מסלול חד יומי בקזבגי

מסלול חד יומי בקזבגי - למטייל (1) מתוף הטיפ של מתן חלילי
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של arik111 - למטייל (2) מתוך הטיפ של arik111
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של arik111 - למטייל (3) מתוך הטיפ של arik111
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של arik111 - למטייל (4) מתוך הטיפ של arik111
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של arik111 - למטייל (5) מתוך הטיפ של arik111
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של arik111 - למטייל (6) מתוך הטיפ של arik111
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של miria2309 - למטייל (7) מתוך הטיפ של miria2309
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של miria2309 - למטייל (8) מתוך הטיפ של miria2309
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של miria2309 - למטייל (9) מתוך הטיפ של miria2309
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של miria2309 - למטייל (10) מתוך הטיפ של miria2309
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של עשהאל_3803115 - למטייל (11) מתוך הטיפ של עשהאל_3803115
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של adlv - למטייל (12) מתוך הטיפ של adlv
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של adlv - למטייל (13) מתוך הטיפ של adlv
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של adlv - למטייל (14) מתוך הטיפ של adlv
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של adlv - למטייל (15) מתוך הטיפ של adlv
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של adlv - למטייל (16) מתוך הטיפ של adlv
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של adlv - למטייל (17) מתוך הטיפ של adlv
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של adlv - למטייל (18) מתוך הטיפ של adlv
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של adlv - למטייל (19) מתוך הטיפ של adlv
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של danielkalderon - למטייל (20) מתוך הטיפ של danielkalderon
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של danielkalderon - למטייל (21) מתוך הטיפ של danielkalderon
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של danielkalderon - למטייל (22) מתוך הטיפ של danielkalderon
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של danielkalderon - למטייל (23) מתוך הטיפ של danielkalderon
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של אילה... - למטייל (24) מתוך הטיפ של אילה...
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של אילה... - למטייל (25) מתוך הטיפ של אילה...
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של אילה... - למטייל (26) מתוך הטיפ של אילה...
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של Ayeletmo - למטייל (27) מתוך הטיפ של Ayeletmo
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של Ayeletmo - למטייל (28) מתוך הטיפ של Ayeletmo
מסלול חד יומי בקזבגי מתוך הטיפ של מתן חלילי  - למטייל (29) מתוך הטיפ של מתן חלילי
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

36 המלצות על מסלול חד יומי בקזבגי

תמונת הפרופיל של arik111
arik111

”מסלול מקסים וקל לאגם בעמק סנו“

קרא עוד

הליכה יפה וקלה של כשעתיים הלוך וכנ"ל חזור בעמק ממש מקסים ויפה, אפשר עם נעלי התעמלות.

יוצאים ברכב או מונית מקזבגי לעיירה הקטנה Juta, דרומה על הדרך הצבאית כ4 ק"מ מכאן פונים מזרחה עוד 26 ק"מ לתוך העמק עוברים דרך סנו ועוד כפר קטן ממנו מתחילה דרך עפר קופצנית מעט עם נוף מהמם של ירוק וזרימות ערוצים מכול הצדדים, מגיעים ל Juta למראה יפה של הזרימה דרך העיירה, במקום מתחם תיירות חדש שממש לא אהבנו מה גם שהם השתלטו על נושא החניה ונאלצים לשלם להם 5 לארי - סתם כי אפשר לגבות.

מתוך העיירה מטפסים בחדות חצי שעה עליה של 200 מטר בגובה למתחם היפה של הביקתה Fifth Session, (מומלץ בחזור לעצור כאן לבירה וישיבה מול הנוף-המחירים ממש סבירים) מכאן נפתח כול היופי של העמק וההרים המושלגים מעליו ממשיכים בירידה קלה ולאחר מכאן עליה מתונה לכיוון האגם, בשלב מסוים חוצים את הנחל פשוט לחלוץ נעליים ולקפוא קצת הרבה מקור- לא נורא מתחממים מהר, עד לאגם הולכים מערבית לזרימת הנחל עוד כשעה וחצי קלילות בדרך נראה את מפל יפה משמאל אליו נגיע בחזור, האגם עצמו ממש פיצי אבל הנוף מסביב מהממם, יש שם בית קפה קטן (לא ניסינו) .

הדרך חזור עשינו בשביל מקביל הנע מזרחית לנחל, עולים קצת מעל בית הקפה שם יש מעבר מאולתר מקרשים, יורדים כ10 דקות עד שמגיעים לריצה.

שמגיעה מהמפל כאן צריך לאלתר קצת את החציה.

או ללכת במים, לאחר שחוצים מומלץ ללכת עם השביל ימינה לתצפית יפה על המפל, חוזרים באותו הדרך חזרה לשביל שנע מזרחית לנחל עד למקום.

בו חצינו בהלוך מכאן ממשיכים באותו שביל העלייה.

עד לביקתה- מומלץ מאוד לעצור להפסקת נוף ובירה קרה (יש להם גם אוכל כמובן)

מכאן חוזרים לרכב, הירידה עם המפל לקחה לנו שעתיים סה"כ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של arik111
arik111

”מסלול לקרחון Gergeti“

קרא עוד

מסלול יפה מאוד אבל לא קל מומלץ לקחת מקלות הליכה עולים בגובה 1050 מטר שזה הרבה, לקח לנו 3.5 שעות נטו לעלות ו2.5 שעות נטו לרדת ואנחנו בכושר טוב, המלצתנו לא לעלות עם יש עננות כבדה אחרת לא תהנו מהיופי המרהיב של הר קזבגי.

עולים תחילה לכנסיית גרגטי עם מונית או אם יש לכם רכב אז פשוט יותר- היום יש כבר כביש סלול ונוח 20 דקות נסיעה ברגל ייקח להערכתי קרוב לשעתיים לעלות (600 מטר טיפוס)

יש חניון גדול לפני הכנסיה שם השארנו את הרכב עולים בתוך עמק ירוק ויפה כשעתיים עד לפאס עם צלב עליו, כול הזמן יש תצפיות על הכנסייה והעיירה- אין סימון שבילים אבל זה די ברור -עדיין מומלץ להעזר ב Maps.me.

רק בפאס נפתח נוף מהמם של הר קזבגי והקרחון מכאן ממשיכים עוד כ45 דקות עד לביקתת הרים שם ניתן לקנות שתיה ואוכל במחירים מופקעים, מהביקתה המסלול ממשיך לטפס עד למפל גרגטי כחצי שעה- מים בצבע אפור שנופלים מטה ברעש גדול, עוד רבע שעה הליכה תוך דילוג וחיפוש שביל נוח בין פלגי מים ושלגוניות מביא אתכם לקרחון, שהוא לא מי יודע מה מרשים אבל הדרך והנוף שווים ללא ספק את המאמץ.

חוזרים כמובן באותה דרך.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ram3247763
Ram3247763

”עמק טרוסו - יעד יפהפה“

קרא עוד

עמק טרוסו הוא כמעט סוד ישראלי. לפחות כשאנחנו היינו שם, למעט זוג אחד אירופאי, כל המטיילים (הלא רבים) היו ישראלים. מסתבר שאנחנו צודקים כי מדובר באחד הטיולים היפים ביותר בסביבה.

הדרך קשה מאוד לנהיגה - כ-45 דקות בשביל נוראי, וזה בתנאי שאין הפרעות. אנחנו התעכבנו למשך רבע שעה מקסימה כשעדר ענק של צאן השתלט על הדרך הצרה ונאלצנו להגרר אחריו. למרות זאת לא הייתי ממליץ ללכת בחלקו הראשון של העמק - מדובר אמנם בקניון מאוד יפה אבל לצידו דרך עפר מאובקת שבה עוברים גם הג'יפים.

כאשר הקניון נפתח לעמק, זה הזמן לעזוב את המכונית ולטייל בעמק היפהפה הזה. כקילומטר לאחר מכן גשר קטן יביא אתכם לצד השני של הנהר שבו בין היתר אגם סודה כחול שממנו יוצא נהר אדום. מקום מופלא. ניתן לטייל רגלית משני צידי הנהר (וברכב רק בצד השמאלי/דרומי) עד לכבר הנטוש וחורבות המצודה - והכל בנוף פלאי. לא להחמיץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ram3247763
Ram3247763

”טיפוס מג'וטה למעבר צ'אוחי“

קרא עוד

טרק נפלא של כ 6-8 שעות יביא מהכפר ג'וטה עד למעבר ההרים צ'אוחי וחזרה. הטרק מתחיל בגובה 2,200 מ' ומסתיים בגובה 3,345 מ' וכולו מתרחש בנופים מופלאים. באמצע הדרך יש אגם קטן ולידו קפה. רוב המטיילים ורוכבי הסוסים עוצרים שם. בהמשך הדרך לא פגשנו נפש חיה, אבל אולי בימים או בשעות אחרות המצב שונה.

המסלול לא קשה למעט הטיפוס האחרון - חצי שעה בדרך תלולה במיוחד שמורכבת מאבנים שנוטות להדרדר - מיועד רק למטפסים מנוסים יחסית ובכושר טוב. הפיצוי הוא נופים עוצרי נשימה כשמגיעים למעלה. אם הולכים ללא מדריך, כדאי להתייעץ עם מקומיים באיזור האגם כי יש כמה דרכים ולא כולן מגיעות למעבר.

מומלץ להצטייד בכל המים והאוכל הנדרשים כבר בכפר כי למשל בבית הקפה ליד האגם נגמרו המים כשאנחנו הגענו. בדרך למטה נתקלנו בזקנה גאורגית שמציעה חינקלי וחצ'פורי (במבנה קטן כחצי קילומטר מהאגם כלפי הכפר) - מאוד מתאים אחרי הליכה ארוכה וקשה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מטיילת בשטח
מטיילת בשטח

”קזבגי ביום“

קרא עוד

אפשר לעשות את הנסיעה לקזבגי מטבליסי ביום. זה בערך בין 3 ל-4 שעות נסיעה על הדרך הצבאית (E117) . אנחנו נסענו עם רכב רגיל. כדאי להתחיל מוקדם בבוקר כדי להספיק את כל הנקודות. (ההמלצה באתר היא להישאר שם עוד יום ללינה) .

באחת ההמלצות באתר אמרו ללכת לאגם בזאלטי, אז הלכנו. זה עשר דקות סטיה מהכביש של הדרך הצבאית וזה ממש מיותר, האגם נראה פחות טוב מהים טבליסי, כי יש הרבה מה לראות לאורך הדרך וחבל לבזבז זמן.

לעומת זאת אגם זינוואלי ממש על הדרך והוא יפהפה. יש כמה נקודות עצירה הראשונה לא בהכרח הכי יפה. בהמשך יש גם את מצודת אנאורי, עצירה חביבה ויש שוק קטן ושירותים (שירותים לא אירופאיים, עלות חצי לארי, מקבלים רק במטבע אז להכין מראש ולהביא נייר טואלט כי אין) .

בהמשך הנסיעה בערך שעה יש על הדרך סלע של מינרלים ונחמד לטפס עליו, זה נראה מחליק בגלל שזורמים עליו מים, אבל ממש לא. עוד שעה נסיעה בערך יש אתר של קשתות עגולות, שווה לעצור נוף יפה לעמק. כשמגיעים לקזבגי האפשרות הנחמדה היא לעלות לכנסיה כי משם יש נוף יפה לכפר קזבקי וגם להר המושלג. אי אפשר לעלות עם רכב רגיל לכנסיה, יש למטה מקומיים רבים שישמחו לקחת אתכם, לאחר מיקוח קטן סיכמנו על 45 לארי ל4 איש לעלות לכנסיה (משלמים רק בסוף כשחוזרים, אחרת אין לדעת אם הנהג יחכה לכם למעלה) . בערך 15 דקות נסיעה (העליה ברגל היא רק למיטיבי לכת ולוקחת זמן) . הג'יפים של המקומיים ישנים אבל לא להתרגש הם עושים את המסלול הזה 15 פעם ביום. יש נקודת צילום יפה ליד הצלב כשהכנסיה ברקע.

הנהג הציע גם ללכת למפל, אנחנו ויתרנו זה עוד 10 דקות נסיעה, לפי מה שהוא אמר, אבל היינו קצרים בזמן. אחר כך אכלנו במסעדה אירופאית קצת יקרה באחד המלונות במקום, אבל היה טעים והיה נוף טוב ישר להר ולכנסיה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של miria2309
miria2309

”אחרי קזבגי סעו לסנו וג'וטה“

קרא עוד

יצאנו לטייל באזור המקסים של קזבגי ושילבנו גם את העיירות סנו Sno וג'וטה Juta מדובר בעיירות קטנטנות, מבנים כמעט נטושים עם נוף משגע, נחלים שזורמים שם והרבה טבע עוצמתי. הכניסה לדרך זו היא ברכב שטח, 4*4 או רגלית - לפחות חצי יום טיול בעמק הירוק הזה. בסנו תפגשו פרות לצד הדרך, וגם פסלים שמישהו עיצב והשאיר. המשיכו על צלע ההר עד לעיירה ג'וטה שהיא בגובה 2200 מטר! ועצרו בחנייה שלצד הנהר השוצף. מכאן מטפסים עד לפסגה, באמצע העלייה תפגשו שלט ובו הודעה שנשארו לכם עוד 900 צעדים על לקמפינג/מלון שנמצא שם ותשימו לב תקראו שם על "מצווה גדולה להיות בשמחה” שמישהו הדביק על השלט בעברית. עלו לפסגה, עוד 1400 מטר, נשמו אוויר פסגות ועצרו להתפעל ממה שהעיניים רואות.עם הראש בעננים, תרתי משמע, הגיעו למסעדת "העונה החמישית” - 5Th Season ושתו משהו שמכינים במקום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עשהאל_3803115
עשהאל_3803115

”המפל הגדול בקזבגי“

קרא עוד

המסלול מתחיל עקרונית מהעירה קזבגי (קזבק) .

יורדים מקזבגי לכיוון הגבול והולכים על הכביש כשעה וחצי. אפשר גם לקחת מונית מהכיכר אבל אז היא תחכה לכם בתחילת המסלול ויהיה לכם דד ליין.

אם אתם הולכים ברגל, תזהרו מהמנהרות. חשוך שם וחלקם נוסעים בלי אורות.

תגיעו לפניית עפר שמאלה, תעלו בה ותתחילו ללכת. יש 2 מפלים, הקטן והגדול. כמובן שהלכו על הגדול. המסלול מהפניה מתאים לכולם ולוקח כחצי שעה שבסופו מגיעים למפל גדול עם נוף מטורף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של danyosef
danyosef
2

”מפלי גוואלטי בקניון הנחשים “

קרא עוד

בירידה מהכביש לכיוון הקניון מגיעים ל-T. למפלים צריך לפנות שמאלה, אך מומלץ לפנות קודם ימינה ולאחר נסיעה של כק”מ מגיעים לבריכה מדהימה המוסתרת עם קני סוף. חוזרים חזרה לשביל ומגיעים למפלי גוואלטי. שימו לב, יש שני מפלים. המפל הקטן מתחיל משולחן הפיקניק. מגיעים עם הרכב עד מבנה פחונים מימין הדרך וממשיכים עוד כ-200 מטר ופונים שמאלה עד לשולחן הפיקניק. משם למפל על פי סימון. למפל הגדול יש לפנות בשביל מיד אחרי המבנה לצד ימין והליכה על פי סימון. לא לוותר על המפלים במיוחד לא על הגדול. קושי הליכה בינוני.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של danyosef
danyosef

”בדרך לגוטה דרך סנו חבל קזבגי“

קרא עוד

בדרך לגוטה עוברים דרך סנו. משמאל לכיכר יש מגדל שמירה עליו ניתן לעלות באמצעות סולם למפלס הראשון ובאמצעות מוט עם חריצים לשני המפלסים השניים. תצפית מדהימה על כל האזור.

בדרך לסנו לשים לב לסלעים מימין בשדה. על הסלעים פיסלו דמויות אדם, מראה מיוחד במינו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אילה...
אילה...

”יום טיול לאגם בג'וטה, קזבגי“

קרא עוד

אם כבר נסעתם עד קזבגי, אל תוותרו על הטיול לאגם! מקום נפלא ללכת יחפים בדשא ולשיר את כל הארסנל של צליל המוסיקה.

ניתן להתארגן על מונית מסטפנצמינדה (האזור המרכזי בקזבגי) לכפר ג'וטה, 45 דקות נסיעה דרך עמק סנו המדהים (יש אפשרות לעשות בו טיול אופניים שכן הוא מישורי). המונית עוצרת ליד חוות סוסים שבעליה יודעים עברית ואפשר להתייעץ איתם. הם מציעים טיול על סוסים לאגם, כל מי שאנחנו פגשו שעשה אותו אחר כך לא היה יכול ללכת איזה יומיים, אז לשיקולכם… בכל מקרה המסלול הרגלי לאגם לא קשה!

כדאי לדעת: אם יש לכם זמן ואוהל, תבואו לישון בג'וטה! יש שם גסטהאוסים ב-50 לארי, וכמה דקות אחרי תחילת המסלול יש שם גם אתר קמפינג בשם זטה (Zeta) שאפשר למצוא עליו מידע באינטרנט, וגם מקובל לישון בקמפינג באזור האגם ולהמשיך ביום השני לטיול לאגמים יותר רחוקים (שאנחנו לא עשינו, אבל נשמע נחמד). אנחנו היינו שם בסוף יולי, אז היו מעט מאוד קרחונים בדרך, ואני מניחה שבחודשי החורף המקום מושלג לחלוטין. בכל מקרה המים באגם קפואים!

מסלול: מהרחוב המרכזי של ג'וטה מטפסים עם סימון כחול מצד ימין של הכביש, לפי השילוט לזטה קמפינג. אחרי שעוברים את זטה ממשיכים, השביל מאוד ברור ואין צורך במפה. לפעמים יש שם קצת שינוי בתוואי בגלל הקרחונים, אבל בגדול צריך להמשיך עם השביל עד שהוא מגיע לנחל ממש, ושם רצוי לחצות לצד השני ולעלות בשלוחה המרכזית בואדי.

מרחק וזמן: 8 ק”מ הלוך חזור בסה”כ. לנו לקח שעתיים וחצי עד לאגם, בהליכה נינוחה, ושעה וחצי חזור. אם הנהג של המונית מחכה לכם, כדאי להגיד לו שתחזרו כעבור 5 שעות למקרה שלא יהיה לכם קר מידיי להיכנס לאגם ותרצו גם לעשות שנ”צ או פק”ל קפה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בקזבגי

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בקזבגי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם