלב מסויים התחלתי לתכנן יציאה לטרקים לפי התחזיות באתר כדי להוציא את המירב מכל טרק. חשוב לציין שבניו זילנד כמו בניו זילנד, התחזיות הן בעירבון מוגבל וככל שמתרחקים בזמן התחזיות הופכות לפחות ופחות מדוייקות אז צפו להפתעות, רעות וטובות. האתר הזה לדעתי הוא כלי שימושי ויעיל לכל מטייל!

כתובת האתר: http://www.metservice.com/national/home

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nili weiss
nili weiss

”החודש המומלץ ביותר לטייל באי הדרומי הוא פברואר “

קרא עוד

חודשי הטיול המומלצים באי הדרומי של ניו זילנד הם דצמבר, ינואר ופברואר. מניסיוננו ולאחר שיחות עם מטיילים אחרים, החודש המומלץ ביותר הוא פברואר. היו לנו מעט שעות גשם ולמרות שאפשר לחוות ביום אחד את ארבע עונות השנה, נהנינו ממזג אוויר מעולה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של GBT
GBT

”מזג אוויר והמלצות“

קרא עוד

בגדול ניו זילנד היא מדינה קרה, ככה שתמיד כשבאים לבקר (בין אם בקיץ או בחורף) חשוב להביא ביגוד חם, שק"ש של 5- מעלות, וכיסוי גשם לתרמיל. העונה שבדרך כלל מבקרים בה כדי לעשות טרקים, או סתם לטייל, מתפצלת לשני סוגים של אנשים: אנשים שמבקרים מאוקטובר/נובמבר עד פברואר, בדרך כלל למבקרים שמתחילים באי הצפוני ומסיימים בדרומי על פרק זמן של כ-3 חודשים (כי אפשר להגיד שהקיץ מתחיל באי הצפוני קודם). לאנשים שמבקרים רק באי הדרומי, בדרך כלל מומלץ להתחיל באמצע-סוף נובמבר או אפילו תחילת דצמבר ולסיים לקראת מרץ. אישית טיילתי באי הדרומי מתחילת דצמבר עד אמצע פברואר והעונה הייתה מצויינת, למזלי לא ירד גשם רציני בשום טרק והיה מצויין.

החורף הרציני הוא ממאי-יוני עד אוגוסט-ספטמבר, ובגדול גם אז יש מבקרים, אבל לא בשביל טרקים או טיול נורמטיבי, אלא בעיקר לספורט אתגרי / חופשת סקי (ואז יש הרבה מקומות הרבה יותר קרובים לישראל שמספקים את אותו דבר).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronitala
ronitala

”חורף ניו זילנדי“

קרא עוד

חורף בניו זילנד זה לא הדבר הכי נורא שיכול להיות. נכון בקיץ אפשר ללכת ולעשות טרקים, אך גם בחורף זה אפשרי לטייל ואפילו לעשות כמה טרקים במקומות מסוימים, דבר שאולי ידרוש מדריך. תלוי איפה הולכים - לדוגמא הטונגרירו. נכון שיורד גשם ואולי אפילו שלג, גם קר, אבל לא קר כמו באנטרקטיקה למרות שניו זילנד קרובה לשם. הטמפרטורה הממוצעת היא 5 מעלות. אפשר להתמודד, חולצה תרמית, פליז, מעיל טוב ואתם מסודרים. תמיד אפשר לקנות גם כאן מלא בגדי חורף. הנופים והמקומות בחורף יפים גם כן, יש מה לראות תמיד. הצבעים נראים אחרת בגלל החורף. למי שלא יכול לבוא לכאן בעונת הקיץ כי זה יוצא בארץ ינואר-פברואר, יכול לבוא לכאן גם בחורף שזה יולי-אוגוסט. רק הייתי מציעה לא לתכנן ממש את הטיול מ-א' ועד ת'. הכל יכול להשתנות מבחינת מזג אויר. טיילתי את כל האי הדרומי והצפוני בחורף, היה לי כיף ונהנתי מכל רגע. היו לי ימים של שמש נהדרת ולא היה לי כל כך קר. בקיצור שווה לנסות. כמובן מי שאוהב סקי - זו העונה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של galmordechai
galmordechai

”תאריכים לניו זילנד“

קרא עוד

התאריכים הנוחים ביותר לטיול בניו זילנד הם בין החודשים נובמבר למאי, כאשר דצמבר וינואר הם חודשים עמוסים יחסית מכיוון שזוהי חופשת בתי הספר. כמו כן, גם תקופת הפסחא שמתרחשת בסוף מרץ תחילת אפריל הינה תקופה עמוסה גם כן. למי שמעוניין בספורט חורף החודשים הטובים לכך הינם יוני וספטמבר. בתקופות שאינן העונה, כלומר יוני עד ספטמבר לא ניתן כמעט לטייל בדרום המדינה, מכיוון שרוב האזור מושלג והאופציה היחידה היא לטייל באי הצפוני. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nirvilozni
nirvilozni

”תכנון הטיול לפי העונות“

קרא עוד

מכיוון שניו זילנד משתרעת כרצועה ארוכה מצפון לדרום אז יש הבדל גדול בין הקצוות שלה בחילופי העונות. אני ממליץ לכל מי שמגיע לניו זילנד אחרי דצמבר להתחיל את הטיול מהאי הדרומי. מזג האוויר יהיה יותר יציב ואם קניתם אוטו אז בסוף יהיה הרבה יותר קל למכור אותו.

לקראת סוף הקיץ מזג האוויר מתחיל לאבד את היציבות ולהפתיע כל יום מחדש. לא סתם המקומיים אומרים שהתחזית נכונה לשעתיים הקרובות.

החלק שמושפע הכי מוקדם הוא דרום האי הדרומי, הרי הוא הפיורדלנד - אולי החלק הכי מרהיב ויפה בניו זילנד שבו נמצאים הרבה טרקים כמו המילפורד, הרוטברן, הקפלר והדאסקי.

כבר בסוף פברואר אפשר להתקל בימים גשומים שיחסכו מכם מראות ותמונות שחיכיתם להן כל הטיול, אולי אפילו תתקלו בשטפונות. חוץ מהגשם כמובן שגם נהיה יותר קר ופחות נעים לישון בחוץ לכל אלה שאוהבים לחסוך בהוצאות הלינה.

לעומת זאת בצפון האי הצפוני עדיין חמים ושימשי עד אמצע אפריל!

בנוגע למכירת רכבים, בסוף הקיץ הרי זו סוף ענות התיירות והמטיילים העיקרית, רוב המטיילים עוזבים את ניו זילנד או משתקעים בעבודה וכבר לא זקוקים לרכב. הרבה מוכרים ומעט קונים! אוקלנד, הרי היא העיר הגדולה במדינה, היא המקום הטוב ביותר למכור בו את רכבכם מפני שיש בה קהל קונים מקומי לרכבי המטיילים, גם כשמתקרר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של avitalo
avitalo

”עונה מומלצת לטיול בנ``ז“

קרא עוד

חזרנו עכשיו מחודשיים טיול בקרוואן בניו-זילנד. התחלנו באי הדרומי וסיימנו בצפוני. היה מדהים ובכל זאת אמליץ כאן לטייל דווקא בחודשים אוקטובר נובמבר שהם האביב בניו-זילנד. משתי סיבות:
1. האי הדרומי יפה בהרבה מהאי הצפוני. עדיף לשמור את הדובדבן לסוף.
2. היינו בסתיו אחרי קיץ יבש במיוחד. אין לי ספק שבאביב יש הרבה יותר שלג על ההרים והרבה יותר מים בנהרות. התוספות האלו יעצימו את פראיות הנופים.

חוץ מזה אתם מוזמנים לקרוא את יומן המסע שלנו בלינק המצורף.

הטיפ עזר לך?

”מתי לטייל בניו זילנד“

קרא עוד

מבחינת ההמלצה נובמבר עד אפריל הם החודשים הטובים לטיול (כשהדגש הוא על דצמבר-מרץ). גם שעות השמש רבות יותר (שקיעה בעשר בלילה בדצמבר וינואר) וגם חם יותר והסיכוי לשלג בפסגות נמוך יותר מאשר בחורף. אבל, אם לא מסתדר להגיע בתקופה זו, זה לא סוף העולם. בחודש מאי עשיתי שני טרקים (``טונגרירו נורת` סירקיט`` ו-``וואיקרמואנה``) באי הצפוני, את טרק ה``אבל טסמן`` באי הדרומי בתחילת חודש יוני וסגרתי את תקופתי בניו זילנד בשני טרקים בחודש ספטמבר (``היפי`` ו``ואנגפקה``, צפון האי הדרומי). השמש שררה ברוב הזמן (אולי לא ב``ואנגפקה``... ), אבל היה הרבה יותר קר והצריך משהו יותר מחמם משק השינה שהגעתי איתו בקיץ. באי הצפוני טיילתי בחודש מאי ולרוב היה מזג אוויר בהיר ונפלא (כשחבריי שטיילו שם חודש לפניי דיווחו על מזג אוויר נוראי).

יש לא מעט יתרונות לטיול מחוץ לעונה. פחות אנשים בטרק, מחירים זולים יותר, זמינות גבוהה יותר אם מדובר בגרייט-וולק (טרקים כמו מילפורד, קפלר או רוטברן שבקתה עולה בקיץ 40$, מחוץ לעונה הבקתה עולה 10$ ונחשבת לבקתה רגילה כבכל טרק!). אך, עם זאת, יש חסרונות כמו בעיית התניידות (כי אין עוד אנשים שעושים את הטרק), קור ולגבי טרקים בהרים יש סכנה של שלג וקרח בהרים, אז במקומות השווים באמת עלול להיות בעייתי או בלתי אפשרי לטייל בין יוני (מהרגע שמתחיל לרדת שלג, ב-2007 זה היה בסוף יוני) עד ספטמבר המאוחר פחות או יותר. אבל זה משתנה משנה לשנה, לעולם אין לדעת מה מזג האוויר מתכנן...


הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על עונות ומזג אויר בניו זילנד

אין עדיין פוסטים על עונות ומזג אויר בניו זילנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות