מסלול עד שבוע בליג'יאנג

מסלול עד שבוע בליג'יאנג - למטייל (1) מתוף הטיפ של Yuval Barell
מסלול עד שבוע בליג'יאנג מתוך הטיפ של Yuval Barell - למטייל (2) מתוך הטיפ של Yuval Barell
מסלול עד שבוע בליג'יאנג מתוך הטיפ של Yuval Barell - למטייל (3) מתוך הטיפ של Yuval Barell

8 המלצות על מסלול עד שבוע בליג'יאנג

תמונת הפרופיל של Yuval Barell
Yuval Barell

”טרק ערוץ דילוג הנמר עם ילדים - חלק ב''“

קרא עוד

- בהמשך חלק א'' -

ה. מומלץ להוריד ולהשתמש באפליקציית מפות אוף ליין לעקוב אחרי המסלול. אני השתמשתי ב Maps.me, ועבד מצויין, כולל מעקב טיפוס הליכה וכד''. כמו שכתבו לפני, גוגל מאפס זה לא כלי מאוד אפקטיבי בטרק הזה (ובמקומות אחרים בסין) .

ו. למי שבכושר - לגמרי אפשרי לסיים את הטרק עד Tina''s ביום אחד. מה- Half Way Gh עד Tina''s זו הליכה שאפשר לעשות בשעה וחצי.

ז. אנחנו נסענו לאחר הטרק לבריכות הגיר ב Ba-Shu-Tai (משם כמובן לשנגרי-לה) . מי שרוצה לעצור במקום הבאמת ייחודי ויפהפה הזה, חשוב שייקח בחשבון שמדובר בנסיעה מלאת פיתולים, עליות, ירידות וכביש במצב לא משהו, שמ א ו ד מאריכה את הדרך לשנגרי-לה, לא רק בזמן אלא גם בסיחרור. מצד שני, עוברים באזורים הרבה פחות מתויירים, עם טרסות מקסימות, מים ווכפרים קטנים.

יובל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Yuval Barell
Yuval Barell

”טרק ערוץ דילוג הנמר עם ילדים - חלק א''“

קרא עוד

לפני כחודש, במסגרת טיול משפחתי בדרום מערב סין, טיילנו גם בטרק ערוץ דילוג הנמר שביונאן. אלו היו יומיים מקסימים, מאתגרים לעיתים אבל שווים כל דקה וטיפת זיעה, ואני ממליץ בחום גם זו לא המלצה ממש מקורית.

נעזרתי רבות בטיפים באתר לגבי הטרק, וברצוני להוסיף מספר נקודות (הטיפ מחולק ל-2 בגלל אילוצי תווים באתר) :

א. מסלול היום הראשון ארוך ומאתגר לאין ארוך ממסלול היום השני, גם במידה שישנים ב- Tea Horse ולא ב- Half Way Gh - בגלל הטיפוס וגם בגלל שהמסלול ארוך יותר.

ב. גם אם יוצאים מוקדם עם הסעה מלי''גיאנג קשה להתחיל את הטרק לפני 10 בבוקר. מי שרוצה להתחיל מוקדם - שיישן בתחילת הטרק.

ג. למטיילים עם ילדים קטנים, מומלץ בחום לשקול לקחת מונית ל- Naxi Family Guest House ולא להתחיל את ההליכה מלמטה. ב- Naxi Gh מסתיימת ההליכה (בעליה) על הכביש, ומתחיל שביל הטיול בהר, שכמובן גם יותר נעים וגם לאין ארוך יותר יפה. זה חוסך 4-3 ק”מ של הליכה ובעיקר של עליה שעשויה להיות משמעותית בהמשך היום. בנוסף, גם הסימון הרבה פחות ברור על הכביש (השביל בהמשך מסומן מדי פעם בסימון ייחודי לטרק) .ד. 22/28 הפיתולים- אין לי מושג מי ספר ואיך, אבל מציע שלא תנסו לספור, אלא תתרכזו בעליה ותיהנו מהנוף. מדובר ב 400-500 מטרים של עליה (לגובה, לא אורך המסלול) מעל Naxi Family Guest House.

מצורפות: תמונה של המפה הכי טובה שמצאתי של הטרק (למי שמסתבך, המפות של הטרק משורטטות כך שכאשר המסלול עולה בנייר זו עליה, וכשהוא יורד זו ירידה) , תמונה מהטרק ותמונה מ Ba-Shu-Tai (ראו בחלק ב'' של הטיפ) .

בהצלחה,

יובל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של oriliran
oriliran

”טרק Tiger leaping gorge“

קרא עוד

ברצוני להמליץ על טרק מדהים ביופיו באיזור ליג'יאנג. מדובר בטרק שאפשר לעשותו ביומיים יחסית רגועים של הליכה, עם לינה באחד ההוסטלים שנמצאים באמצע הדרך. ניתן לצאת לטרק באמצעות הסעה מהעיר העתיקה בליג'יאנג (נסיעת אוטובוס של כ-2-3 שעות), עד לתחילת הטרק. הטיול עצמו מדהים ביופיו, וכולל נופים משתנים ומרהיבים. חלק מהמסלול כולל עליות, אז צריך להתכונן מראש..

אנחנו ישנו בהוסטל שנקרא Half way, והיה על הכיפאק. כדאי להגיע לסוף המסלול בגסט האוס 'טינה' באיזור הצהריים, כדי להספיק ולשריין מקום בהסעה שיוצאת חזרה לכיוון ליג'יאנג או שנגרילה. בנוסף, מנקודת סיום הטרק, אפשר לרדת לערוץ עצמו- חוויה מרשימה בזכות עצמה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של bouchi1000
bouchi1000

”ערוץ דילוג הנמר“

קרא עוד

נסיעה מליג׳יאנג, באוטובוס מספר 651, היוצא בשעה 09:00 ונוסע אל העיירה צ׳אוטו (Chaoto, כל ניסיון להגות את שם היישוב כפי שהוא נכתב בלונלי פלאנט פשוט אינו מובן לסיני הממוצע). מחיר הכרטיס 16 יואן.

הנסיעה נמשכת קצת למעלה משעתיים. תחנת ההורדה בצ׳אוטו היא הנקודה בה מתחיל המסע אל הערוץ. רגע לפני הירידה מהאוטובוס, עולה נציגת האתר וגובה 50 יואן מכל אחד (לסטודנטים ניתנת הנחה כלשהיא מותנה בהצגת תעודת סטודנט). לא לשכוח לבקש מפה של המסלול ממוכרת הכרטיסים . 

תחילת ההליכה הינה בצד הכביש. היצמדו לשול השמאלי (צמוד לחומה), מפני שלאחר כ-300 מטר מנקודת ההורדה, בקצה החומה הצמודה לנתיב ההליכה משמאל, יש לרדת לשביל. על פי רוב, גם תראו סיני הרוכב על סוסו, כבר בנקודה הזו. הסיני הזה, ואחרים כמותו, ילוו אתכם לאורך העליות ויקשיבו לנשימות שלכם, מתוך תקווה ותפילה עמוקה, שתשברו ותסכימו לעלות את העליות מעל גבי הסוס בתמורה לתשלום כלשהו. 

שימו לב לחיצים הצהובים, ירוקים ואדומים (כולם מסמנים את אותו הנתיב). זוהי ההכוונה לאורך כל המסלול. אין סיכוי להתבלבל בשום שלב של המסלול. ההליכה הינה על שביל צר, צמוד לקצה התהום והנוף עוצר נשימה. משך המסלול מוגדר בהערכת זמן של שעות הליכה ממקום למקום, באתרים שלאורך המסלול, אבל למעשה הכל תלוי בקצב ההליכה שתבחרו ללכת בו. 

לאורך המסלול יש נקודות אסטרטגיות, בהן המקומיים הקימו דוכני מכירה מאולתרים, בהם ניתן לרכוש גם בקבוקי מים, פירות, חטיפים ועוד (לא צריך לצאת עם יותר מ–2-3 בקבוקי מים קטנים, גם ככה המשקל מקשה עוד יותר בעליות הקשות).

חלוקת המסלול יכולה להיות כך, שמי שמתחיל מאוחר את ההליכה, רצוי שינוח בגסטהאוס Tea Horse, שלפני 28 הפיתולים. למי שמתחיל עד 12:00, אני ממליץ לעבור את 28 הפיתולים (כך עשיתי בעצמי) ולהגיע לגסט האוס Half Way, אשר לדעתי ממוקם רחוק יותר מאמצע הדרך ולא כשמו.

לגבי 28 הפיתולים הנוראיים,צריך מילה או שתיים' כדי להכניס את כל האגדה הזו לפרופורציות מתאימות. קודם כל, העלייה בפיתולים אינה קשה יותר מן העליות שתעלו לפני הפיתולים. אורכו של כל פיתול הוא לא יותר מ-30 אולי 40 מטר לכל היותר. ציפיתי למשהו מבהיל הרבה יותר' עד כדי כך, שכאשר הייתי בפיתול השמיני, שאלתי משפחה אמריקאית שצעדה לאיטה לפני (בזמן שעקפתי אותם) לגבי הפיתולים ואז הילדה הצעירה שספרה אותם, היא שעדכנה אותי שאני כבר בפיתול ה-8 במספר. למרות זאת' אני לא ממליץ לזלזל, מפני שזה בכל זאת מאמץ לא קטן, בלשון המעטה.

לאחר סיום 28 הפיתולים, מגמת הדרך משתנה בעיקר למגמה מתונה, עם נטייה לירידה (יש פה ושם עליות, אבל אכלנו בלי מלח הרבה יותר ארוכות וקשות קודם לכן). יש לשים לב לאורך המסלול לבטיחות בצעידה, כי הולכים על שפת תהום עמוקה וכל מעידה עלולה להסתיים באסון (במיוחד כאשר אתם בוחרים לצעור שם לבדכם, כפי שאני עשיתי). 

להערכתי אורך הדרך, מתחילתה ועד ל-G.H Half Way זה משהו שבין 15 ל-17 ק״מ, למרות שבלונלי פלאנט רשום שאורך הערוץ כולו הוא 16 ק״מ, הדרך שהולכים היא מפותלת ולכן גם ארוכה הרבה יותר. 

התנאים ב-Half Way הם בסיסיים אבל נוחים. לינה בחדר זוגי עולה 30 יואן לאדם וכל החדר 60 יואן, עם הפקדה של 40 יואן ערבון. ניתן לאכול ולשתות במקום. יש מים רותחים במקלחות הציבוריות (אין שירותים ומקלחת בחדרים) והשירותים פונים לנוף מדהים, שנשקף מגבך, כאשר אתה עסוק בעשיית הצרכים. אפשר לכבס ויש חבלי כביסה בחצר המרכזית. יש מרפסת ציבורית, התלויה על קצה המצוק וכמובן פונה אל הנוף עוצר הנשימה, בה מתכנסים לעת ערב כל הצועדים העייפים, למנוחת לוחמים, ללגימת בירה קרה או לסתם שיחות. מחליפים חוויות או לסתם צפייה בנוף. 

המשך הדרך בבוקר המחרת, מ-GH Half Way ועד ל-GH Tina's מוערך בשעתיים הליכה, אבל יש לזכור שהדרך כאן היא בירידה ואפשר להספיק אותה בפחות זמן. לאורך הדרך חוצים מפל, שמרטיב את שביל הצעידה - הרטיבו את הכובע, שטפו פנים והתיזו מים זכים וקרים על חולצותיכם, אין מרענן יותר מזה. חצו בזהירות את איזור המפל. נסו ליהנות מן הצומח, מהפרפרים, מקולות הטבע וכמובן מנוף ההרים, שגובהם מגיע לכדי כ-5,400 מטר מעל פני הים. מ-GH Tina's ניתן לצעוד עוד הלאה, אבל בנקודה זו ניתן בהחלט לסיים ומכאן למצוא הסעה אל שנגרי-לה או לחזור אל Lijiang, באוטובוס היחיד שעובר כאן ב 16:00. 

בכל מקרה, פנו אל מנהלי הגסט האוס Tina's ורכשו מהם את כרטיס האוטובוס, כך תבטיחו לעצמכם מקום באוטובוס. מנהלי הגסט האוס גם יודעים לפרט דרכים נוספות באשר לאפשרויות הנסיעה ליעדי ההמשך ישר מן הגסט האוס שלהם, צפו למחירים גבוהים יותר. עד לשעת הגעת ההסעה שלכם ליעד שבחרתם, ניתן לחכות סביב לשולחנות המסעדה של הגסט האוס ולבחור אוכל טוב ומשקאות, במחירים שווים לכל נפש. האוכל נראה טעים. אני ניהנתי מקערה משביעה של אורז, עם ביצים וירקות ולגמתי בקבוק ice tea תמורת 13 יואן בלבד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tzafrir_peleg
tzafrir_peleg
1

”Tiger Leaping Gorge - איך לעשות את הטראק“

קרא עוד

הטראק מרהיב ביופיו ושווה כל רגע - אסור לפספס! משך הטראק הוא יומיים. לטראק יוצאים מהאכסניה של jane ב- Qiaoton. אפשר לקבל סיפור דרך באכסניה. את הלינה עושים ב- Halfway Guest House. רצוי להגיע לשם מוקדם כי כמות המים החמים מוגבלת שם מאוד ומי שמגיע ראשון יכול להתקלח. כשמגיעים לסוף המסלול אפשר לקחת מונית בחזרה ל- Qiaoton ומשם באוטובוס בחזרה לליג'יאנג.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”טרק ערוץ דילוג הנמר“

קרא עוד

הטרק מאוד יפה. קשה מאוד, אבל הנוף מהמם. 

הנסיעה מליג`יאנג ל- Jane, שם משאירים את התיקים, לוקחת כשעתיים (הגענו בסביבות 11). עוד לפני שפורקים תיקים כבר נדרשים לשלם 50 יואן דמי כניסה. נראה לנו איזה קומבינה וכבר פורטו כאן דרכים לעקוף את זה, אבל שלמנו. מתחילים ללכת ואחרי כמה דקות חותכים שמאלה ומתחילים לטפס.

בערך ב- 14:00 (כמובן תלוי בקצב שלכם) מגיעים לנקודת הפסקה ראשונה בשם Naxi Family Hostel. שם אפשר לעצור לאכול ואפילו להשאר לישון למי שהספיק לו להיום. אח``כ מתחיל שלב שנקרא 28 העיקולים. עלייה רצינית ובאמת יש איזה 28 עיקולים אבל מי סופר. ככה עד לפסגה של הרכס והנוף באמת מהמם בדרך, רק צריך לעצור שניה ולהסתכל. בקטע הזה דבוקים לכם סוס ובן מיעוטים שרק מחכים שתתעייפו והם יוכלו לקחת אתכם על הסוס תמורת כמה זוזים. אבל היינו בצבא, לא? לא ניתן להם את התענוג. 

בסוף היום הראשון אפשר לישון ב- Tea Horse (המחיר: 50 יואן לחדר זוגי) שהוא מאוד נחמד או ב- Half way למי שמספיק. לדעתי הנוף בראשון יותר יפה אבל תראו איך שמספיק לכם הזמן. ביום השני יצאנו ככה ב- 8 בסבבה שלנו (כן, אפשר מוקדם יותר) ועצרנו ב- Half Way לארוחת בוקר בערך ב- 10. משם עד לסוף המסלול שלנו, שהיה ב- Tina`s GH (הדרך לא קשה) והגענו ב- 13:00. 

משם יש אופציה לרדת לנהר לראות מקרוב. לדעתי רואים טוב מלמעלה אבל היו שרצו לרדת אז בסדר. יש 2 דרכים לרדת, כל אחת עולה 10 יואן. אם אתם חוזרים באותה דרך שבאתם אז העלייה חינם. אז הם ממליצים כמובן לרדת בדרך אחת ולעלות מהסולם. לפי הסיפורים על הסולם נראה היה שזה כל כך קל כאילו מסוק מעלה אותך למעלה. לא דובים ולא חוקן. קשה אימים בשתי הדרכים.

מטינה ארגנו מיניבוס לג`יין, לאסוף החפצים ולהמשיך לשנגרילה. זה אפשרי אם אתם הרבה אנשים. אם לא, צריך להספיק לאוטובוס האחרון ליד ג`יין שיוצא לשנגרילה ב- 17:00. קצת לחוץ אבל אפשר אם לא נמרחים באמצע. 

תהנו

אה, ובאיזה נקודת תצפית יבוא אליכם איזה סיני ויגיד שצריך לשלם 10 יואן על כל תמונה כי הוא בנה את הרמפה שמובילה לשם. שטויות במיץ. פשוט תצלמו ואל תתייחסו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של erez me
erez me

”ערוץ זינוק הטיגריס“

קרא עוד

תחילת המסלול בכפר צוטו. יש שני אוטובוסים לכפר מליג`יאנג - בשמונה וחצי בבוקר ובאחת וחצי בצהריים. כדי להספיק לאוטובוס בוקר צריך לקנות כרטיסים יום לפני. הנסיעה מליג`יאנג לצוטו אורכת 3 שעות ועולה 15 יואן. את המסלול אפשר להתחיל בכל שעה ביום, כי הוא רצוף אתרי לינה ולא תתקעו בדרך. הכניסה למסלול עולה 50 יואן או חצי מחיר לסטודנט, תבקשו מפה ואז תקבלו. המסלול מסומן בחיצים שמכוונים לגסטהאוסים וכל מקומי יוכל לעזור, כי הוא יודע מה אתם עושים שם, אבל לפעמים הם לא רוצים לעזור. מבחינתם, אם לא ישנתם בגסטהאוס שלהם עדיף שתלכו לתהום! אחרי קופת הכרטיסים ממשיכים על הכביש כשלצידכם חומה. בקצה החומה יש עליה לשביל עפר, אחרי כמה סיבובים מעלה תגיעו לגסט האוס עם כתובת גדולה על הקיר. כאן ממשיכים ישר ולא למעלה. הדרך עוברת בדלתות הגסטהאוסים ומסתיימת אחרי 6-8 שעות בגסטהאוס של טינה על הכביש. שם תחכו לעוד תיירים ותקחו יחד מונית או טרמפ בחזרה לצוטו. אפשר לעצור על דרך העפר לפני צוטו באתר סיני, זו טיילת שהולכת ליד הנחל בחזרה לכיוון העיר. הליכה יפה ונעימה של כשעתיים ובסיומה מגרש חניה גדול בו תצטרכו לתפוס טרמפ לצוטו או לליג`יאנג. יש גם מוניות שהן דרך לא רעה ולא מאוד יקרה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בליג'יאנג

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בליג'יאנג.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לליג'יאנג

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם