מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה

מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה - למטייל (1) מתוף הטיפ של מגד
מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה מתוך הטיפ של מגד - למטייל (2) מתוך הטיפ של מגד
מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה מתוך הטיפ של מגד - למטייל (3) מתוך הטיפ של מגד
מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה מתוך הטיפ של מגד - למטייל (4) מתוך הטיפ של מגד
מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה מתוך הטיפ של מגד - למטייל (5) מתוך הטיפ של מגד
מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה מתוך הטיפ של מגד - למטייל (6) מתוך הטיפ של מגד
מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה מתוך הטיפ של מגד - למטייל (7) מתוך הטיפ של מגד
מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה מתוך הטיפ של מגד - למטייל (8) מתוך הטיפ של מגד

7 המלצות על מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה

תמונת הפרופיל של מגד
מגד

”האיים שבאזור קיבייאנג בניו איירלנד“

קרא עוד

האי ניו איירלנד נמצא צפונית לאי המרכזי של פפואה ולאי הגדול ניו בריטן. העיירה המרכזית של האי היא קיבייאנג שנמצאת בקצהו הצפון מערבי, מול קיבייאנג ישנם עשרות או מאות איים במרחקים שונים, רוב האיים מיושבים, אם כי לא בצפיפות, ועל חלקם יש גסטהאוסים.

אל האיים ניתן להגיע בהפלגה בסירת מנוע מקיבייאנג, מעגן הסירות שבעיירה נמצא באזור השוק וממנו יוצאות הסירות, הסירות מגיעות בדרך כלל בשעות הבוקר מהאיים לשוק, וחוזרות בשעות הצהריים עד אחר הצהריים אל האיים. הימי שבת וראשון יש פחות סירות אם בכלל. הפלגה אל האיים תעלה בהתאם למרחק אל אותו אי, וכן היא מעט ניתנת לעתים למיקוח, כדאי לשאול מקומיים כמה אמורה לעלות הפלגה אל האי אליו תרצו להגיע, לפני שתפנו אל בעל הסירה.

אני הייתי באי המדהים “צוי”, אבל הרושם שלי הוא שרוב האיים די דומים, עצי קוקוס, חול לבן, וריף אלמוגים. פשוט תבחרו אחד ותפליגו אליו לכמה ימים. לפני הפלגה אל האיים מומלץ להצטייד בקיבייאנג במוצרי מזון, משום שעל האיים אפשר למצוא דגים וקוקוסים בשפע, אבל לא דברים אחרים ואם כן אז ביוקר. וכן כדאי מאוד להצטייד במשקפת צלילה ושנורקל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מגד
מגד

”העיירה קביינג שבאי ניו איירלנד“

קרא עוד

קיביינג (Kavieng) היא העיירה היחידה והמרכזית שבאי ניו איירלנד, בפפואה. היא נמצאת בקצהו הצפון מערבי של האי המוארך. העיירה היא נקודת בסיס לטיול בניו איירלנד, יש בה את שדה התעופה היחיד באי שממנו יש טיסות לרבאול, ליי ופורט מורסבי, וכן ממעגן הסירות שלה אפשר להפליג אל האיים היפים שבאזור, הפלגות שבין חמש דקות לאי הקרוב לארבע שעות לאיים הרחוקים.

בעיירה ישנם משרדי כרטיסים של חברות התעופה “Airline Png” ושל “Air New Guinea”, היא יחסית תיירותית, לא שרואים תיירים בכל מקום, אבל כן ישנם כמה מלונות קטנים ויקרים לבעלי אמצעים. במלון מלנג ביץ' יש מסעדה שמציעה פיצות מעולות במחיר מופקע של 40 קינה לזוגית ו-70 קינה למשפחתית, אבל אחרי חודש של אכילת קאוקאו זה שווה את זה. וגם על העץ בחצר גר קסקס שזה מעין קוף מוזר.

הגסט האוס הזול ביותר בעיירה הוא “פיטר תורוט” שמספק תנאים בסיסיים ב-30 קינה ללילה, טיפ מציל חיים יהיה לבקש מאוורר לחדר. בחנות Bisi World יש שרותי אינטרנט איטי בתשלום, מול הבנק Bsp יש פאב מקומי שנקרא Kavieng Club עם בירה מקומית וחוויה אתטרופולוגית של פפואנים שיכורים, אני הוזמנתי שם לבירות מהמקומיים.

בעיירה ישנו מועדון צלילה אחד שמציע שייט לאתרי צלילה באזור, הצלילה אמורה להיות מאוד יפה אבל המחירים מאוד גבוהים- כ-500-600 ש"ח לשתי צלילות. בעיר יש משרד תיירות שיכול לספק קצת מידע על פעילויות, גסט האוסים באזור, ואיים מומלצים לביקור. ליד המעגן סירות שבעיירה ישנו גם השוק שאינו גדול ומגוון במיוחד, אבל מציע גם דגים ופירות ים שמובאים מאיי הסביבה בסלים עשויי עלי קוקוס.

שורה תחתונה העיירה לא נוראית בהשוואה לעיירות אחרות בפפואה, אבל מלבד המעבר וההתארגנות בה אין באמת מה לעשות שם, ואין סיבה להישאר שם יותר זמן מהמינימום האפשרי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מגד
מגד

”מאונט האגן- מידע שימושי“

קרא עוד

יש משרדי כרטיסים של 2 שתי חברות התעופה המרכזיות - איירליינס פי אן ג'י ושל אירניוגיני, יש משרד אינטרנט קפה עם מחשבים ב-6 קינה לרבע שעה וישנו השוק הטוב ביותר במדינה לירקות ופירות – חובה לנסות את האננסים. במרכז העיר יש סופר מרקט עם מוצרים מיובאים ולחם שנאפה במקום. למי שנוסע מהאגן לכיוון מערב, כדאי להצטייד בלחם ובמזון מיובא שהוא לא אורז/נודלס/קרקרים, כי אחר כך אין.

לישון ניתן במלונות היקרים או אצל משפחות אוהבי ישראל שבעיר. בנקים יש במרכז העיר. לעיר יש מוניטין לא טוב, אבל סה”כ לא הרגשנו כל עוינות כלפינו והאנשים נחמדים. עם זאת, זו עיר גדולה וצפופה, לא מקום שנעים מאוד להסתובב בו, לא הרבה תיירים מגיעים והכל נראה מוזנח ומלוכלך. מקום טוב להתארגנות וקניות, אך פרט לכך אין מה לעשות בה. מבחינת ביטחון אישי מומלץ להסתובב עם ליווי של מקומי (אם כי לא חובה) ולא להסתובב אחרי החשיכה בחוץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מגד
מגד

”אהבת ישראל בפפואה“

קרא עוד

הפפואנים בדרך כלל נחמדים לזרים בצורה בלתי רגילה, בפרט אם ישמעו שאתה מישראל.

פפואה היא מדינה עם אמונה נוצרית חזקה. רוב התושבים שמעו על ישראל ועל המקומות השונים בישראל מהתנ"ך. רבים מתעניינים מאוד לשמוע על ישראל ולפעמים אף יציעו אירוח או מתנות (לא מנומס לסרב לקבל) משום שבאתם מישראל. מומלץ להביא מזכרות מהארץ כמו תמונות או מחזיקי מפתחות כדי להשאיר לאות תודה אצל מארחים, וכן להביא מפה של ישראל ותמונות או תמונות בטלפון של המקומות השונים כדי להראות לאנשים, הם מאוד מתרגשים ומעריכים זאת. במידה ורוצים לתת משהו חזרה למארחים, והם מסרבים לכסף, הדבר ששמתי לב שהם מעריכים ביותר הוא ציוד רפואי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מגד
מגד
1

”קהילת היהודים המשיחיים בפפואה“

קרא עוד

בכ-15 השנים האחרונות נוצרה והתחילה לפעול קהילה הרואה עצמה כיהודית משיחית. הקהילה מונה לפי מה שהם מספרים כ-5000 איש הפזורים בקהילות בכל רחבי פפואה. המנהגים שלהם נראים כמו הכלאה מוזרה בין נצרות ליהדות, או כמו נצרות בתחפושת של יהדות. ראש הקהילה ומנהיגה הרוחני הוא הרבי שלמה שגר בעיר לה. אנשי הקהילה מרגישים קשר והזדהות רבה עם ישראל ולכן שמחים לארח ולעזור למטיילים ישראלים. היתרון שבהיעזרות בהם הוא במפגש הבלתי אמצעי עם המקומיים והחיסכון הכספי הגדול, אך חשוב לדעת שברגע שיוצרים איתם קשר ומתארחים אצלהם, לפעמים קשה לצאת חזרה לעצמאות וספונטניות בטיול, וזאת משום שהם, מתוך דאגה לכם, יעבירו אתכם בין הקהילות שלהם ויתייחסו אליכם בצורה מגוננת עד מחנק. היחס והכנסת האורחים שלהם לישראלים הוא כמו לאורחי-VIP, ולפעמים זה עלול להימאס כשכל מה שאתה רוצה זה את השקט שלך או מפגש שהוא יותר בגובה העיניים עם אנשים, לכן למי שמחפש להתארח אצל מקומיים כדאי לזכור שמאוד קל למצוא אנשים להתארח אצלהם וכדאי לחשוב פעמיים לפני שיוצרים קשר עם אנשי הקהילה.

למי שמעוניין להיעזר בקהילה, שיצור קשר עם אחד ממנהיגי הקהילות או עם הרבי שלמה ומשם כבר עוברים מקהילה לקהילה. מומלץ מאוד להביא מזכרות קטנות מישראל ותמונות כדי לתת משהו חזרה ולהראות הערכה, כסף לא יסכימו לקבל כמובן. מעבר לזה חשוב לשמור על השם הטוב שבינתיים עוד יש לישראלים בפפואה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מגד
מגד

”זמנים וניהול זמן בפפואה“

קרא עוד

פרט לטיסות, לשום דבר בפפואה אין לוח זמנים. מעטים האנשים שמסתובבים עם שעון ולכן גם מושג הזמן יהיה שונה והתשובות לשאלות "מתי?" או "כמה זמן?" יהיו בדרך כלל לא רלוונטיות או בעירבון מוגבל. כדאי תמיד לקחת טווח בטחון בתכנון הטיול ולהגיע לעיר ממנה יש טיסה יום קודם, ומעבר לזה להיות מוכנים בהרבה סבלנות ואורך רוח.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”מילון מונחים“

קרא עוד

Beatle nut - בכל מקום שתלכו תראו מדרכות אדומות, ואנשים מכל גיל מין או מקום לועסים משהו אדום ויורקים אותו על כל הנקרה בדרכם, ובכן מניסוי שעשיתי התגלה כך: מה שהם לועסים עשוי משלושה מרכיבים: אבקה לבנה הנקראת Lime הנראית כמו כל דבר אחר חוץ ממה שהיא באמת- שזה צדפות ששרפו אותן וגרסו אותן דק. אגוז ירוק שבתוכו אגוז לבן בצורת מוח ומקלות ירוקים שעל-פי המקומיים הם חלק בצמח ממשפחת החרדל. וכך זה הולך: לוקחים את האגוז מוח לועסים אותו וטעמו מר מאוד, מלקקים את המקל ומכניסים לשקית עם ה-Lime ומכניסים לפה, שם מתחוללת איזה תגובה כימית שהופכת הכל לאדום ואת הטעם לחריף מאוד, ובשלב הזה יורקים. מתברר בדיעבד כי ההשפעה במס` הפעמים הראשונות מקבילה לשתיית חמישים טקילות בעשר דקות. Kids, do not try This at home.

זמן - דבר חסר חשיבות בפפואה, תחפשו מישהו מקומי עם שעון ותבינו עד כמה. וכאן לא מדובר רק במקומיים - בנקים, טיסות, מלונות... הכל עובד בשאנטי מטורף, רוב הזמן זה משגע אבל אחרי כמה זמן מתרגלים ואפילו נהנים. מה שזה אומר זה מראש לא לבנות על טיול מהיר שבו מכסים בחודש או חודש וחצי את כל המדינה אלא לקחת בחשבון שזהו לא מקום רגיל ודברים או מרחקים שבמקום אחר עושים בשעה לוקחים פה יומיים.

Dim-Dim - המשמעות המילולית היא האיש החיוור, אבל בשפה המקומית הכוונה לאנשים הלבנים. בד``כ בכפרים הילדים ירוצו אחריכם צועקים זאת.

Happy Noon - הכינוי המקביל ל`צהריים טובים` שלנו. למקומיים מאוד חשוב להגיד זאת לכל העובר ברחוב וחוסר תגובה יתפרש כעלבון. בנוסף תראו שכל אחד ברחוב ילחץ לכם את היד.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בפפואה ניו גינאה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות