תחבורה ציבורית ומוניות בוילנה
Ekipazas

תחבורה ציבורית ומוניות בוילנה - למטייל (1) מתוף הטיפ של Esti_3717388
Šv. Stepono gatvė 35A, Vilnius, Lithuania
+370 5 239 5540
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

16 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בוילנה

תמונת הפרופיל של Esti_3717388
Esti_3717388

”תחבורה ציבורית ואפליקציות תחבורה“

קרא עוד

השתמשתי באפליקציה Etaksi שפעמיים אכזבה מבחינת איתור המיקום שלנו. המקומיים משתמשים באפליקצית Bolt, למוניות וקורקינטים. אפליקציה נוספת לאוטובוסים Trafi מאוד מומלצת עי המקומיים. ממליצה להוריד את האפליקציות כבר בארץ כדי להזמין מונית או אוטובוס כבר בשדה התעופה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sanron
sanron

”נסיעה נהדרת באוטובוס מריגה לוילנה“

קרא עוד

מומלץ לכל מי שרוצה להגיע מריגה לוילנה לנסוע באוטובוס היוצא ממסוף האוטובוסים שליד תחנת הרכבת בריגה. את השרות נותנות שתי חברות, כשאנחנו נסענו בחברת Lux Express שלה אתר אינטרנט מצוין באנגלית בו ניתן לרכוש את כרטיס הנסיעה תוך בחירת מקומות הישיבה. האוטובוס חדיש, נקי, ממוזג, מרווח עם מסך אישי גדול לכל נוסע עם סרטים באנגלית וחיבור לאינטרנט. באוטובוס יש Wifi שקעי טעינה של 220, מכונת קפה (חינם) שרותים נקיים (כמו במטוס) והעיקר מייצבים כאלה שאינך מרגיש בכלל את טלטלות הכביש. תוך 4 שעות של נסיעה חלקה ונעימה אתה מגיע למרכז וילנה וכל זה תמורת 16 יורו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sanron
sanron

”אפילקציית מוניות נהדרת למדינות הבלטיות“

קרא עוד

מומלץ לכל מי שנוסע למדינות הבלטיות להתקין את האפליקציה הזו למוניות. השתמשנו בה בטאלין, ריגה ווילנה. פשוט לתפעול, נח והעיקר זול בהשוואה למוניות שלא דרך האפלקציה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של pzehava
pzehava

”מונית מהעיר לשדה"ת בווילנה“

קרא עוד

מונית ממלון קומפורט בווילנה לשדה"ת, בשעה שלוש בלילה, עלתה לנו 8 אירו. זמן הנסיעה 5-10 דקות. המונית הוזמנה דרך המלון. ב-2015 נסענו בלילה במונית משדה"ת לעיר ושילמנו 10 אירו. לכן, אם נוחתים בלילה, מומלץ להזמין מונית דרך המלון, כדי לקבל מחיר סביר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoramniv
yoramniv
1

”מחירי מוניות בווילנה“

קרא עוד

כנראה אין פיקוח על מחירי הנסיעות בווילנה. המלון הזמין עבורנו מונית לשדה התעופה בשעת בוקר מוקדמת, 0430 בבוקר.

המחיר המקובל בשעות היום הוא מהעיר לשדה התעופה, כ 25 יורו, אנחנו שילמנו 6 יורו בשעות בוקר מוקדמת כל כך.

מסקנה, להזמין מוניות רק מהמלון, לבקש מראש מחיר נסיעה וללחוץ לשלם מחיר הרבה יותר נמוך מהנידרש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של bentsion
bentsion

”מוניות בווילנה“

קרא עוד

שהיתי בווילנה כמה ימים. בעל החדר ששכרתי המליץ לי לפנות למוניות 1424. אפשר להוריד אפליקציה שלהם מהאתר, אך למי שאין לו אפשרות לכך, יכול בקלות להוריד קישור סקייפ מהאתר של החברה, ואז להידבר עם נציגה באמצעות התכתבות או שיחה באנגלית מצוינת. נזקקתי למונית לשדה תעופה לאמצע הלילה, ולכן העדפתי להזמין מונית יומיים מראש וגם וידאתי עוד פעם בערב שלפני הטיסה שהמונית תגיע. ובאמת הכול היה מסודר, וכשירדתי חמש דקות לפני הזמן לרחוב, המונית כבר חיכתה לי במקום שקבענו. המחיר המינימלי שצריך להסכים עליו הוא 5 יורו לנסיעה.

בפועל הנסיעה שלי הייתה קצרה והמחיר היה 2.5 יורו, אך בהגעה הנהג הקפיץ, כמוסכם, את המונה ל-5 יורו. עד הכאן הכול היה בסדר. כשביקשתי קבלה, הוא אמר שלא הביא את פנקס הקבלות איתו, ושהוא יכול להביא לי בבוקר וכו' וכו'. כמובן ויתרתי, אבל זה כנראה בכל זאת טריק של הנהג להימנע מהצהרה. לכן אני ממליץ להגיד לנציגת החברה מראש שצריכים קבלה (אם באמת צריכים) , כדי להימנע מהמצב המביך במקצת. בכל אופן, אני ממליץ על חברת המוניות הזאת, שהיא באמת זולה מאוד.

הקישור הוא: Http://1424.lt/kontaktai/

ולמי שאין אינטרנט, הטל' המקומי הוא: 61111111.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של l1 ho
l1 ho

”אפליקציה שחוסכת זמן וכסף“

קרא עוד

Etaksi נוחה לשימוש, ניתן להוריד כבר בארץ, יש Wifi בשדה התעופה כך שניתן מיידית לעשות בה שימוש, לעיר העתיקה באמצעות האפלקציה 4-6 יורו, מוניות של השדה 10-15 יורו.

Wifi יש כמעט בכל מסעדה או אתר כך שגם ללא חבילת גלישה ניתן לעשות שימוש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של avistavi
avistavi

”מוניות בווילנה ובפרט משדה התעופה לעיר “

קרא עוד

בטיפים קודמים כבר נכתב על כך שיש להזמין מונית מראש (ולא לעצור ברחוב), אפילו לא בתחנת המוניות בשדה התעופה כיון שהמחיר יקר יותר ללא הזמנה.

אני הורדתי מראש את האפליקציה של E-taksi, נגישה וידידותית באנגלית. ביצעתי את ההזמנה לאחר שאספתי את המזוודה. נפתחת מפה עם מיקום ואתם מסמנים (או כותבים) היכן אתם מזמינים, לאחר האישור אתם מקבלים את המידע על הרכב (סוג ומספר) וזמן הגעה אליכם.

אופציה זו מומלצת כדי להימנע מעלות חניה כיון שיש אפשרות של חניה חינם ל-15 דקות: http://www.etaksi.lt/en/book-taxi-online

בשעות היום, יש לשים לב המונה מוזן על קוד מחיר “1”, לי עלתה המונית למרכז העיר 5.20 אירו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ramnan
ramnan

”מוניות בווילנה “

קרא עוד

שרות המוניות בווילנה הינו נוח מאוד. יש לדעת כי נהגי המוניות גובים תשלום גבוה פי 3 ויותר למי שמגיע למונית ברחוב או במלון ללא הזמנה. מומלץ להזמין מוניות בטלפון או באפליקציה Etaksi אשר ניתנת להורדה לסלולארי. ניתן להוריד את האפליקציה כבר בארץ ולהרשם בה ללא עלות. האפליקציה מזהה באמצעות GPS את מיקום המזמין, ולאחר בחירת היעד מאתרת מונית פנויה. מיקום המונית מופיע על המפה כולל מספר המונית, שם הנהג, ועלות הנסיעה המוערכת.

משדה התעופה למרכז העיר כ 6 אירו באפליקציה. התעריף הינו כ 30 סנט לקילומטר + 15 סנט לכל דקה. המונה מתחיל בערך 1.5 אירו, כלומר נסיעה של 3 ק”מ ללא פקקים תעלה כ-3 אירו.

מומלץ ביותר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רונון
רונון

”מוניות בוילנה ובכל ליטא - חשוב מאוד!“

קרא עוד

בוילנה אין לעצור מוניות ברחוב באקראי. המחירים שלהם גבוהים פי ארבע או חמש מהמחירים באפליקציות. יש להוריד את האפליקציה “Etaksi” ולהזמין ממנה. המונית תגיע לכל מקום. אופציה נוספת היא האפליקציה Uber שקיימת גם בארץ והיא אף זולה יותר מהאפליקציה הקודמת.

גם אם אין לכם ווי פיי כנסו לבית קפה/מלון/מסעדה בקשו ווי פיי כדי להזמין מונית ויתנו לכם כי יש שם רצון לעודד שימוש במוניות החוקיות. ראו הוזהרתם! אנו שילמנו על מונית מהעיר העתיקה לשדה התעופה שלושה יורו וחצי בעוד זוג אחר שפגשנו בשדה לקח ברחוב ושילם 20 יורו!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בוילנה

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בוילנה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות