טיפים נוספים על תחבורה בהלסינקי

2 המלצות על טיפים נוספים על תחבורה בהלסינקי

תמונת הפרופיל של menisz
menisz

”עזרים מעולים לתכנון טיול בהלסינקי ומידע כללי על תחבורה “

קרא עוד

שני עזרים מעולים לתכנון טיול בעיר הלסינקי:

Helsinki on foot – מפה של העיר עם מסלולי הליכה ברגל מומלצים. יכולה לשמש כבסיס גם לתכנון טיול המבוסס על תחבורה ציבורית.

אתר התחבורה הציבורית של הלסינקי – www.hsl.fi מכיל מידע בזמן אמת על תחבורה ציבורית ומאפשר תכנון דרכי הגעה לאתרים שונים ברגל, באופניים, בנסיעה ברכב פרטי, וכמובן בנסיעה בתחבורה ציבורית. באתר ניתן למצוא מידע גם על מחירי כרטיסי הנסיעה השונים. דלפק מידע בו ניתן לקבל סיוע באנגלית נמצא בקומה התחתונה של תחנת הרכבת המרכזית.

הלסינקי היא עיר ידידותית במיוחד לתייר. ההתמצאות בה קלה, וניתן להסתדר בה היטב גם ללא GPS.

בנוסף לטיולים רגליים, ולטיולים המבוססים על התחבורה הציבורית המעולה בעיר ניתן לטייל בעיר גם באופניים השייכות לרשת התחבורה הציבורית, ומופעלות בכרטיסי הנסיעה הציבורית. הלסינקי מרושתת שבילי אופניים מיוחדים הצמודים למדרכות הולכי הרגל ומסומנים בצורה ברורה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של menisz
menisz

”נסיעה ברכבת Allegro מהלסינקי לסנט פטרסבורג“

קרא עוד

רכבת אלגרו היא רכבת מהירה ונוחה המקשרת בין הלסינקי וסנט פטרסבורג. משך הנסיעה כשלוש וחצי שעות במהלכן מבוצעת ביקורת הגבולות בין שתי המדינות תוך כדי נסיעה (מזכיר סצנות מסרטים מתקופת המלחמה הקרה). ניתן לרכוש כרטיסים מראש באינטרנט, ומומלץ לעשות זאת ישירות באתר האינטרנט של חברת הרכבות הפינית – vr.fi (באתרי תחבורה רוסיים גובים עמלה ולא ניתן לבחור את מקום הישיבה). ביום בו נסענו לא היה בכך צורך, וניתן היה לרכוש את הכרטיסים בתחנה לפני הנסיעה. בעת בחירת מקומות הישיבה באינטרנט קשה לדעת האם הישיבה תהיה עם או נגד כיוון הנסיעה. כשנוסעת חבורה או משפחה יתכן שעדיף לרכוש מושבים הפונים זה אל זה וביניהם דלפק קטן. תנאי הנסיעה בקרונות הרגילים נוחים מאוד ואין צורך ברכישת כרטיסים למחלקה ראשונה. הרכבת יוצאת מתחנת הרכבת המרכזית של הלסינקי ותחנתה הסופית בסנט פטרסבורג בקרבת תחנת המטרו Ploshcad Lenina שבקו המטרו האדום (קו 1). בקרבת תחנת הרכבת בסנט פטרסבורג ניתן למצוא חלפני כספים ששערי ההמרה שלהם דומים לאלו שבמרכז העיר. ניתן לתכנן את הנסיעה כך שתחפוף לפער הזמן שבין הצק'-אאוט שבמלון בעיר אחת לצק'-אין שבמלון בעיר היעד.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על טיפים נוספים על תחבורה בהלסינקי

אין עדיין פוסטים על טיפים נוספים על תחבורה בהלסינקי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות