פארק החבלים לאנובי
Lanový park Terchova

4.5
(2)
פארק החבלים לאנובי - למטייל (1) מתוף הטיפ של saraya
פארק החבלים לאנובי מתוך הטיפ של saraya - למטייל (2) מתוך הטיפ של saraya
Terchová, Slovakia
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על פארק החבלים לאנובי

4.5
2 מדרגים
1
1
0
0
0

2 המלצות על פארק החבלים לאנובי

תמונת הפרופיל של saraya
saraya

”קניון Diery - לא להחמיץ!“

קרא עוד

. המסלול מתחיל ליד Hotel Diery בעיירה Terchova. החניה ליד המלון בתשלום. הלכנו מסלול מעגלי באורך כ-4.5 ק"מ שלקח לנו (בני 50+ בכושר סביר) כ-3 שעות עם הרבה עצירות. תחילת הדרך במסלול הכחול - שביל מישורי בתוך העמק. בהתפצלות השבילים בחרנו להמשיך עם השביל הצהוב שנכנס לתוך הקניון. בתחילת הדרך יש שני סולמות, שבעצם יותר דומים למדרגות כי הם מוגנים במעקה. המשכנו בעליה די תלולה עד להתפצלות הבאה שנקראת Podziar. כאן יש מסעדה (Koliba) קטנה וכמה שולחנות פיקניק. הרבה מטיילים עוצרים כאן למנוחה ואכילה, ולמרות זאת הכל נקי! המשכנו מכאן בדרך חזרה למטה עם השביל הכחול. ההליכה על שבילי עץ ומתכת, גשרים, ושבילי הרים, וחלקה לאורך נחל זורם. למרות שהיה יום ראשון, והלכו במסלול די הרבה מטיילים, העומס לא העיק וההליכה היתה מאוד נעימה. לכל החוששים מהמסלולים המאתגרים של גן העדן הסלובקי, עם סולמות וחבלים - זה המסלול בשבילכם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מיכל ע
מיכל ע

”פארק חבלים נחמד ליד מסלול מלון דיירי“

קרא עוד

אני והילדים אוהבים פארקי חבלים ובכל הטיולים בשנים האחרונות שלבנו פארק חבלים. הפארקים בסלובקיה שונים ממה שהכרנו בגרמניה והולנד. בסלובקיה (לפחות בארבעת הפארקים שאנחנו דגמנו) מדובר במסלול אחד ארוך, שלעיתים יש בו קיצורי דרך אפשריים, שמתאים לגובה 150 ס"מ ומעלה. האלמנטים בכל הפארקים די חזרו על עצמם.

בנוסף יש מסלול לילדים קטנים. הבעיה העיקרית שאין כל כך מה שמתאים לגילאי הביניים.

המפעיל הסכים שבן ה-10.5, שגובהו כ-140 ס"מ, יעלה איתי, אבל הוא הזהיר אותי שאצטרך לעזור לו בחיבור לאומגות שלקראת סוף המסלול. הבן הלך ראשון ורץ מהר קדימה. אני והגדולה היינו איטיות יותר. אני התקשיתי באחד המסלולים ואחריי הבת פחדה לעשות אותו. חיכיתי וחיכיתי ובינתיים הבן נתקע בהמשך, כשהגיע לחלק של האומגות ולא יכול היה לחבר את עצמו... אחרי כמה זמן הגיעו לאלמנט שבו היתה הבת שלי תקועה בגלל הפחד שני נערים ואחד מהם נתקע שם כל כך קשה שהוא נזקק לחילוץ... על הדרך המפעיל העביר גם את הבת שלי ואת הנער הנוסף את האלמנט הזה והבעיה נפתרה.

המסלול הרגיל עלה 8 יורו לאדם והמסלולים לקטנטנים 4 יורו (מסלול ללא רתמות). לקטנים היו שם עוד כל מיני משחקים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על פארק החבלים לאנובי

אין עדיין פוסטים על פארק החבלים לאנובי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה למאלה פאטרה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם