מסלול חד יומי במנצ'סטר

מסלול חד יומי במנצ'סטר - למטייל (1) מתוף הטיפ של ronarad
מסלול חד יומי במנצ'סטר מתוך הטיפ של ronarad - למטייל (2) מתוך הטיפ של ronarad

2 המלצות על מסלול חד יומי במנצ'סטר

תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad

”מנצ''סטר - מצדיקה לפחות ביקור קצר“

קרא עוד

נחתנו במנצ''סטר בדרכנו צפונה, אך החלטנו להתעכב בה למספר שעות והופתענו לטובה. בשל קוצר הזמן הסתפקנו בטיול רגלי מעגלי בחלק ממרכז העיר והתרשמנו שיש לעיר עוד הרבה מה להציע. נקודת המוצא היתה ליד מלון Hilton Deansgate.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shukiy88
shukiy88

”סיור ומקומות בעיר מנצ'סטר“

קרא עוד

נוסעים למנצ'סטר לצפות בכדורגל או סתם עוברים באזור, להלן מספר מקומות מומלצים לבילוי וטיול. העיר עצמה קלה להתמצאות. תחנת הרכבת הראשית נקראת פיקדילי. אפשר לציין נקודה זו כקצה המזרחי של מרכז העיר. במפלס התחתון של התחנה עובר אחד מקווי המטרו לינק (חשמלית) העיקריים. יש לבדוק במפה את הכיוון הרצוי ולבחור את החשמלית ששם התחנה הסופית מופיעה עליה. 

יוצאים מהתחנה לכיוון מערב דרך רחוב פיקדילי. כבר כאן אפשר להתענג על הבתים הישנים בסגנון הבריטי הקלאסי. אחרי כ-400-500 מטר מגיעים לכיכר המרכזית של העיר הנקראת פיקדילי גרדן (Piccadilly Gardens). ניתן למצוא כאן מסעדות, בתי קפה, מזללות, חנויות שונות וסופרים. בהמשך לכיוון מערב מתחיל המדרחוב הראשי הנקרא רחוב מרקט (Market Street) וניתן למצוא בו כמעט את כל סוגי החנויות כולל קניון ארנדל (Arndale) הענק. אפשר להמשיך עם הרחוב עד הנהר אך אין טעם לחצות אותו אלא לחזור ולפנות דרומה לכיוון החלק העתיק יותר של העיר. 

מקום נחמד לטייל בו הוא כיכר סט. אנה (Saint Anns Square). מכאן ממשיכים עוד דרומה לכיוון בניין העירייה המדהים של העיר. מאחוריו נמצא המבנה העגול של הספרייה המרכזית. מהספרייה חוזרים למרכז העיר, הכיוון צפון מזרח. אפשר לעבור דרך רחובות הרובע הסיני ורחוב פורטלנד (Portland) בהמשך חזרה לפיקדילי גרדן. אם חוזרים לרחוב מרקט מערבה ופונים צפונה ברחוב Corporation לכיוון תחנת ויקטוריה עוברים דרך הקתדרלה של העיר (ליד הנהר), גלגל ענק ומוזיאון הכדורגל החדש (יחסית).

מצפון לאצטדיון אולד טרפורד נמצא אוטלט זול ונחמד - The Lowry. http://www.lowryoutlet.co.uk/. שיוצאים מהאצטדיון ממשיכים צפונה לכיוון הנהר, פונים מערבה לאורכו עד למוזיאון המלחמה, חוצים גשר להולכי רגל ומגיעים למתחם. לידו נמצא מתחם נוסף של אולמות קולנוע. כל האזור נמצא במן רציפים בתוך הנהר והמראה בשעות הערב אף יפה יותר. סגנון הבנייה באזור כבר מודרני ושונה מאשר המרכז העיר. ממש בצמוד נמצאת תחנת המטרו לינק MediaCityUK.

אזור בילוי נוסף ויפה בערב הוא ליד התעלה העוברת ליד רחוב בעל אותו שם Canal Street. אזור זה הקרוב לאוניברסיטה של מנצ'סטר ותחנת פקדילי חביב גם על הקהילה הגאה.

מקומות לינה קיימים בשפע אבל מומלץ להקדים ולהזמין מראש. בימי המשחק עצמם המחירים מכפילים את עצמם ולעיתים אף יותר.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי במנצ'סטר

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי במנצ'סטר.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות