מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג

מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג - למטייל (1) מתוף הטיפ של האזרח ק.
מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג מתוך הטיפ של האזרח ק. - למטייל (2) מתוך הטיפ של האזרח ק.
מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג מתוך הטיפ של האזרח ק. - למטייל (3) מתוך הטיפ של האזרח ק.
מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג מתוך הטיפ של האזרח ק. - למטייל (4) מתוך הטיפ של האזרח ק.
מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג מתוך הטיפ של האזרח ק. - למטייל (5) מתוך הטיפ של האזרח ק.
מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג מתוך הטיפ של האזרח ק. - למטייל (6) מתוך הטיפ של האזרח ק.
St Petersburg, Russia
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

19 המלצות על מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג

תמונת הפרופיל של Gali3220027
Gali3220027

”כרטיסים בלי תור“

קרא עוד

באיסאקיי, ארמיטאז'', כנסיית הגואל שעל הדם יש קופות כרטיסים אוטומטיות - ניתן לרכוש כרטיסי כניסה עם כרטיס אשראי. בלי תור.

כמו כן - לארמיטאז מומלץ להגיע ביום שישי אחרי צהריים. הוא פתוח עד 20:00 וכמות האנשים קטנה, יותר כייף להסתובב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של פוגית
פוגית

”שלא תרתעו מהשפה הרוסית“

קרא עוד

אין מה לחשוש מזה שלא מדברים את השפה חלק מהצעירים מדברים קצת ואפשר להבין אותם.יש גם אפליקציה שנקראת Say Hi שניתן להשתמש בה והיא טובה.חוץ מזה רכשו סים מקומי בחנויות בכל רחבי העיר והשתמשו או בGoogle Map או בYandex Map ו בYandex Metro.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של carmitre
carmitre

”העיר אינה מונגשת לנכים ועגלות כלל“

קרא עוד

היינו עם שתי עגלות ילדים והיה מאוד קשה להתנייד. העיר לא מונגשת בכלל לנכים ולעגלות. בכל מקום, גם באטרקציות לילדים הגברים נאלצו לקחת את העגלה בידיים. כסא גלגלים לא יכול להגיע. קחו בחשבון. מדרגות בכל מקום, אם היה כבש - הוא היה בשיפוע מאוד מאוד חד. לתשומת הלב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nacido
nacido

”טיול עצמאי בסנט פטרסבורג כולל נסיעה במיניבוס מקומי לפטרהוף“

קרא עוד

הגענו לשלושה לילות, שכרנו דירה דרך אתר Airbnb במרכז העיר. באתר ובאפליקציית Tripuniq.com ביקשתי לקבל מסלול ליומיים ממקומי, על פי העדפותי. קיבלתי מסלול מפורט כולל מפה ופירוט מדויק של הגעה ממקום למקום, מה לראות, איפה קונים כרטיסים וכולל שימוש באמצעי תחבורה שונים. אפילו נסיעה לפטרהוף במיניבוס לא הכי נוח אבל בעלות של 70 רובל כשחזרה ברחפת עלתה 850 רובל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של norha1
norha1

”אגדה אורבנית מערבות רוסיה“

קרא עוד

ישנו אמונה שאי אפשר לתייר בעריה הגדולות של רוסיה ללא מדריך מקומי.

אני מבקש לנתץ אגדה זו. היינו שבוע בסנט פטרסבורג ללא מדריך בטיול עצמאי לחלוטין והסתדרנו מצוין. נקודות הפתיחה היו אי ידיעת השפה הרוסית אבל נסיון בטיולים עצמאיים ושכל ישר. תאמינו לי הכל עבד. השילוט באנגלית הדור הצעיר בחלקו הגדול מדבר אנגלית בסיסית ואם תתקל במישהו שלא יודע אנגלית הוא יעשה הכל על מנת למצוא אחד שכזה.

מדריך עולה כסף ולעיתים הרבה והטיול בקצב שלו. בחלופה אתה חוסך ומטייל בקצב שלך.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של האזרח ק.
האזרח ק.

”סנט פטרסבורג - מדריך השרדות“

קרא עוד

סנט פטרסבורג היא עיר מקסימה עם תעלות כמו בונציה, ארמונות מפוארים כמו בוינה ושדרות רחבות כמו בפריז, אבל למי שמגיע לשם בפעם הראשונה ולא יודע את השפה - ההתמודדות עשויה להיות קשה. להלן מספר טיפים על מה שצריך להתכונן אליו כשמגיעים לעיר:

*כל השלטים בעיר כתובים ברוסית (אותיות קיריליות) , כולל שמות הרחובות ושלטי ההכוונה. בחלק מהרחובות השם באותיות לטיניות כתוב בקטן מאוד.
 *המקומיים לא דוברים אנגלית בכלל, אפילו לא כמה מילים. בנוסף, הם לא יוצאים מגדרם לעזור לתיירים.
 * בשל בעיית השפה, מומלץ להזמין מראש הסעה מנמל התעופה במלון בו אתם שוהים. מחיר הנסיעה צריך להיות כ-1000 רובל והיא נמשכת בשלושת רבעי שעה, בשל הפקקים בכניסה לעיר.
 * אין הרבה חלפני כספים בעיר, ולכן כדאי להגיע לרוסיה עם רובלים. כרטיסי אשראי מתקבלים בכל מקום בעיר, ויש די הרבה כספומטים - במיוחד בשרות נבסקי.
 * המחירים בסנט פטרסבורג זהים או יקרים מהמחירים בישראל. מחיר הדלק זול - כ-3 ש”ח לליטר.
 * בניגוד למקומות אחרים, המטרו בעיר משולט היטב באנגלית, אם כי הוא עשוי להיות פחות רלוונטי לתיירים, כי יש מעט תחנות במרכז העיר. בכניסה למטרו קונים אסימונים (45 רובל כ”א) , שמכניסים למכונות בכניסה לתחנה.
 * לא נתקלתי אישית במקרים של כיוס, אך כנראה הבעיה קיימת - כי בכל המוזיאונים והכנסיות קיימים שלטי אזהרה מפני כייסים.
 *לפי הוראות המשטרה, יש לשאת את הדרכון כולו על הגוף תמיד. יש לוודא שנרשמת במשטרה על ידי המלון, ולהחזיק את אישור הכניסה למדינה עד היציאה.
 *שימו לב שלכל המוזיאונים והארמונות יש יום חופש בשבוע, אך לא באופן אחיד. כך למשל ההרמיטאז' סגור בימי שני, ומוזיאון פברז'ה סגור ביום שישי.
 * יש להתכונן להרבה הליכה, כי האטרקציות רחוקות מתחנות התחתית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rafish
rafish

”התניידות בין אטרקציות בסנט פטרסבורג“

קרא עוד

בסנט פטרסבורג יש שפע חברות שמציעות שייט בתעלות ובנהר נבה. הספינות עוצרות במספר מקומות קרובים לאתרי תיירות מרכזיים ומבוקשים וניתן לרדת מהספינה בכל נקודת עצירה, לטייל באתרים הקרובים ולחזור לספינות הבאות ושוב לרדת בנקודה הבאה וכך הלאה במהלך היום והכל בכרטיס שייט אחד. כך גם רואים את העיר במסגרת השייט - מומלץ מאוד - וכך גם חוסכים הליכות אינסופיות ומעייפות או נסיעות במטרו או באוטובוסים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Sagi_3482482
Sagi_3482482

”מידע מנסיעה בסוף מרץ 2017“

קרא עוד

חזרתי מהעיר, מצרף קצת מידע לטובת הנוסעים: חשוב להדגיש שאני לא מדבר מילה ברוסית.

  1. הגעה מהשדה לעיר - בקצה אולם קבלת המזוודות יש דוכן של המוניות הרשמיות של השדה. מראים להם את הכתובת של היעד, מבקשים מכונית מסוג Economy (ברירת מחדל שלהם זה דרגה גבוה יותר), מקבלים מהם מחיר, משלמים ומקבלים פתק עם תאור המונית ופתק לנהג עם הכתובת. יוצאים החוצה, מוצאים את המונית שלכם ונוסעים. אין שום תשלום נוסף. הכל מסודר ופשוט מאוד. מונית למרז העיר עלתה לי 1050 רובל (כ-60 ש”ח).
  2. בתוך העיר- הלכנו הרבה ברגל, למי שמסוגל, אבל הכל ענק. נסיעה באוטובוס עולה 40 רובל, משלמים לכרטיסן באוטובוס, כנ”ל חשמלית. למטרו קונים אסימון בקופה, עולה 45 רובל לנסיעה, לא משנה כמה החלפות עושים בדרך.
  3. מסעדות - יש המון מסעדות ובתי קפה, מחיר במסעדה טובה ומומלצת – Sveryanin עלתה כ-115 ש”ח לאדם, כולל וודקה, בירה קינוחים וכו'. יודעים אנגלית וממש בסדר. מסעדות בייתיות ופשוטות יותר יעלו כחצי מזה.
  4. מזג אוויר - היה בין 5 ל-0 מעלות עם קצת שלג, יומיים של שמש ויומיים מעונן. שכבה טרמית ועליה ביגוד ומעיל ואין בעיה להסתובב בחוץ, מקסימום נכנסים להתחמם בבית קפה נחמד, בתוך החנויות והמסעדות מאוד חם.
  5. עונה מומלצת, אין כמעט תיירים ואין בכלל תורים בשום מקום, לא קר מדי אם באים מוכנים.
  6. שהינו במלון Golden Traingle לא הכי זול אבל ממוקם מצויין, ארוחת בוקר טובה מאוד ומגוונת, צוות אדיב ויעיל ודובר אנגלית.
  7. תהנו.
  8.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ליאל_אורי
ליאל_אורי
1

”סנט פטרסבורג למטייל העצמאי.“

קרא עוד

שהינו 11 ימים בסנט פטרסבורג באופן עצמאי. הגענו ברכבת המהירה ממוסקבה ביום א' (שהינו בה 14 ימים) ולנו במלון איביס הקרוב לתחנה.

רכשנו בקופת המטרו כרטיס נטען (ירוק בהיר) עבור כל התחבורה, 60 רובל, והטענו בו 700 רובל. זה נוח וגם מוזיל עלות הנסיעה. מפה מהמלון, מסלולים מהבית ויצאנו לסיור ראשוני לאורך נבייסקי.

מהארמון לקחנו אוטובוס מספר 7 חזרה לכיכר התחנה (Vostaniya). קניות בסופר שבקניון הענק ולמלון. בערב שוב סיבוב, הפעם מהצד השני, לראות הכל מואר ותוסס. כך אתם מקבלים את הביטחון הראשוני לטיול עצמאי.

למחרת, התחלנו לטייל על פי מסלולים שהכנו, ובזמן שנותר היינו משוטטים במקומות שמעבר. אלא המרוחקים מהאתרים. כל הזמן מגלים דברים חדשים. כיף לעשות טיול עצמאי. זול ביותר. לא תלויים בקבוצה. מספיקים הרבה. מכירים את העיר טוב יותר. חופשיים בתכנון. המקומיים שמחים עם מעט האנגלית שלהם לעזור.

סים מקומי זול עם אינטרנט ללא הגבלה עוזר בהתמצאות במקרה של התברברות. לפתיחת הגשרים הגענו עם תחבורה ציבורית וחזרנו רגלית לאורך נבייסקי. הספקנו את כל האתרים והרבה מעבר לזה. לא התעכבנו ליד כל תמונה.

חשנו בטוחים אולם עיינינו היו פקוחות. לא נענו עם הרבה מזומן, הציוד מאובטח, עשינו שימוש בעיקר בכרטיס אשראי. לשדה התעופה הגענו עם תחבורה ציבורית. אוטובוס מספר 3 ובהמשך מחליפים ל-39.

אכלנו במסעדות ביתיות מקומיות או ב-KFC. נותר לנו הרבה זמן לקבל טיפים לטיולים מצוות הקבלה. במסגרת השיטוט גילינו את הצ'יינגרים המשתלמים יותר, את החנויות הזולות ועוד המון אתרים שאינם רשומים בהמלצות. אין כמו טיול עצמאי.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בסנט פטרסבורג.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות