בטיחות ואזהרות בפוקט

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

16 המלצות על בטיחות ואזהרות בפוקט

תמונת הפרופיל של yossi1430
yossi1430

”זהירות נהגי מוניות“

קרא עוד

לקחנו נהג מונית לטיול של כמה שעות. סגרנו מחיר יעדים ולוח זמנים. (הביג בודהה, מפעל הפיסטוקים, מכון לטיפול פנים) . בהתחלה נחמד ולאחר שנסענו לביג בודהה אמר כי הוא רוצה שנכנס למפעל שמיצרים בו דבר מה. אמרתי לו שאין לי כוונה לרדת מהמונית. המשכנו והוא ניסה תרגיל נוסף ואמר שמפעל הפיסטוקים שרצינו להגיע אליו סגור ושניסע למפעל אחר. אמרתי לו שהתקשרתי אתמול ואמרו לי שפתוח. השיא היה כאשר הגענו למכון לטיפול פנים ביקשתי ממנו שיגיע בשעה שקבענו (כעבור 4 שעות) הוא התעצבן ועזב לא לפני שאמר שאין לו כוונה לחזור. היזהרו מנהגי המוניות והתרגילים שלהם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ליאת_3774780
ליאת_3774780

”שיט 7 איים מפוקט לקופיפי בסירת מנוע מנדלה“

קרא עוד

שייט נורא ואיום לא להתקרב. בטח שלא עם ילדים. שטתי בסירה עם משפחתי - בעלי וארבעת ילדי. המדריך דיבר רק על סכנות הפחדות ואזהרות. בכל זאת עלינו לשיט, בגלל שהנסיעה מהמלון לנמל לקחה שעה. השייט היה נורא ואיום. הסירה נחבטה ללא הרף. גלים גבוהים. חלק מהאנשים בכו חלק הקיאו וחלק התפללו. חיסכו מעצמכם את הסיוט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של drorlev2
drorlev2

”אזהרה מרמאים בשדה התעופה בפוקט“

קרא עוד

תיירים אשר מגיעים לשדה התעופה בפוקט ומחפשים תחבורה למלון, נופלים פח לרמאים, אשר מביאים אותם בדרך כלל למקומות מרוחקים מיעדם המקורי. על פי רוב התיירים, אשר מגיעים ללשכת המידע לברר לגבי הסעות למלון, נלקחים על ידי מיני וואנים למקומות לינה אחרים, במחירים גבוהים או בסטנדרטים נמוכים יותר. בלשכת המידע שואלים אותם לאן פניהם מועדות ועונים כי המקום לא ידוע וממליצים על מקום אחר. בדרך כלל, במקרה כזה התיירים משלמים תשלום גבוה למונית ומגיעים למקום אחר ומרוחק. הדבר מתרחש גם כשעולים על מונית ואומרים שם של מקום. נהג המונית יאמר במקרים אלו כי אינו מכיר את המקום או ייקח אותם למקום אחר. הפתרון הוא הדפסת מפה ובה מיקום המלון, אשר הוזמן מראש והצגתה בפני נהג המונית. במידה והוא עושה סימנים שאינו מבין, יש לרדת מהמונית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מישהי11
מישהי11
3

”עוקץ המוניות משדה התעופה בפוקט“

קרא עוד

כשמגיעים לשדה התעופה בפוקט מציעים לתיירים אוטובוס ב-150 באט לאדם לחוף פטונג. מסתבר שהחברה שמפעילה את האוטובוסים/מיניבוסים היא גם משרד נסיעות. לאחר נסיעה קצרה מגיעים אל המשרד והנהג אומר שזה לצורך בדיקת הכרטיסים או כל תירוץ אחר. במשרד אומרים שהם לא יכולים לתת לך לנסוע מבלי לבדוק באיזה מלון אתה מתאכסן. למי שאין לו מלון הם מציעים גסטהאוס/מלון במחיר מופקע ואומרים שכל המלונות בתפוסה מלאה ואין שום אפשרות למצוא מלון אחרת. הכל שקרים, אל תאמינו, ראינו תיירים נופלים בפח! אם שואלים אותכם איפה תהיו תמציאו שם של מלון ותגידו שטופס ההזמנה שלו אצלכם במזוודה כדי שלא יציקו לכם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shalgi
shalgi

”פאטונג בפוקט - עדיף לוותר“

קרא עוד

תעשו לעצמכם טובה ותשתדלו לא להגיע לפאטונג בפוקט. גם אם אתם צריכים להגיע למעבורת לקו פיפי בבוקר, תשתדלו לא להגיע לעיר. לצורך המחשה מדובר בעיר של נוכלים. כל שניה קופצים עליכם אנשים בצורה הרבה יותר גרועה מהקואסן. העיר יקרה להחריד, ארוחת בוקר במחירים כמו בארץ ו"מפנקים" אתכם בתוספת של 10% שירות ומע"מ. בכלל האווירה שם לא נעימה.

למי שנוחת בשדה התעופה בפוקט, תזהרו מה"טוריסט אינפורמישיין" הראשון מצד שמאל. הוא מתחזה לכאילו משהו רשמי אך למעשה מדובר בסוכן מקומי שמוכר כרטיסי אוטובוס ומעבורת במחירים מופקעים של עד פי שלוש. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dekelblr
dekelblr

”אפנועי ים בפוקט“

קרא עוד

לאחרונה שהינו בפוקט ולאור האזהרה שקראנו באתר להימנע מהחויה של השכרת אופנועי ים, אכן נמנענו מעוגמת נפש שאחרים חוו על בשרם. היינו בחוף קמאלה, ישבנו על החוף וראינו איך 3 תיירות חוזרות עם האופנועים ובעלי האופנועים פשוט צועקים על אחת מהן שהרסה להם את האופנוע... הם התווכחו שם אולי שעה וחצי עד שהתיירת שילמה (כנראה הרבה כסף...). והסיפור חזר על עצמו למחרת באותו החוף. כנראה שזו שיטה טובה להרויח כסף בתאילנד! שמרו על עצמכם והימנעו מהחוויה המפוקפקת ותודה למי שהזהיר אותנו מראש (-: 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של leeyermi
leeyermi
3

”לידיעת המגיעים לפוקט“

קרא עוד

ממש לא מומלץ להגיע כעת לפוקט! כבר בשדה תעופה יכולנו להבחין שהעיר מלאה באיראנים ודובאים. מבלי להכליל ללא הבחנה, ניתן לדעת מי לא בדיוק מחבב ישראלים לכן, עברנו מייד לאנגלית, הגענו למלון שהזמנו באינטרנט. המלון בתחילה נראה בסך הכל בסדר, אולם היה מפוצץ באיראנים ובמסדרונות היו צעקות בערבית/פרסית. מיותר לציין שזה היה ממש לא נעים, במיוחד במדינה זרה ולא צפויה. כמו כן, כשהסתובבנו ברחובות, ראינו כנופיות, כנופיות של צעירים איראנים. אולי זו התקופה, אולי זה האיזור הפופולרי. לידיעתכם ולשיקולכם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של mayashu
mayashu

”דרכון ורשיון נהיגה“

קרא עוד

בהשכרת טוסטוס בפוקט כדאי להשאיר צילום של הדרכון ולא את הדרכון עצמו וזאת כדי למנוע הסתבכויות מיותרות, שבו עלולים להשאיר את הדרכון אצלם כערובה. בנסיעה על הטוסטוס יש להצטייד כל הזמן עם תעודה מזהה ורשיון נהיגה, דוח על נסיעה ללא מסמכים הינו 350 באט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של henbs
henbs
1

”פוקט- לא לישראלים!“

קרא עוד

לפני נסיעתנו, היו קיצוניים שבקשו שלא נגיע לפוקט בטענה שהאיסלם שולט שם. לא האמנו. האמת: כל בית עסק שני של אירנים ודובאים, הכיתובים בערבית מתנוססים והיחס אלינו היה מתחת לכל ביקורת ואפילו מידי פעם מפחיד. יש איים מדהימים אחרים, לא חייבים לתרום להם כסף. לעניות דעתי, לא רחוק היום שתאסר כניסתנו לשם.

נ.ב. - היינו אצל צורי, מסעדה וסוכנות נסיעות,יחס טוב, טיולים לאיים מעולים, אך הסעה שלקחנו ממנו לקראבי - כמעט עלתה לנו בחיינו. חברת הנסיעות שצורי עובד איתה מזעזעת!

הטיפ עזר לך?

”אזהרות למטייל בפוקט“

קרא עוד

המרת כספים המרת דולרים, תעשה במשרדי המרות כספים של בנקים או משרדי הנסיעות. אם ברשותכם דולרים ישנים יתכן שלא יחליפו לכם. הזהרו מלנסות להמיר דולרים מזוייפים, העונש על כך חמור

השכרת אופנועים רכיבה על אופנוע בפוקט מפתה מאוד, בפוקט אין ביטוח על האופנוע כך שאם פגעת במשהו או מישהו תשלם! רצוי לשכור אופנוע במקום אמין כדי שלא תבכה אחר-כך. אם אין לך ניסיון ברכיבת אופנועים כאן לא המקום להתחיל.

גניבות בשום מקרה אין להשאיר חפצי ערך בחדר, המלון או גסט-האוס אינם אחראים ולא יעשו כלום כשתגלו ש“ניקו“ אותכם. ומתחת לכרית גם לא מקום טוב!

נוכלים ורוכלים היזהרו מנוכלים ללא כתובת המציעים לכם הצעות מפתות, הישמרו מרוכלים על חוף הים המציעים לכם משהו מנוגד לחוק.

אופנועי ים שגרירות ישראל מזהירה ישראלים משכירת אופנועי ים בפוקט ובכלל בתאילנד, מקרים של חיובים במאות אלפי בהטים כבר קרו כאן, אלימות, דקירות עם סכין... והמשטרה אינה מתערבת לכן... לא כאן!

טיול נעים

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות בפוקט

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות בפוקט.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לפוקט

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם