בריאות בלה פז

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

8 המלצות על בריאות בלה פז

תמונת הפרופיל של nilyza
nilyza

”דרכון למטייל - הביטוח המומלץ“

קרא עוד

ברצוני לציין את דרכון למטייל כביטוח מעולה. כיוון שהאירוע אירע בלה פז ואין אפשרות לכתוב את הטיפ תחת הכותרת ביטוח, אני כותבת את הטיפ בצורה הזו. הבן שלי חלה בלה פז ונזקק לאישפוז של שלושה ימים בבית החולים. כיוון שעשינו את ביטוח “דרכון למטייל”, פניתי אליהם ביום חמישי אחה”צ. נתבקשתי לשלוח להם אישור מבית החולים בו הוא מאושפז. עד שהאישור הגיע, היה כבר יום שישי בערב. הופתעתי שמיד אחרי ששלחתי את האישור במייל, פנו אלי מחברת הביטוח לאשר שקיבלו את האישור. הם גם צלצלו לבן שלי לנייד שלו כדי לראות מה שלומו. בתום האשפוז, ההתחשבנות היתה ישירות מול בית החולים וממני נחסכה כל הבירוקרטיה שבתשלום. אני מודה לאנשים בביטוח על היחס הטוב וגם על האפשרות לתשלום בלי לערב אותנו. ממליצה לכל מטייל לעשות את הכיטוח הנ”ל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גילגולינה
גילגולינה
1

”רופאה ישראלית בלה פז“

קרא עוד

לכל המוצ'ילרים המבקרים בלה פז. יש בעיר רופאה ישראלית מומחית ברפואת עור מישראל. מאוד מקצועית ומאוד נחמדה, שאוהבת לטפל בישראלים וכמובן דוברת עברית. היא מתמחה בעור, אבל עוזרת גם במקרים שאינם קשורים לעור. המרפאה שלה נמצאת בAvenida Arce , את כל הפרטים ניתן למצוא בבית חב"ד. לא עלינו, אבל מומלץ!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nitnit
nitnit

”חמישה ימי אשפוז בבוליביה“

קרא עוד

קצת מידע על אישפוז ובתי החולים ובעיקר על זה שלא מדובר בסוף העולם. אני אבהיר קודם, שיש הבדל בין חברות ביטוח ובין פוליסות. חשוב מאוד שתכירו מה הביטוח שלכם מכסה ובאיזה תנאים. 

דברים שחשוב שיהיו תמיד עליכם - עותק של הביטוח מודפס! אם אתם רגישים למשהו, חשוב גם שיהיה רשום יחד עם הביטוח.

אז איך זה באמת קורה: אתם מרגישים רע, מבינים שמדובר ביותר מקלקול קיבה ועכשיו צריך ללכת לבית חולים. הבהרה - לא מדובר בבית חולים של מקומיים אלא בבתי חולים פרטיים שמנוסים בעבודה מול חברות ביטוח ישראליות ואתם לא הראשונים ולא האחרונים שיקבלו שם טיפול. אומנם התנסיתי רק בבי"ח אחד, אבל רובם דומים. הרופאים מדברים אנגלית/עברית ובכל מקרה, מנוסים עם תיירים, אז תסבירו להם מה הבעיה, אמליץ לכם לבוא (אם אפשר) עם חבר שדובר ספרדית או לחילופין ללמוד מראש מילים רלוונטיות (כואב/ ראש/ בטן/ וכו...), הם יקשיבו ואתם תסבירו מה הבעיה. אל תגיעו לבד לבי"ח, קחו חבר איתכם בעיקר כדי שיהיה עם מי לדבר ולהעביר את הזמן.

* מי שמאושפז ישר לא מחוייב בתשלום במקום אלא חברת הביטוח תשלם ישירות לבי"ח.

מטרת הטיפ הוא להכין אותכם לזה שכנראה תהיו חולים ולא מדובר בסוף העולם. גשו לטיפול כמה שיותר מוקדם ותישארו רגועים. עם זאת, תמיד טוב לוודא ולשאול מה מכניסים לכם לווריד...

תהיו בריאים (ואם לא, יש רופאים גם בבוליביה).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shosh_coms
shosh_coms

”מידע חשוב לגבי מרפאות“

קרא עוד

במידה ואתם צריכים טיפול רפואי בלה פז ישנו רופא ישראלי שמקבל ישראלים (כמובן בליווי פוליסת ביטוח מסודרת) הוא מקבל בבית חולים של לה פז. שימו לב שבמידה ואתם צריכים רופא במקומות אחרים עלות ביקור בדרך כלל היא 20 ש"ח (אפילו לא מחייב טביעה א"כ) אבל חשוב לשים לב שהרמה התברואתית והמקצועית של בתי החולים והמרפאות לא תמיד ברמה טוב לחן חשוב מאוד לשים לב לדברים הבאים: 1. לבדוק בעצמכם שמחטים סטרילים 2. לבדוק תוקף של תרופות 3. לא לתת למרפאה לבצע הרדמה מלאה 4. מומלץ מאד מאד לא ללכת לבד ושהמלווה ישאר איתכם לעורך כל הטיפוטל הרפואי 5. לוודא שאתם מקבלים דף מפורת לגבי תרופות / טיפולים שבוצעו/ המלצות רופא וכו.

תהיו זהירים עם המרפאות שלא מומלצות ע"י משרד החוץ (אפשר לקבל רשימה באתר של משרד החוץ) ואני שוב מדגישה שרצוי ביותר ללכת עם אדם נוסף ולא להשאר לבד! דבר נוסף שחשוב לדעת שתרופות לא דורשות מרשם רופא אך עדין רצוי להתייעץ עם רופא בטלפון לפני נטילת אנטיביוטיקה וכו'.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של aviramsh
aviramsh
2

”מרפאת שיניים מצויינת בלה פז“

קרא עוד

הטיפ שלי מתמקד במרפאת שיניים בלה פז, שהעניקה לי טיפול מסור ומדהים. הגעתי לשם בעקבות המלצה של חבר אירי לאחר שנפלתי מאופניים ושברתי שתי שיניים. בהתחלה הייתי ספקטי, אבל לבסוף הגעתי לשם. במרפאה החדישה טיפלה בי רופאת השיניים המקסימה מוניקה (Dra. Monica Catacora), שהיא מומחית בשיקום חלל הפה ואורתודונטיה. היא בעלת ניסיון של כ-12 שנה. את לימודיה עשתה בצ'ילה והקטע הטוב ביותר שהיא מאוד אוהבת את ישראל והיחס שלה לישראלים אוהד.

המרפאה ממוקמת ב-Calacoto שהוא איזור היוקרה של לה-פז, ויש לקחת לשם מונית מהמרכז שעולה כ-30 בוליביאן. אגב, הרופאה מדברת אנגלית והמרפאה שלה מודרנית מאוד ומצויידת בציוד חדיש.

אני יודע שבשבילי זו היתה הצלת הטיול.

תהיו בריאים ותהנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”שירותי רפואה בלה פז“

קרא עוד

קליניקה מומלצת: ``קליניקה בוסטון`` נמצאת במפגש הרחובות RICARDO MUJIA ו-JAIMES FREIRE. טלפון 591-2-2422342. לבקש את דר` אברט. פועלת מטעם אגודת הסיוע הרפואי הבינלאומי כסניף בבוליביה. ניתן לפנות לרופאים דוברי אנגלית. זוהי הקליניקה המומלצת מטעם שגרירות בריטניה והולנד. 

הרופא שרשמנו למעלה מצוין וחביב ביותר! מרכז את הטיפול בתיירים, ואליו פונים בד``כ הישראלים. נציין שהמקום קבע לעצמו למטרה לגבות מחירים זולים (עד כדי פחות מחצי ביחס למקומות מקבילים). הקליניקה מוכרת ע``י הביטוחים בארץ.

רופאת שיניים מומלצת: MARIA ANGELICA GUILLEN. הגענו אליה בעקבות המלצת ספר- מדריך טיולים בספרדית על בוליביה. רופאה מצוינת ומקצועית (משמשת כמרצה לרפואת שיניים באוניברסיטה). כלים סטריליים. המחיר בכלל לא יקר, פי חמש או פחות מהמחיר של הרופא האחר (דובר העברית) שצוין בטיפים. פרטי המקום מופיעים למטה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”רופא שיניים שאול גוטפריינד - לא מומלץ“

קרא עוד

הייתי בבוליביה, לה-פז, ונתקפתי בכאבי שיניים לשמחתי הסתבר שיש רופא יהודי דובר עברית (שאול גוטפריינד).. לאחר בדיקה נאמר לי שעליי לעבור טיפול שורש. ממבט ראשון זה היה נראה מבטיח, קליניקה ברמה, כלים חד-פעמיים ו/או מחוטים הובטח לי שהטיפול יארך שבוע, ממבט נוסף הרופא גילה חוסר מקצועיות מוחלטת!! הוא נתן לי אנטיביוטיקה לא מתאימה שלא השפיעה כלל וחסך בזריקות ההרדמה ועוד התפלא מדוע כואב לי כשהוא קודח לי בשן. לאחר חודש שלם שהייתי פה ללא שום התקדמות הרופא החליט שלא ניתן לבצע את הטיפול ואמר ש:``יש רופאים טובים בארגנטינה..`` וזאת כמובן לאחר שאת התשלום הוא דאג לקבל... אגב את הטיפול עשיתי אח``כ תוך פחות משבוע אצל רופא מקומי (אוריאל אורטיז). מנסיוני- עדיף רופא שדובר ספרדית ויודע את העבודה מאשר רופא שיודע עברית אבל- זה כל מה שהוא יודע!!!!!!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בריאות בלה פז

אין עדיין פוסטים על בריאות בלה פז.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות