קניון לאוטש
Leutascher Geisterklamm

4.9
(11)
קניון לאוטש - למטייל (1) מתוך הטיפ של אפי שוב
קניון לאוטש מתוך הטיפ של cosan - למטייל (2) מתוך הטיפ של cosan
קניון לאוטש מתוך הטיפ של cosan - למטייל (3) מתוך הטיפ של cosan
קניון לאוטש מתוך הטיפ של cosan - למטייל (4) מתוך הטיפ של cosan
קניון לאוטש מתוך הטיפ של אפי שוב - למטייל (5) מתוך הטיפ של אפי שוב
קניון לאוטש מתוך הטיפ של אפי שוב - למטייל (6) מתוך הטיפ של אפי שוב
6105 Leutasch, Austria
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על קניון לאוטש

4.9
11 מדרגים
9
1
0
0
0

11 המלצות על קניון לאוטש

תמונת הפרופיל של יוחאי.ב
יוחאי.ב

”קניון לאוטש“

קרא עוד

ישנם שני כניסות לערוץ מגרמניה המומלץ, ומאוסטריה.

צריך להבין שכל האתר נמצא על הר גבוה שבתחתיתו נמצא ערוץ הנחל שאליו צריך להגיע בסוף. הכניסה מגרמניה היא למטה ליד ערוץ ולכן הוא המומלץ, העליה קשה מאוד.ומה שרואים מלמעלה.לא כל כך שווה את הקושי בעליה אם אתם לא בכושר.תבלו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של motisho
motisho
3

”מסלול מומלץ“

קרא עוד

מתחנת הרכבת של Mittenwald יש לקחת אוטובוס לתחילת המסלול בצד האוסטרי- כעשר דקות נסיעה- ללכת במסלול הצמוד לנקיק לכל אורכו - הסיום בצד הגרמני -בקיוסק הצמוד למפלים. העליה לנקיק מהצד הגרמני תלולה ביותר. מהקיוסק ברגל- כרבע שעה- דרך העיירה חוזרים לתחנת הרכבת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רקפ1
רקפ1

”קניון לאוטש“

קרא עוד

לקניון יש שתי כניסות - האחת מגרמניה במיטנוולד והשנייה מאוסטריה. הוויז הוביל אותנו דרך גרמניה ומסתבר שכניסה זו עדיפה בזכות המפלים המדהימים שיש בכניסה (בתשלום 3 יורו) . את האוטו מחנים בעיירה ונכנסים לשמורה ברגל. המסלול מהמם, בתחילתו עלייה מעייפת ואחכ הליכה מעל הקניון על גשרים לכל אורכו. מומלץ מאוד, העליות מעט קשות אך ראינו שם משפחות רבות עם ילדים. המסלול מעגלי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של cosan
cosan

”המסלול האדום - קניון לאטוש - מידע שחשוב לדעת“

קרא עוד

ראשית מאוד התלבטנו איזה מסלול לעשות. קראנו וקראנו והיה קשה להחליט. בסוף החלטנו על המסלול האדום שיוצא מאוסטריה מלאטוש וזו היתה בחירה נהדרת.
 מדובר במסלול שרובו עובר מעל הנחל במין גשרי ברזל. זה יוצר חוויה יחודית. מומלץ לעשות את המסלול בכיוון כמו שהאוסטרים מציעים. זה אומר שאחרי שחניתם בחניה ושילמתם חמישה יורו במדחן אתם פונים לשביל. מתי שהוא בשביל בערך אחרי 200 מטר תראו פניה שמאלה שיורדת למטה לנחלץ שם למעשה מתחיל המסלול מעל הערוץ. כרגע לפחות החיבור בין המסלול האדום לכחול סגור. כך שנשאר לכם לעשות את המסלול המעגלי. אחרי שתחצו את הגשר השני תתחילו לטפס קצת בעליה לתוך היער וזה למעשה הנתיב חזרה. גם היער מקסים ונעים לחזור דרכו.
 כל המסלול לוקח כ 2-3 שעות ומאוד מומלץ. אחד היפים בטירול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גילץ'
גילץ'

”קניון לאוטש - המסלול האדום“

קרא עוד

קניון לאוטש משותף לגרמנים ולאוסטרים ואפשר להיכנס משני הצדדים (ממיטנוואלד - בצד הגרמני, מלאוטש - בצד האוסטרי) . למרות שהגענו ממינכן באותו היום, העדפנו לעבור את הגבול לאוסטריה על מנת לעשות את המסלול האדום דרך הצד האוסטרי. יש חנייה בתשלום - 5 יורו, לידה מסעדה ושירותים זמינים. מתחילים את המסלול בשביל ומשם יש סימונים למסלול האדום. המסלול האדום הוא כ- 2.5-3 ק”מ, עובר בהליכה על גשרי מתכת גבוהים מעל נהר טורקיז יפה. ההליכה די נוחה. יש הצטלבות של כל המסלולים (ירוק אדום וכחול) על גשר פנורמה. מגשר פנורמה, לאחר עלייה לא קשה, המסלול ממשיך בהליכה קלה בשביל היער וחוזר לתחילתו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אפי שוב
אפי שוב

”טיול מקסים בקניון לאוטש“

קרא עוד

קניון לאוטש Leutascher Geisterklamm – אחד המקומות היפים שהיינו בהם בטירול. נסענו בכביש L14 לפי השלטים וחנינו בחניון (במחיר 5 אירו), הכניסה למסלול לא עולה כסף. ליד החניון יש מסעדה ושירותים ולידם פארק חבלים שהיה סגור (סוף העונה). בחרנו במסלול האדום שהוא מסלול מעגלי (אפשר ללכת ולחזור גם באותה דרך) השביל מתחיל ביער ואחרי בערך 400 מטרים מתחילים בירידה עד שמגיעים למסלול התלוי. הולכים על גשרים התלויים על הסלע. הנחל זורם מתחתינו. ובשיאו של המסלול יש כמובן… גשר תלוי.

המסלול הזה הוא פרויקט משותף לגרמניה ולאוסטריה ובדרך חוצים את הגבול וחוזרים בחזרה. המקום מהמם ביופיו, קניון עמוק, נחל שוצף, צבעי שלכת על העצים ויום מקסים. ההרגשה בטוחה מאוד על המסלול. הלכנו במסלול התלוי קצת יותר מחצי שעה עד שהגענו לגשר התלוי, הגבוה והמתנדנד מעט, שאם חוצים אותו חוזרים בחזרה במסלול דרך היער ואפשר גם לחזור באותה דרך על הגשרים. אחרי כמה צילומים חצינו את הגשר סופית וחזרנו דרך היער. העלייה התלולה בהתחלה קצת מעייפת אותי, אבל שאר הדרך הייתה נעימה ויפה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של erezk4
erezk4

”קניון לאוטש - מאיפה להיכנס ועוד מידע חשוב“

קרא עוד

מסלול קניון לאוטש הוא אחד היפים באיזור טירול. לפי המפה חיפשנו את הכניסה ממיטנוואלד, כיוון שהיינו קרובים מאוד אליה (זיפלד). ה-Waze לא מצא את הכניסה, במיטנוואלד שאלנו - ואף אחד לא ידע בדיוק על הנקודה, בסופו של דבר הגענו לכניסה של הכפר לאוטש. לאחר מכן - הבנו כי הכניסה ממיטנוואלד סגורה! כך שאין טעם להתברבר, פשוט לכוון לכניסה מהכפר לאוטש, לחנות בחנייה המסודרת (5 אירו).

המסלול עצמו מתחיל בשביל של 400 מטר, לאחר מכן יורדים למסלול הגשרים מעל הערוץ, כחצי שעה עד לגשר הפנורמי המרהיב, ומשם ירידה תלולה עד ל”כניסה מכיוון מיטנלוואלד. במקום יש קיוסק קטן וממנו יוצא שביל אל הקטע הכי יפה במסלול, צמוד לנהר עד למפל (מספר דקות). הכניסה עולה 3 אירו למבוגר ואירו אחד לילד. לא להחמיץ את הקטע הזה, הוא פשוט יפה!

משם אפשר לחזור באותה הדרך (עלייה תלולה מאוד) או ללכת ביער כשעה עד לכניסה ולחנייה.

סך הכל המסלול כולו אורך כ-4 שעות, לא קצר כמו שחשבנו, אבל בהחלט מסלול מומלץ, לא לוותר עליו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dino88
dino88

”קניון לאוטש“

קרא עוד

מסלול הליכה מקסים אשר חלקו עובר בתוך יער וחלקו האחר עובר גם בגשרים תלויים.

יש למסלול שתי נקודות התחלה: האחת בעיירה מיטנוולד שבגרמניה והשניה בעיירה ליוטש שבאוסטריה. המסלול אינו עולה כסף. צריך לשלם עבור החניה במקום (יש מכונות תשלום). אנחנו עשינו את המסלול האדום (האמצעי). המסלול הוא מעגלי. למי שמתחיל את המסלול בעיירה ליוטש, לאחר הליכה של כ-20 דקות (תלוי בקצב) יש פיצול במסלול: אפשר לפנות שמאלה לכיוון הגשרים התלויים או להמשיך ישר ולסיים בגשרים התלויים. מכיוון שהמסלול הוא מעגלי, בכל דרך שתבחרו תלכו את אותו המסלול. לדעתי יפה יותר להמשיך ישר ולהגיע לגשרים התלויים בסוף המסלול (לסיים בשיא), אם כי באופן זה ישנה עליה מסיום הגשרים ועד לנקודת הפיצול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של pninabar
pninabar

”המסלול האדום“

קרא עוד

בקניון לאוטש באינסברוק ישנם שלושה מסלולים. הלכנו במסלול האדום, מקום מקסים. מתאים למבוגרים ובמיוחד לילדים. המסלול מעגלי ואורכו 2.5 ק”מ. הולכים על גשר בגובה 47 מטר מעל נחל זורם ומפלים קטנים ומקסימים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שרה 57
שרה 57
2

”קניון Leutasch ואו בעברית לוטאש“

קרא עוד

רוצה להמליץ בחום על טיול טבעתי בקניון לוטאש (Leutasch), המקום קרוב לעיר אינסברוק אוסטריה. המסלול בהליכה רגילה כשלוש שעות, בדרך יש מפל מים שנופל מגובה, על צלע ההרים יש מעין משטח הליכה עם נוף מקסים. מתאים למשפחות עם ילדים, משם אפשר להמשיך לגרמניה לעיירה מצויירת ומקסימה בשם Alt Mittenwald.

 

 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על קניון לאוטש

אין עדיין פוסטים על קניון לאוטש.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות