גולה אלקנטרה
Gole Alcantara Parco Botanico e Geologico

4.3
(9)
Via Nazionale, 5, Motta Camastra ME, Italy
+39 0942 985010
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

שמורת הטבע גולה אלקנטרה, נמצאת בצפון מזרח סיציליה, בין העיירה Taormina ל Fancavilla di Sicilia. בשמורה נמצאים גן בוטאני וזואולוגי בו ניתן לראות יותר מ-50 זנים של חיות וכ-300 סוגים של צמחים ועצים. בנוסף, במקום ניתן לחוות תופעת טבע מעניינת של התחתרות נהר בתור סלעי בזלת שחורים, שנוצרו על ידי לבה שתקשתה בצורות מגוונות. ניתן לסייר בתוך הנהר או סביבו, לשחות בו (ראפטינג גופני) או להשתכשך במים הקרים. אל תשכחו מצלמה, בגד ים ומגבת!

המחירים משתנים בהתאם לעונות השנה, ובהתאם לאטרקציות המוצעות, כדאי להתעדכן על כך באתר.

מה חושבים מטיילים על גולה אלקנטרה

4.3
9 מדרגים
4
4
1
0
0

9 המלצות על גולה אלקנטרה

תמונת הפרופיל של Eyal_3222569
Eyal_3222569

”גולה אלקנטרה בחודש יולי“

קרא עוד

מקום מקסים, חובה לבקר שם.

עדיף להגיע ישר לערוץ הנחל, התשלום 1.5 יורו לאדם, יורדים במדרגות ומגיעים למים. המים קרים מאוד אבל ביום חם זה כיף ויפה. החניה היא 200 מטר מהכניסה הראשית, עומדים בצד ימין, חוצים את הכביש ונכנסים לאתר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גליה_3339766
גליה_3339766

” קצת טבע בסיציליה לא רחוק מטאורמינה“

קרא עוד

שמורה גדולה, נחל החותר בתוך מצוקי הבזלת. יש שתי כניסות. האחת, הגדולה הרשמית, עם מגרש חניה גדול ובו יש “מכוון חנייה” שמבקש כסף. כאשר שמע שאנחנו מישראל אמר “תרומה”.

דמי כניסה 13יורו לטיול הרגלי במרומי המצוק, עם מרפסות המשקיפות על הנחל למטה. הליכה לא קשה מידי. לאחר מכן, ירידה במעלית אל הנחל (גובה של 45 מטרים) . שכשוך ועלייה חזרה במעלית. ניתן לרכוש כרטיסים רק לסיבוב למעלה ב-8 יורו ולרדת במדרגות ברגל. ישנה כניסה נוספת כמה מטרים בהמשך הכביש. לחנות במגרש החניה וללכת ברגל. בניגוד לשנים קודמות כנראה, גם כניסה זו עולה כסף. שילמנו 7 יורו עבור הסיבוב למעלה. ביקש 1.5 יורו כדי להיכנס ולרדת ברגל במדרגות, או 5 יורו כדי לרדת ברגל ולעלות במעלית. לבסוף נתן לנו את הכרטיסים למדרגות בחינם. במקום ניתן לבצע גם סיור במים עם מכנסיים מיוחדים, לא עשינו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של זייושה
זייושה

”גולה אלקנטרה חובה“

קרא עוד

שימעו שימעו: המקום כל כך מדהים שלוקח כמה דקות עד שמעכלים את הנוף בראשית הזה. הסלעים זוהרים מכסף בשמש, ואם יושבים בשפת המעיין מרגישים קצת כמו על הירח. הצוקים מרשימים, הצבעים נעים בין כסף, לשחור כהה והמים ככ כייפים. תחושה נהדרת. לא יקר בכלל. לוקחים אוטובוס עירוני מהמרכז או האוטובוס הפתוח האדום ומגיעים לשם בקלות. תהנו, מקווה כמוני אם לא יותר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של idobarnea
idobarnea

”שמורת טבע גולה אלקנטרה בסיציליה“

קרא עוד

המקום נחמד, לא יותר. יש מיצג תלת מימדי באיטלקית שלא מראה הרבה. בוסתן קטן של עצים ואזור טיול. המקום הנחמד הוא בתחתית הערוץ. יש נחל גדול עם זרימה של מים קרים מאוד. כשהיינו בחלק הדרומי מתחת למוזיאון היה סגור בלי שום הסבר. כמו כן, יש ״בודי רפטינג״ עם חליפות צלילה, אבל לא עשינו. נראה פעילות נחמדה. החנייה חינם.

בתקופות עמוסות, כדאי להגיע מוקדם. החנייה לא גדולה וכשאין מקום אי אפשר לבקר. אנחנו כמעט התאיישנו ואז גילינו שאפשר לחנות גם ליד המסעדה למטה. ה״אחראי חנייה״ (כנראה בעל המסעדה) לקח לנו שני אירו לכל היום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שימשי
שימשי

”פינת חמד עם נחל ומפל מים“

קרא עוד

ממוקמת במרחק כחצי שעה נסיעה מטאורמינה וכנ”ל מקטניה. ערוץ נחל נחמד עם פינות תצפית על שפת הערוץ מהן ניתן לראות את המפלים והזרימה שבערוץ. באזור יש צמחיה מגוונת ושבילי הליכה מסודרים. יש גם מעלית עימה ניתן לרדת לקטע מסוים בערוץ.

מחיר הכניסה הוא 8 אירו וניתן להגיע בתחבורה ציבורית. יש גם מסעדה צמודה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hy9745
hy9745
1

”ביקור בשמורת הטבע אלקנטרה“

קרא עוד

ביקור בשמורת הטבע אלקנטרה, הכניסה לאתר השמורה. מתבצעת דרך שער כניסה לאחר סריקה ברקוד הנמצא על היד. קיימות שתי אפשרויות לביצוע הביקור: ללכת לסיור בגנים הבוטניים (מומלץ להצטרף למדריך מקומי ללא תשלום) ולאחר מכן לרדת לשמורה.

הירידה לשמורה מתבצעת בשתי דרכים

1. ברגל דרך גרם מדרגות

2. במעלית

להגיע עם בגד ים מגבות מים וכל שאר הציוד הנחוץ. ניתן לרדת למים להכנס לתוך הערוץ, הערוץ נוצר ממפגש לבה ומים (דומה מאוד לבריכת המשושים), במתחם השמורה ישנם שירותים בית קפה עם גלישה חופשית באינטרנט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של montilio
montilio
1

”מעיינות אלקנטרה Gole Alcantra“

קרא עוד

ממליצה מאוד בעת ביקור בסיציליה להגיע גם למעיינות אלקנטרה. ניתן לרחוץ במעיינות (המים קפואים) וניתן גם לעשות מסלול הליכה קצר מאוד לאורכם. הייתי ממליצה להגיע לביקור גם אם אתם לא מתכננים לרחוץ במעיינות רק בשביל לראות אותם, אולי להכניס רק את הרגליים. גם הנוף משם מקסים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ג ו
ג ו

”ביקור ב-Gole Di Alcantara“

קרא עוד

Gole Di Alcantara הינו נחל, הזורם בין סלעים ענקים, שהתגבשו מלבה שזרמה באזור. המקום במרחק סביר מטאורמינה, צפון האתנה וקטניה של בין חצי שעה לשעה. על כביש 185. 

במקום אפשריות רבות - סיור מעל הנחל, במסלול הליכה קליל של 45 דקות הלוך-חזור עם מרפסות תצפית מעל הנחל. אפשרות נוספת היא ירידה למים לצורך רחצה (מים קרים), באמצעות מעלית או במדרגות. כמו כן, במקום אפשרויות להליכה בערוץ הנחל בתוך המים עם מדריך והשכרת מגפים ומכנס אטום - לא יפורט בטיפ זה כי לא בצענו. 

עלות כניסה לאתר תשעה יורו לאדם, אבל מי שרק הולך בשביל הסיור ויורד לנחל במדרגות ולא במעלית לא חייב לשלם. הירידה למי הנחל לא קשורה למסלול והיא קטע שקיים בתחילת המסלול. אם ויתרתם על הירידה במעלית וללא תשלום, הכניסה היא מסביב לאתר, בהמשך על הכביש במרחק של כ-200 מטר. השומרים הינם למעלית והמסלול מתחיל לידם לכוון הנחל. 

ניתן בכל מקרה לחנות בחניה של האתר. אגב, נכון לכתיבת טיפ זה, החניה בחינם, למרות שעמד נער עם חולצה ושם האתר עליה וביקש יורו ממי שהסכים לתת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של wisniak
wisniak

”קניון (ערוץ) Gole dell' Alcantara בסיציליה“

קרא עוד

קניון (ערוץ) Gole dell' Alcantara נמצא ליד העיירה Fancavilla di Sicilia. זהו קניון שהמצוקים שלו עשויים לבה שהתמצקה בצורות משונות, בדומה למה שאנו רואים בבריכת המשושים ברמת הגולן. כרטיס הכניסה כולל סיור בגן בוטאני לא מתוחכם, ולאורך המסלול יש נקודות תצפית על הקניון והנחל הזורם בו.

לאחר הסיור הרגלי, שנמשך פחות משעה, יורדים במעלית עד לערוץ הנחל, שם אפשר להסתובב קצת, ובימי הקיץ יוצאות משם קבוצות לסיור רגלי רטב בתוך הנחל, כולל ״גלישה״ לתוך בריכות המים ועוד. זה נראה עניין כיפי, רק שלצערנו האטרקציה הזאת לא היתה זמינה בעונה זו של השנה. לסיכום, מקום נחמד מאוד, שווה ביקור של כשעתיים (לא כולל את ההליכה במים לאורך הקניון, בעונות הרלבנטיות).

כמה ימים לאחר הביקור במקום נודע לנו שיש בסביבה אטרקציה נוספת שקשורה בנחל האלקנטרה, מעין אגמונים בשם Le Gurne, וההגעה אליהם היא מהעיירה פרנקווילה די סיציליה Fancavilla di Sicilia. אנחנו לא ביקרנו שם, אבל זה נראה יפה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על גולה אלקנטרה

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לסיציליה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם